BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Zdravím,

dnes ráno pozerám na auto BMW E61 530xD, 2007, 377 000km, zadok padnutý dole. Na strane vodica uplne koleso vrazene do blatnika a na strane spolujazdca klesnute tiez ale nie az uplne na doraz. Odomkol som auto, otvoril dvere vodica a kompresor zacal dofukovat a pekne za par sekund dofukol. Na palubaku ziadna hlaska, musel som s autom prejst asi 50km. Ked som zastavil a prisiel som k autu asi o 30 minut tak presne ten isty stav. Viem ze si svoje uz davno mechy odsluzili ale chcem sa spýtať a poradiť či je potrebné meniť celé vzduchové pružiny podvozku, alebo by stačilo vymeniť iba mechy (dá sa jednoducho nájsť na mechu prípadná netesnosť alebo poškodenie)? Mohlo na to mať vplyv že asi 2 mesiace dozadu som musel meniť predne pružiny a uloženia lebo mi praskla jedna na stane spolujazca? Po výmene predných pružín mi prišlo že predok je možno o 1 - 2cm vyššie ako zadok ale prikladal som to tomu že predsa len sú to nové pružiny a majú inú tuhosť ako staré ktoré mali skoro 16 rokov (dávali sa podľa VIN SACHS). Teraz rozmýšlam či práve táto výmena nemohla spôsobiť to že keď bol predok vyššie tak na zadok sa prenášalo vyššie zaťaženie a dorazilo to teraz tie stare mechy.

Dík za konštruktívne odpovede.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa ivko1 »

Netesnosť môže byť aj na mechu, aj mimo, teda najprv zistiť kde je chyba / únik
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa Emfo »

Najviac pravdepodobne je poskodeny mech ako je prehnuta ta guma dovnutra v spodnej casti zvykne byt popraskana. Moze unikat pomaly az klesne na miesto ohybu kde je problem a sfukne rychlo. Kedze ho dofukava okamzite na inom mieste by nemal byt problem, ak samozrejme neprepusta ventil napr. Predok na to nema vplyv, prenos zataze sa tam nekona, co nepomaha ani pruzinam ani mechom ani nicomu su zle tlmice. Mech a tlmic su samostane vzadu.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa leonNL »

Tak ako pise kolega nado mnou. Na 99,9% mas mech KO. Vymenit co najskor (samozrejme najlepsie obidve strany), aby si neodpalil aj kompresor. Nepises odkial si, ale ak zo zapadu, odporucam chalanov zo Zlatych Klasov, venuju sa vzduchovym podvozkom desatrocia, predavaju mechy aj tlmice, a maju aj dielnu kde ti to aj vymenia. Skusenosti s nimi mam, a mozem len odporucit.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa m.f. »

Ak si z vychodu,viem ti tu vybavit servis aj vymenu mechov.
Cena mechu 110 eur,vymena asi 50 spolu
jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa jojko1001 »

vyskúšaj toto: https://www.ebay.de/itm/393894452499?
Paar Luftfeder Luftfederung HInten Für BMW 5 E61 Stoßdämpfer 37126765603
1 Produktbewertung Preis:EUR 88,73
menil som len raz na F11,ale ked meniš jeden odíde aj druhý,tak sa oplatí a máš pokoj
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Chalani dík za rady,
zajtra idem za servisakom nech to pozrie a skontroluje v com je problém či v mechu, ventile alebo prípadne niečom inom.
Nasávanie kompresora mám už roky prerobené z podblatníka do kufra, ale pre istotu ho poprosim nech mrkne aj ten + filter.
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

jojko1001 napísal: 30.07.2023 11:56 vyskúšaj toto: https://www.ebay.de/itm/393894452499?
Paar Luftfeder Luftfederung HInten Für BMW 5 E61 Stoßdämpfer 37126765603
1 Produktbewertung Preis:EUR 88,73
menil som len raz na F11,ale ked meniš jeden odíde aj druhý,tak sa oplatí a máš pokoj
Tieto mechy vyzerajú fajn. Máš s nimi aj osobnú skúsenosť (myslím z mechmi od tohto výrobcu)?
Ešte otázka: tieto čo si priložil link môžem objednať, budú mi sedieť? Alebo je potrebné nejak bližšie ich spresniť podľa VIN-ka?
Dík
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa seven549 »

benderbrodriguez napísal: 29.07.2023 20:42 Mohlo na to mať vplyv že asi 2 mesiace dozadu som musel meniť predne pružiny a uloženia lebo mi praskla jedna na stane spolujazca? Po výmene predných pružín mi prišlo že predok je možno o 1 - 2cm vyššie ako zadok ale prikladal som to tomu že predsa len sú to nové pružiny a majú inú tuhosť ako staré ktoré mali skoro 16 rokov (dávali sa podľa VIN SACHS).

Dík za konštruktívne odpovede.
to budu tie pruziny nejake ine.auto nema preco menit svoju vysku.ja som menil skoro na kazdom svojom aute ked doslo na 250 000-300 000km menili sa vzdy origo tlmice ullozenia
a pruziny a nikdy auto nebolo vyzsie.vzdy sedelo rovnako.no sachsy pokial neboli original som nedaval.od sachsu vlastne nic.je to u mna pokial niesu od vyrobcu auta sorry smejdy.

kamos tak daval pruziny uz netusim ake na octaviu 2 5 dver a zadok mu sedel hore ako ked ide ukrajinec z prazdnym zigulakom.hned to v servise reklamoval ze on nejde v tom vozit drevo. ana druhy krat uz mu tam dali take ake maju byt.a auto tiez malo rovnaku vysku ako stare pruziny.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa fzubaty »

Sachs nevyraba pruziny.

Ale 75% vyroby z koncernu ZF ide do prvovyroby.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa Emfo »

Obrázok

Ja som kupil takyto sachs ako je na obrazku, otazka je podla vin objednane, podla vin bola vybrana pruzina z akeho katalogu? Katalog kelly, intercars a podobne? Alebo bola vybrana podla originalneho katalogu vyrobcu, ktory ma svoje presne tabulky aj bmw katalogu to ma extra. Ja som vytipoval pruzinu podla originalneho kataligu vyrobcu a presne sa vyratava co tam patri podla auta, vybavy, pre aky je to trh atd. atd. A sachs tam sedi uplne presne. Len cislo pre objednanie som si musel vypocitat sam z origo katalogu.
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Pruziny, ulozenie aj predne tlmice som objednaval od predajcu dielov tu z BA, od ktorého objednávam už roky. Objednávalo sa podľa VIN, s tým že ma informoval že mu to našlo iba jeden typ od SACHS a žiadnu inú možnosť ani alternatívu. Tak som to takto objednal. Očividne som sa ale ojekabátil. Nič keď doriešim teraz v zadu ten vzduch, nakalibruje sa následne výška a stále bude predok vyššie ako zadok tak budem riešiť znova následne predok.
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Pisal som SS odpovede pre Emfo aj jojko1001 ale stale mi vyhadzuje po odoslani hlasku ze sprava odoslana ale nedorucena. A zaroven ju mam v zlozke Sukromne/nedorucene. Neviete mi prosim poradit v com je problem preco ich nechce alebo nevie dorucit. Co robim zle?

Ďakujem za radu
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nic. Musis pockat kym si ju precitaju.
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa m.f. »

Nechapem,preco si ides komplikovat zivot objednanim zo zahranicia,ked ta to stoji z postovnym skoro tolko ako zo Slovenska. A ked nahodou budes riesit reklamaciu,tak mozes len dufat.ze uspejes z daakym zahranicnym predajcom.
Za 110e ti viem dodat mechy,ktore tu predavam roky a nemam ziadne reklamacie.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných