BMW E60 - zlý štart v zime

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

samo2807
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.05.2017 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samo2807 »

chlapec by sa mal liecit...anonymita robi z neho chlapa ale vyvojovo zostal visiet
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Najprv by som išiel do oficiálneho servisu na originálnu diagnostiku.
Nestojí tak veľa.
A ušetriš si kopu času a nervov.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

samo2807 napísal:No vidim ze sa tu vyskytuju "inteligenti" Ani zdaleka nema milion nabehané, pochybujem ze ten co to napisal vie napocitat do desat...
Veru nevie, tak ako ani netusi kolko to teda nabehane ma. Ak napises 500k, tak veru k nepravidelnemu chodu sa bude pristupovat inak ako v pripade obligatnych 170k.

Ja Ti radim viac moznosti. Prve su najdrahsie a najspolahlivejsie. Neodporucam kombinovat.

1. Smer originalny servis, kde Ti to vyriesia sice najdrahsie, ale asi aj najrychlejsie.

2. Vyhladaj nejaky Bosch servis a podobne, kde disponuju spolahlivou diagnostikou a znalostnou zakladnou pre jej pouzitie a kde maju patricne skusenosti riesit nepravidelny chod.

3. Ak uvedies odkial si, mozno sa Ti ozve niekto z okolia, ktory sa servisu BMW venuje, ktory nebodaj ma diagnostiku a vie ju aj pouzivat na urovni vyssej ako sa doteraz na tvojom aute pouzila.
Tu mozes postupne po X zlyhaniach obmienat mechanikov.

4. Pustis sa do toho sam, zacnes patrat po prisavani falosneho vzduchu, menit zapalovacie cievky, sviecky a snimace tlaku, teplot a pod. Pripadne obstaras nejaky cinsky klon diagnostiky, ktorym mozno budes schopny overit ci snimace davaju relevantne hodnoty.

A ako suvisi zapalovanie s teplotou? No tak, ze pri nizkych teplotach je poziadavka na spravne a bezchybne fungovanie zapalovania ovela dolezitejsia, pretoze motor nepracuje vo svojom standardnom rezime. Steny valcov su studene, palivo sa na nich zraza, moze dochadzat vplyvom horsieho stavu zapalovacej sustavy aj k detonacnemu spalovaniu, dosledkom su neocakavane hodnoty na snimacoch a RJ motora sa vsemozne snazi... Tak isto zle pripravena zmes vplyvom diery v sani, zleho vstrekovania dostane cely system do nestability.
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

tak ved uvidis ze to neviriesis tu a nakoniec
Naposledy upravil/-a bokszos v 22.11.2020 14:34, upravené celkom 1 krát.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

::: :::
Naposledy upravil/-a pepo64 v 09.11.2020 09:35, upravené celkom 2 krát.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

bokszos napísal:tak ved uvidis ze to neviriesis tu a nakoniec aj tak siahnes pre tu bandasku! a potom uz len.... :4012:
Mne sa zdá, že Ty si sa tiež miesto toho aby si sa riadne naučil slovenský jazyk, radšej túlal s bandaskou po pumpách.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ja by som zacal tou trojkou podla tonoaaa,len najst dobreho bmw mechanika - cidlo vyhodi diagnostika hned, ale nech sa dostanes aspon ze ci je zmes bohata, chudobna ,alebo pod., urcite ti nenapise, ze je prasnuta membrana, diagnostika vie hodnotit len elekticke obvody...ten pan bokszos je najaky novy srandista, alebo co sa stalo?????
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

pepoo64 FAKJOU !!! :41c2: :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bokszos napísal:FAKJOU
Ani len nadávku nenapíše gramaticky správne :40bd: velebnosti du blejt :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Skontroluj,či neprepúšťa gufero na kĺuke,
tam može unikať podtlak
kamarat riešil podobný problem na BMW
pomenil vsetky možné snimače,solenoidy a chyba bola v tom gufere :4012:
samo2807
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.05.2017 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samo2807 »

S tym servisom je to i moj typ. Mam nedaleko Bosch servis. Robili mi rozvody na Audi A6 k mojej plnej spokojnosti. Momentalne ma to nejak kriticky netlaci, mam sa na com vozit. Ale zasa na druhej strane chcem mat pojazdne i toto. Ako som uz pisal nie je to o tom ze by som hladal nejake lacne amaterske riesenie,len mam momentalne cez tyzden malo casu ist s autom do servisu, tak som sa skusal aspon prezvediet v com by asi tak mohla byt chyba. Ak by to mohol byt nejaky snimac a pod. tak to urobim i doma. RJ bola robena, dam ju este raz na test a uvidim. Ak bude ok a problem nezmizne tak servis.
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

naschval ty OCOT, hlavne ze rozumis helevole :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čím ťa tatko robil, tým si aj ostal, synku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

a ty si to co odtial aj vyjde.... :40bd: :40bd: :40bd:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Admin,haló budíček dôchodca. Niekto tu zase má nemiestne komenty, treba BAN dasku.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných