BMW e46 325i - bohatá zmes

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jankojohan
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.01.2012 13:54
Zdieľať na Facebook

BMW e46 325i - bohatá zmes

Príspevok od používateľa jankojohan »

Čaute, mám taký problém na diagnostike : obidve lambdy na motore reportuju bohatú zmes. Priemernú spotrebu mám 12l/100km,vraj je to veľa. Motor inak ide veľmi pekne, ani by som to neriešil len vraj mi ta bohatá zmes môže časom upchat katalyzátor.
Všetky hadice boli vymenené predošlým majiteľom. Viete mi poradiť čo skontrolovať? Mam INPA. Zároveň je pravda ze všetky aftermarket váhy vzduchu sú nanič a treba kúpiť originál siemens/vdo? Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: E46 325i bohatá zmes

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ je odchýlka do bohatej zmesy malá samozrejme sa to motoru celkom páči.Labda je kyslíkový senzor,čo znamená že zmes ktorá sa spaluje je z malým nedostatkom kyslíka.Je to pri hľadaní závady určité vodítko kedže tu platí že - buď priveľa paliva alebo nedostatok vzduchu.Takto sa s tým jednoduchšie pracuje.Samozrejme sa nesmie zabudnúť na ďalšiu možnosť že vada je spôsobená nesprávnou hodnotou,napr posunutou informáciou o teplote,tj rj si myslí niečo čo nie je pravda. U grupy je meranie teploty zdvojené v jednom čidle a to že budík ukazuje jedno,neznamená že tým je riadený aj menežment.
Často je zdrojom malých úchyliek do bohatej zmesy odsávanie palivových pár
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW e46 325i - bohatá zmes

Príspevok od používateľa seven549 »

bohata zmes na benzin nemoze spravit katalyzatoru nic.skor keby to zralo liter oleja na 500km.spotreba je ako tak ok ak to jazdi mesto alebo rychlo po dialnici.pozri separator - odlucovac oleja ten zvykne od klukovaj skrine do sania pustat viac olejovych vyparov.je tam gumova membrana ktora nevydrzi vecne a moze uz prepustat.

u tych motorov sa malo kedy pokazi take nieco ako vaha vzduchu.ja som jazdil e46 coupe 320i cez 150 000km dialnicami ale nikdy nic elektricke okrem cidla kluky a vacky neodislo.a auto malo okolo 440 000km ked slo prec.uz ani nepamatam co za diagkabel a soft som na to mal ale vedela vsetko testovat.

skus pozriet bmw forum tam na tie modely e46 najdes toho dost.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: BMW e46 325i - bohatá zmes

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Nema to niekde nejake to "udelatko" v motorovom priestore.......krabicku zazracnu co ma akoze navysit vykon pripadne zasah do software?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných