BMW E30 , 320i - emisie

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy2
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.11.2006 15:12
Zdieľať na Facebook

BMW E30 , 320i - emisie

Príspevok od používateľa andy2 »

Cau chlapi poradíte mi chcem si kúpiť E30 potrebujem to dať na značky ale bojím sa či nebude problém s emisiou na STK.Je rok 1988.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A s čím vlastne potrebuješ poradiť? Ak je v poriadku tak prejde, ak nie tak neprejde. A čo ti bráni urobiť STK pred kúpu a podľa toho sa rozhodnúť? :41c2:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To ti nikto nezaručí, teraz prejdeš a po dvoch rokoch už nemusíš, lebo niečo nebude fungovať ako má
A je úplne jedno či to je stará E30, alebo novšia E90
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

S E30 o 2 roky prejde s väčšou pravdepodobnosťou ako s E90.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Nebudeš mať problém.
Obrázok
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

A ci ich este stale splna je druha vec.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E30 , 320i - emisie

Príspevok od používateľa seven549 »

andy2 napísal:Cau chlapi poradíte mi chcem si kúpiť E30 potrebujem to dať na značky ale bojím sa či nebude problém s emisiou na STK.Je rok 1988.
staci ak napises za kolko to kupujes a hned bude kazdy vediet ci to prejde.inac doma v garazi sa drzi este e36 motor R6 320i coupe rok 1996.malo jazdene bez korozie aj napravy a povodny motor skoro stihol 200000km no nepresiel ek.bolo to u par ludi ktory opravuju len bmw nic nevykazovalo na mechanicku vadu kompresia bola ukazkova nic netlakovalo ziaden semering netiekol vsetko zvonu suche.ale bolo to opotrebenie.malo to jazdi zasekli sa kruzky a na dvoch valcoch a taktiez na tych valcoch mali ventily volu v ulozeni v hlave.spravit motor a hlavu nanovo aby presiel emisnou vyslo na 1200 euro len diely origo bmw.emisnu dal uz 3x lavou zadnou.no cena -- nepredajne ak tomu nic nieje.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E30 , 320i - emisie

Príspevok od používateľa jergusko »

andy2 napísal:Cau chlapi poradíte mi chcem si kúpiť E30 potrebujem to dať na značky ale bojím sa či nebude problém s emisiou na STK.Je rok 1988.
To redsa zvisí od stavu konkrétneho motora... ako ti na toto môžme odpovedať na diaľku? ja som bol pred pár mesiacmi s E90, tip top stav a neprešiel som - pritom mám to auto už 6 rokov, takže tri TK za mnou a vždy v pohode.
Príčinou bolo zlé čidlo NOx, pritom auto normálne išlo, normálne žralo, závada sa nijako neprejavovala.
Pri EK máš kopec parametrov ktoré sa kotrolujú. Niektoré musia byť splnené vždy, ale sú tam aj tri také, že stačí, ak spĺňaš dve z nich. Toto ti fakt nikto nepovie cez internet, ktoré bude alebo nebude spĺňať to tvoje.
andy2
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.11.2006 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy2 »

Kupujem to za 6000 bez ŠPZ. Je to z Rakúska. Kde má E30 štítok.Majitel ho nemôže nájsť.Ja som čítal že auta z Rakúska to nemajú tak neviem.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak nema v poriadku stitky tak bud si ich overit ci sa daju od bmw dat na slovensko aby mali vsetke udaje alebo to auto nechat tak a nebrat ho.mam doma stareho forda rok 1992.auto mam pretoze ho chcem mat ako retro karu a jazdim s tym aj po europe na dovolenky.auto bolo na slovensku registrovane od roku 2000.je vyrobene v nemecku ale ako nove predane v rakusku mesto graz.na stitku chybaju udaje o vahe.v dobe ked som to kupoval sa to neriesilo.dalsie rovnake auto mam od cloveka ktory to kupil ako nove koncom roka 1992 este v CSFR.tam aj pise na stitku CS cechoslovakia na tom z rakuska je A austria.u toho cs vsetke udaje su v poriadku.nic nechyba.cize auta dodavane v tej dobe do ceskoslovenska mali udaje take ako nase urady vyzadovali a vyzaduju dodnes.u toho A by bol s tym problem ja nie kedze auto si nechavam ale par rokov dozadu s tym problem bol ak na stitku chybali udaje zatazenie prednej zadnej napravy a celkova hmostnost.viem ze po roku 2010 s tym bol problem.tak pozor na to.musis si to zistit u importera bmw.inac poznam jedneho co vozi auta z europy riesil uz take ze potreboval stitok od renaultu zaplatil za to cez 100 euro a na Ko ho otocili ze ma fake stitok.siel to reklamovat a dali mu to co tam ma byt.na Ko maju sablony a dobre vedia preverit original stitky.
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní