BMW e46 320d , 110 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

BMW e46 320d , 110 kw

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Chlapi viete mi poradiť odkiaľ je vedená informácia otáčky motora? Otáčkomer mi ukazuje správme, ale diagnostika mi pri štarte ukazuje 10, 20, 45 ot./min. Auto nechce studené naštartovať a potom celý deň štartuje. Žiadna chyba v RJ. Ďakujem za reakcie.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Otacky motora su cez snimac otacok kluky. /tym nechcem povedat, ze je zly/
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Snímač kľuky je po výmene a výsledok ten istý.
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Čo nikto neriešil podobný problém?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Skus bmw forum
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

zajicek-za studena nechce startovat,potom uz cely den startuje ok.Ako je to mozne ze cely den startuje,ak nie je mozny prvy start???Takze nieco si nepisal.S oscilloskopom skontrolovat snimacotacok kluky a aj vacky!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem si predstaviť ako začať čo len trochu uvažovať o probléme o ktorom sa prakticky nič nevie.Problém ničím nie je výnimočný,ale na riešenie musí predsa len byť niečo chytiteľné.Podľa všetkého je pri ruke diagnostika.Tak potom ale je nutné využiť aspoň to čo núka,a to buď stiahnuť hodnotyaby si tých pár mechanikov vedelo pozrieť alebo (ideálne) urobiť log,čiže stiahnuť priebeh štartu.Ale ešte aj to málo čo je známe,je opísané nezrozumiteľne.Lebo presný zmysel to nedáva.Či hodnoty skokovo stúpajú,alebo to generuje náhodne otáčky vedia iba srnky.Auto nechce naštartovať...no ale naštartuje.Ako...vedia srnky.Neviem či sa rozumieme,ale z nejasných vecí nikdy nevyplynie jasné riešenia.
Či porucha spadla z neba,alebo nabehla po nejakom servisnom úkone,celé je hmla.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mám dojem,že deťom chýba škola a pravidelné vyučovanie.
Témy :auto do 4000 nieco ako golf5
Vozidlo pre studenta
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

trucker drviva vacsina tem je otazna,aj kde sa jedna o poruchy... ale aspon nie je nuda v karantene.
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Áno, uznavam, že som to napísal trocha kostrbato. Mne išlo o ten signál otáčok motora. Auto ráno naštartuje len pomocou štartovacieho sprayu. potom celý deň štartuje. Tlak na rampe je od začiatku štartovania. ako začne točiť hneď tlak stúpa. Skúška prepadov vstrekov to potvrdila. Sú takmer rovnaké. Stále mi diagnostika ukazuje otáčky motora 10,25,40.... aj po naštartovaní okolo 100-150. porovnával som to s iným BMW a tam mi ukazovalo pri štartovaní 250-300 a už naskočilo. Motor je aj po zohriati dosť hlučný a nadmerne dymí.
Vďaka za reakcie.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na začiatku ani zmienka o nejakom probléme a myslím že dymenie a hlučnosť je dosť závažný problém a hlavne súvisiaci s problémom naštartovať...

Dym je biely, čierny? Hluk aký? Akože ako starý klepotavý diesel, alebo nebodaj mechanický hluk...

By som povedal že problém naštartovať studený motor bude tým menším problémom.
A ani si netrúfam predpovedať čo by tam mohlo byť za problém, ale motor má reťaz a či už chudera nebude riadne vyťahaná, tam by som asi začal
Naposledy upravil/-a ivko1 v 09.02.2021 20:24, upravené celkom 1 krát.
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Čierny dym aj za jazdy, keď zošlapnem plný, tak zadymí. Zvuk je pomerne ostrý, nadmerne hlučný. Zavrieš kapotu a počuješ starý fiat ritmo 1,7.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak je tá reťaz KO, tak sa nečudujem že to rachoce a tiež to vyťahanie reťaze má vplyv na iné - posunuté oneskorené časovanie vačky / ventilov a ak je snímač na vačke tak kludne aj posunuté dávkovanie paliva a to má zasa za následok iný zvuk pri spalovaní
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Snímač na vačke tam je. mám dohodnutú origo diagnostiku, tak skontrolujeme aj synchronizáciu. maja diagnostika ja na toto slabá. (alebo som slabý ja!!!)
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Na zaciatku sa spomina, ze otackomer ukazuje dobre lenze to musi byt v rozpore s tym, ze otacky motora vidi zle riadiaca jednotka motora lebo do otackomera na budiku idu po CAN od motorovej jednotky.

Ako spominal avelmak treba obidve otackove snimace odkontrolovat na osciloskope to si pyta aj originalna diagnostika, treba kontrolovat rad radom vsetko, palivovu sustavu, vzduch, vsetko pri starte, po starte, ked je studeny, ak je zohriaty. Tlak v rampe stupa k akemu cislu? tlak v nizkotlakej casti je aky? Malo by to mat snimac nizkotlakej casti na palivovom filtry, podtlakovy system je v akom stave, aka je hodnota podtlaku na jednotlivych komponentoch a nasledne ci podtlak pracuje spravne. Proste rad radom.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: peterhp11 a 10 neregistrovaných