BMW E46 320D - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

BMW E46 320D - neštartuje

Príspevok od používateľa george2.5 »

Dobrý deň, mám hore uvedené vozidlo Bmw e46 320d, r.v. 2004, 110kw (predchádzajúcim majiteľom pred cca 7 rokmi optimalizovaný na cca 130kw), kód motora m47tud20, najazdené 326000km, vstreky, turbo pôvodné ešte. Čo predchádzajúci majiteľ menil, tak to sú klasické spotrebáky a spojku + dvojhmota cca 2 roky dozadu. Olej a filtre pravidelne každých 10tis. km. Problém začal cca pred 2 mesiacmi prvý krát. Auto som štartoval, točili to ale nechytilo, akoby imobilizér, ibaže nič nesvietilo. Skúsil som vtedy náhradným kľúčom a chytilo to. Cca mesiac následne bezproblemov. Potom sa začalo častejšie takmer každý týždeň. Posledný týždeň už každý deň. Neviem, či to má súvis s teplom , horúčavou, lebo v zime to nerobilo, ráno bez problémov naštartuje aj po dlhšom státí, ale akonáhle spravím napr 50km a následne po 5min státia chcem ísť ďalej, nenaštartuje. Počas jazdy problémy nie sú. Vykonovo nevnímam výpadok. Prechádzal som množstvo slovenských aj zahraničných fór, kde s podobnými problémami radili pozrieť poistky, relé pomocného čerpadla pri filtri, pozrel som aj to pomocné čerpadlo či funguje, dostáva šťavu pri natočení kľúča, všetko sa zdalo byť v poriadku. Dochádzajú mi nápady. Vo štvrtok som dohodnutý na diagnostiku. Stretli ste sa niekto s niečím podobným. Ďakujem.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E46 320D - neštartuje

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Tam nebol problem s cerpadlami vp44 ? Ci to bolo na inej generacii? Tlak paliva na liste je aky pocas startovania?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E46 320D - neštartuje

Príspevok od používateľa george2.5 »

zdravím nie, vami uvedené je ešte v predfacelift s výkonom 100kw, tento je už common-rail
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E46 320D - neštartuje

Príspevok od používateľa das »

Problem s imobilizerom nedovoli tocit motorom, signal na starter ide cez EWS.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E46 320D - neštartuje

Príspevok od používateľa george2.5 »

das napísal: 28.06.2022 17:44 Problem s imobilizerom nedovoli tocit motorom, signal na starter ide cez EWS.
Chápem, systém v BMW je inak vyriešený ako som sa stretol napríklad v Renault. Tam imobilizér nechal točiť no motor nenaškočil. Preto som najprv tipoval imobilizér. Bez diagnostiky sa asi ďalej nepohnem, tak uvidíme, čo povedia vo štvrtok v KE.
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E46 320D - neštartuje

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Na odpoveď som tiež zvedavý....
Na nákladnom aute mi to robí tiež to isté..
Ráno naskočí na brnk, v zime môže stať aj týždeň.

Akonáhle je teplý motor, chytá extrémne ťažko alebo vôbec.

V servise krútia hlavou, je to ešte stará klasika, bez diagnostiky.
Najskôr, že to robí čerpadlo.
Ale zistit nemajú ako...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E46 320D - neštartuje

Príspevok od používateľa mastik29 »

Lubos, ved neni nic jednoduchsie, nez chytit hadicu a poliat, ochladit cerpadlo. Mozno aj kyblovanie staci. Bezne sa to tak dakedy robievalo, aby sa overilo, ci je KO cerpadlo.
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E46 320D - neštartuje

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:3dcline:.
Dík, nepočul som ešte o takomto spôsobe.
Ale vyskúšame.
Dík pekne ešte raz.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E46 320D - neštartuje - VYRIEŠENÉ

Príspevok od používateľa george2.5 »

Dobrý večer. Tak chcem sa podeliť s výsledkom opravy, snáď niekomu pomôže aspoň v usmernení, kde hľadať prvotnú príčinu takého problému, aký som mal ja.
Vďaka pánom profesionálom, ktorých som mal možnosť spoznať, sa vykonala kvalitná diagnostika, nie len vyčítanie chýb z RJ za 5 min., ale doslova hodiny. Jednu časť som bol prítomný osobne. Prešlo sa všetko od činnosti/napätia pomocných čerpadiel, cez činnosť relátok, snímačov tlaku palív, regulátorov až po vstreky a prepadové dávky a pod. Koniec koncov jeden zo snímačov tlaku paliva bol K.O. Následne po výmene a skúške došlo k zhasnutiu motora počas jazdy a zistili, že relé pomocného čerpadla pred palivovým filtrom raz zapne raz nie pomocné čerpadlo a taktiež, že pomocné čerpadlo tlačilo veľmi málo Barov (cca 3 Bary). Takže aj tieto súčiastky sa vymenili. Následne nasledovali testovacie jazdy, zaťaženie. Pri prevzatí vozidla sme ešte raz otestovali jazdou. Viackrát sme skúšali zhasnúť a naštartovať, všetko v poriadku. Počas cesty domov som mal viacero zastávok a všetko OK. Pán mi dal za úlohu, aby som mu zavolal, keď dôjdem domov, či je všetko v poriadku. :3dcline: Ešte raz vďaka pánom.
Viem, že je to individuálne, pretože je tu množstvo premenných, čo môže taký problém spôsobiť. Tým pádom nie je to 100% "šité na mieru" každému, ale môže pomôcť odraziť sa.
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných