BMW e61 - vysedena sedacka vodica

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

BMW e61 - vysedena sedacka vodica

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Zdravim,

chcem sa poradiť či má niekto dobrú skúsenosť s niekym kto robí výmenu tej peny resp. molitanu čo tvori vypln sedacky vodica. Sedacka vodica je uz celkom dost vysedena ale koza je vo velmi dobrom stave len uz na sedaku nie je napnuta lebo ten molitan je zosedeny. Uz to aj celkom dost citim pri jazde. Hladal som aj celu sedacku ze by som vymenil ale buď je koža v oveľa horšom stave ako mam ja alebo na predaj su len cele sety aj so zadnymi sedackami. V aute sa jazdilo a jazdi 90 percent len v obsadenosti vodicom. Vsetky ostatne sedacky su v stave ako nove. Pripadne kde viem kupiť tie molitany? resp. su origo podla typu sedacky alebo su to len nejake hmoty ktore treba vzdy tvarovo a rozmerovo prisposobiť?

Vdaka
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Malo by sa dat kupit priamo v Bmw, treba tam zajst alebo potom calunici by to mali poriesit.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

najrychlejsia moznost bude zohnat sedadlo z anglicana a prehodit si len ten sedak na konstrukcii sedadla.ale kto si nedava pozor tak to bude mat do 2-3 rokov znova v takom stave.cize pre tych lenivych co suchaju a vrtia na sedackach su to vyhodene peniaze.vacsina aut po slovakoch maju sotva 100000km 5 rokov a uz maju sedada na renovaciu

proste treba do auta nastupovat normalne a nevozit v predu tlstych.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Daj si to prečalúniť, podľa možnosti potom aj lepšou kožou, ako tam dal výrobca...
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Jergusko, on nema problem s kožou, jasne pise ze ta je v poriadku a v krasnom stave. On chce vynenit ten molitan pod nou, tu penovu vypln, ktora je utlacena, vysedena...

Pre zadavatela: zajdi do BMW a opytaj sa ci sa to neda kupit. V MB to predavaju a nie je problem to vymenit, a ani drahe to nie je.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V Šuranoch je firma ktorá vyrába tieto výplne pre Recaro. Pri spracovaní je to hnusná karcinogenna chemia s množstvom ručnej práce. Priamo na bavoráky sme nerobili, skor Ford, Audi, Aston Martin, Kia. Na počudovanie aj všetky kamiony MB majú opierky hlavy odtial.
Teechnicky bude problém asi v tom, že všetky tieto výplne sú počítané na vahu 90kg. Mali sme reklamaciu Od Kie kde pani zlikvidovala sedačku už v záruke - mala 140kg. Vtedy po dohode s Kiou sa vyrábala sedačka jej priamo na mieru.
Všeobecne ak auto nemá viac ako 10 rokov tak by to malo byť zohnatelné.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Artiklove cislo v BMW to má 52107075365 cena 180 - 220 Eur podla predajcu. Za kus peny pod prdel mi to pride celkom dost. Druhovyrobu som na to zatial nanasiel a mozno ani nie je.

Myslim ze sedim kultivovane a nemrvim sa ani ked nastupujem tak sa nehadzem do sedadla, nepretlacam sa cez bocne vedenie nic. Som celkom lahka vaha daleko menej ako 90 kg na co su asi sedacky standardne dimenzovane :) ako bolo spomenute.

Auto som uz tak svojho casu kupil ako dovoz tak je mozne ze sa na tom predomnou vozil niekto s prdelou ako Helmut Kohl.

Skusil by som este oslovit aj nejakych calunikov co mi na to povedia.

Inak koza je vo velmi dobrom stave a pre mna je tento typ perfektny. Pride mi to ako z hrocha, hruba a tuha jak hrom ale mne to absolutne vyhovuje. Tie jemne kozky kde pomaly nechtikom spravim rihu toho by som sa bal. Tu aj keby sa moc snažim šidlom tak sa narobim kym to prederavim :)
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Cena podla predajcu znamena co? Je to cena priamo v autorizaku?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Druhovýroba zrejme neexistuje, lebo výrobca platí formu (desttisíce eur) a tú potom len požičiava subdodávatelovi. Viem že po skončení 10r sa formy vracali do Recara. Celkove technologia je na to velmi draha aj material. Navyše sedačky sa model od modelu líšia umiestnením klipsov drotikov a rôznych uchytov v tej pene.
Možno by bola cesta hladať angličana ako to tu niekto spomínal.
Potom výmenu by som odporúčal zveriť odborníkom, lebo čo som videl v nemecku tak pri naťahovaní tej kože treba fakt velkú fyzickú silu. Ja s 70kg som to nedal a turek ako hora sa smial až mu slzy tiekly.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

xentry: 210 až 220 Eur ceny autorizakov. Tie nižšie sumy medzi 180 až 200 Eur ceny zahranicnych portalov s autodoplnkami, ale tiez uvadzane ako original diel od vyrobcu Bmw
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

V KE je typek, vola sa Roman Kosta, ma autocalunnictvo a skvelu pracu, skus si ho najst na nete a opytat sa. Moc dobra osobna skusenost s nim.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A neni problem s tou renovaciou u calunnika?
Lebo ak sa nemylim, tak to neni iba kus dakej peny ako matrac, ale v tej pene su zaliate draty, ktore tvoria oporu. Prave tam vznika problem, ze sa drat oddeli od peny a vznika tam diera, teda pena nedrzi svoj tvar.
Oco, co ty o tom povies?

Mimochodom, vyvoj sedadiel pre nove auto stoji velke peniaze, automobilky uvadzaju tusim ze az 20% z celkoveho vyvoja, lebo na sedadla su kladene velke poziadavky a to nielem koli komfortu, ale hlavne pevnosti a ziadanej deformacie.
Podla mna, cca 200€ neni nejako prehnana cena, za original diel.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo viem tak u audiny R8 alebo 6 neviem presne typ bol doplatok za sedačky Recaro 7T ojro oproti základu. To bolo cca 4 - 5 rokov nazad. Je tam samozrejme vela klipsov a drotov, ony netvoria oporu ale kotviace body práve pre poťah. Nie je problém pena, problém je, že tá pena mala v každom mieste sedačky inú tvrdosť. To je celá robota zoraďovača, nastaviť robota aby dávkoval formu podla predpísanej tvrdosti Máš cca 15 sekúnd na operadlo a musíš skorigovať dráhu, rýchlosť a potom na hydraulike upraviť nastavenia pomeru dvoch zložiek. Na kolotoči sa točí 24 foriem, každá iné parametre a kolotoče sú tri. To boli Šurany, Faurecia robí seriovky a tam je toho 10x tolko. Tri x za smenu rozrezať každý vyrábaný model, premerať a podla výsledkov skorigovať. Ako som už písal realne vidím anglána, a zobrať ho čalúnikovi nech to dá dokopy. Inak ocelová kostra sa robí v rumunsku a je to tiež dobrý peklostroj. Ak originál je za dve kilá tak vyslednú cenu vidím okolo 400. Ja niekedy volím nákup originalnej súčiastky kvoli úspore času a nervov pri jednaní s priekupníkmi.
Na tom anglánovi môže realne ušetriť stovku oproti originalu, lebo robota bude rovnaká.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Janota Rudo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janota Rudo »

mastik29 napísal:A neni problem s tou renovaciou u calunnika?
Lebo ak sa nemylim, tak to neni iba kus dakej peny ako matrac, ale v tej pene su zaliate draty, ktore tvoria oporu. Prave tam vznika problem, ze sa drat oddeli od peny a vznika tam diera, teda pena nedrzi svoj tvar.
Oco, co ty o tom povies?

Mimochodom, vyvoj sedadiel pre nove auto stoji velke peniaze, automobilky uvadzaju tusim ze az 20% z celkoveho vyvoja, lebo na sedadla su kladene velke poziadavky a to nielem koli komfortu, ale hlavne pevnosti a ziadanej deformacie.
Podla mna, cca 200€ neni nejako prehnana cena, za original diel.
Tá cena je veľmi slušná ,lebo ja som si chcel pred pár rokmi objednať spodnú časť sedadla na Citroen a chceli za to 600€.Teraz už sa to objednať na moje auto nedá.U mňa je problém s tým že tá poťahové látka je spojená s penou , nie je to mozne oddelit.Je to jeden diel aj s látkou.
Musel som kúpiť spolujazdcov u sedačku a prispôsobiť to na vodičovi stranu.
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

jurajcls: dík za typ. Skúsim si zohnať na neho kontakt a popýtať sa

mastik29: nasiel som schému celej sedacky a tvári sa to tak že tá pena je samostatná jednotka aj podla fotiek

Viete dat typ kde hladat pripadne tie anglicke verzie?

vdaka

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných