BMW e87 118d , 2005 - výmena ručnej brzdy a oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

BMW e87 118d , 2005 - výmena ručnej brzdy a oleja

Príspevok od používateľa jani2 »

Zdravím chlapci,
Na čerstvo kúpenej BMW e87 118d 90kw 2005 potrebujem vymeniť ručnú brzdu s čeľusťami , stara vraj prehrdzavela.

Na mieste mi vraveli nieje problem kúpil som sadu od bremba za 1.5 hod to malo býť hotové. Keď dali dole kolesá zistili , že nejaký ten plech ( satelitný na uchytenie ) na ktorom to drží prehnil a musia to vymeniť celé.

Nacenili to na - 2x plech ľavá a pravá strana 22 eur a 22 eur ( after Market diel ) ďalej musia stiahnúť dve ( nové :'( ) ložiská a nasledná ich zničia, teda vymenit aj tie po 22 eur, samotna práca v servise 2 hod cca 40 eur ( popriapde doštičky , kfore sú tak v 1/4 za 22 eur sada )

Takže 44+44+40+30 ( diel ) = cca 158 eur
A výmena oleja a filtra - ide tam olej mobil super 3000 5w30 xe cca 5l plus filter man 10 eur s prácou= 61 eur

Nevyznám sa vôbec v tomto preto sa radšej pýtam vás , dal som to naceniť dvom ďalším servisom a vyšlo to cca 300e olej/filter/brzda
Inak spomínali, že je tam zrejme nejaký sportpacket a vraj na zadnom kolese ( nejaký tanier? Alebo niečo podobné je väčšie než normálne padlo myslím 50-55cm )
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že tá prvá cena ktorú ti ponúkli, t.j. 158 + 61 euro je voči tebe priateľská, vôbec nepochybujem že väčšina dielní by sa pohybovala v rámci tej vyššej ceny.
Neviem o čom píšeš v závere, nemá tam byť nič, čo má rozmer 50 - 55 cm.
Pokiaľ to urobia v tej spomínanej cene, tak si nemáš na čo sťažovať, ide však tiež o to, aby to bolo urobené dobre.

No a ešte jedna pripomienka. Nechcem ťa rmútiť, ale keď boli zadné brzdy v tom stave ako popisuješ, tak zrejme tvoje náklady na udržanie auta v prevádzkyschopnom stave týmto nekončia
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A čo chcel autor témy od zvyšku sveta? 150E za servis prémiovej značky je veľa? Len nedávno tu bola téma o cene dielov a práce a hen tu máme majiteľa ktorý behá po servisoch a rieši smiešne položky.
Pritom nemá Daciu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tejto vete je celé zakliate...Nacenili to na - 2x plech ľavá a pravá strana 22 eur a 22 eur ( after Market diel ) ďalej musia stiahnúť dve ( nové :'( ) ložiská a nasledná ich zničia, teda vymenit aj tie po 22 eur, samotna práca v servise 2 hod cca 40 eur ( popriapde doštičky , kfore sú tak v 1/4 za 22 eur sada )

Sú tam nové ložiská a znova sa zničia demontážou. Ak by ložiská predtým nemenil idiot,tak mal majiteľa automaticky upozorniť že je aktuálne nutné teraz po demontáži urobiť a dať do poriadku brzdy ako celok,kedže tak je postavená konštrukcia.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

vidis tod nedavno si sa pytal ze to chces kupit , viacery ti pisali ze bude do toho treba dat aj nejake peniaze a hned po kupe riesis tuto vvec co je malina oproti ostatnemu , k otazke tu prvu cenu mas ozaj serioznu
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To je len začiatok, bude tu čo čítať ,keď prídu tisícové položky.
Včera v NZ staršia pani vystúpila z auta - následne jej auto za ňou tie dvere odtrhlo a uhýbacím manévrom trafilo protismer , kde znova ďalší nedobrzdil. Len od oka škody v cene rodinného domu . A bolo to také krásne pokojné jarné dopoludnie.
Hneď sa mi vynorila táto téma, lebo jedno z tých aut bol takýto škriatok od BMW. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a rozvody uz vies kolko budu stat ? prva vec co treba urobit na "novom" aute z 2005...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Čo ho strasis však je tam bezudrzbova reťaz
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

Ďakujem chlapci za reakcie :2f93:
Možno bolo na veci napísať , že sa vôbec nevyznám v cenách a dieloch a tejto problematike, takže som chcel otvoriť diskusiu a urobiť si obrázok o cenách a počuť to od skúsenejších ľudí, nejde o to, že by som plakal kúpil som si BMW a teraz treba priplácať ( len sa chcem zorientovať v tomto či sa s tým možno niekto stretol , poprípade čo za to platil a či je výsledná suma dobrá, alebo nie ) Poprípade viem posunúť kontakt, ak sú ceny dobré ( jedna sa však o východ ). Čo sa autá týka vraj je po prehliadke vo veľmi dobrom stave ( menená spojka , vstreky, olej a všetky filtre každých 15k km, tyče riadenia , ložiská a podobne ) akurát tento kovový diel ( vraj sa to volá štíty ) je nepoužiteľný na namontovanie ručnej brzdy after Market sa vraj robí v cenách 11e a 22e za kus , inak auto nemá DPF a má reťaz, ako to tu bolo spomínané :2f93:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mateusz737 napísal:Čo ho strasis však je tam bezudrzbova reťaz
Toto bol dobrý for - ty si asi tú "retiazku" ešte na vlasrné oči nevidel. Aj napriek "bezúdržbovosti" má svoj výmenný interval. Sú reťaze čo ho majú dokonca nastavený na 120t km.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pomozem si videom od mhlavateho na temu bezudrzbovych rozvodov s retazou :-)

https://www.youtube.com/watch?v=VDy-0UdyvpM

sice ne bmw, ale bezudrzbovost az taka ze rozvody sa nepocitaju menit a motor by mal ist von, tento stav bol myslim po stastnych 80000km u prveho majitela :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

oco13 napísal:
Mateusz737 napísal:Čo ho strasis však je tam bezudrzbova reťaz
Toto bol dobrý for - ty si asi tú "retiazku" ešte na vlasrné oči nevidel. Aj napriek "bezúdržbovosti" má svoj výmenný interval. Sú reťaze čo ho majú dokonca nastavený na 120t km.
No je rozdiel reťaz a reťaz, ja mam na mojej honde accord skoro 400tis a s reťazou nebol žiadny problém ani ju nebudem nikdy meniť preventívne :zga27:interval 120tis máš asi Ty na felicii ale to sa už nebavime o bezuudrzbovej reťazí :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mateusz - kým niečo napíšeš, pozri si to video v príspevku nad tebou. Felicia išla do šrotu s 650t km , bez podlahy ale po svojich.
A 120t bol myslím motor v Mini Cooper čo je tiež bavorák. :4012:
To že ty na Acordovi meniť nebudeš , je tvoja vec a tvoje auto. My tu píšeme o väčšine normálnych bežných užívateloch , ktorí to robia ,pretože mechanici aj výrobcovia to odporúčajú. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Jasné, no záleží od konkrétneho motoru lebo niektorý výrobcovia to pekne doklaunili konštrukciou a kvalitou materiálu ale nechcel som odbocovat od témy
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ja mám tiež Japonca a výrobcom nie je určený interval výmeny. Reťaz sa mení len ak začne byť hlučná a to môže nastať po 200-300-400.000km.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných