BMW e 46 - sportovy podvozok

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dzaro2
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.02.2011 17:31
Zdieľať na Facebook

BMW e 46 - sportovy podvozok

Príspevok od používateľa dzaro2 »

Caute, práve riešim podobný problém, nemám síce passata ale BMW E46 Touring a chcem dat vyskovonastavitelny podvozok samozrejme kompletný. Aky je vas nazor,pripadne skúsenosti,rady, +si a -nusi. Dakujem.
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

načo....????
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tiež by som povedal že človek ktorý s autom nejde na dráhu, či iný okruh takýto podvozok absolútne nepotrebuje.
Ked už by som niečo mal kúpiť , tak by som sa vykašlal na "overené" medialne značky a kúpil by som sadu od CZ výrobcu. Nechce sa mi študovať či sú podvozky (tlmiče) zhodné pre každú motorizáciu, ale E46 majú v ponuke...
Myslím že v prípade nejakej reklamácie, či nechceného poškodenia by im nerobilo problém dodať napríklad len jeden tlmič
http://bc-racing.cz/home.html
palo1979
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 09.08.2008 19:49
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo1979 »

3 roky vlastním BMW E46 touring,mam ho na seriovom podvozku obute na 205/50 R16 a v tejto kombinacii nemôžem podvozku naozaj nič vytknut..ma vyborne jazdne vlastnosti,je pevny na ceste a zaroven pohodlny..naozaj nevidim dôvod na športovy podvozok..predtym som mal E30 coupe na značkovom športovom podvozku,jazda s tymto autom bola ako jazda na rebrinaku,nepohodlna a neprijemna..
Ale sto ludi sto chuti :2f93: ale ak sa predsa rozhodneš pre športovy podvozok treba radšej siahnut po niečom kvalitnejšom,tlmiče sa ovela viac namahaju ako pri štandartnom pruženi,preto pre ich dlhšiu životnost je lepšie investovat do kvalitnejšej značky.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Aký tam máš motor? Trojlitre majú sériovo športový podvozok, ktorý je dosť dobrý sám o sebe. Dávať tam tvrdší na mesto je samovražda.
Aero93
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.11.2010 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aero93 »

naco?? do toho auta uz lepsi podvozok nemozes dat ako seriovy tak naco to kazit??? a do touringu uplne zbytocna vec
bona1
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 06.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bona1 »

Mam 330d tour,E46, ale zadok mi troska hojda,aj ja som rozmyslal dat volaco tvrdsie,ale asi by som vyskusal nové tlmice sachs.Inak kvalitny sportovy podvozok dokaze Zazraky z auta,ale na nasich cestach spolu z nizkoprofilovymi pne ti dokaze narobit aj pekné svaly,aj nepohodlie od dier
palo1979
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 09.08.2008 19:49
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo1979 »

bona1 napísal:Mam 330d tour,E46, ale zadok mi troska hojda,aj ja som rozmyslal dat volaco tvrdsie,ale asi by som vyskusal nové tlmice sachs.Inak kvalitny sportovy podvozok dokaze Zazraky z auta,ale na nasich cestach spolu z nizkoprofilovymi pne ti dokaze narobit aj pekné svaly,aj nepohodlie od dier
s tym miernym hojdanim zadku maš pravdu :2f93: ale bohužial je to kombi,tažisko je voči sedanu trochu posunute,zadok je vyšie..sedan je stabilnejší,ale športovy podvozok by som neriešil,ked chcem jazdit športovejšie prifuknem viac zadne pneu
dzaro2
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.02.2011 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzaro2 »

Caute, mam tam 2liter 150koni diesel, obute na 225/45 R17 elektrony su 8J s ET 45, v poctate chcem vyriešiť dva problémy,predok mam strasne vysoko a je to dost skarede oproti zadnej casti ktora je zas naopak dole a to ked ho este nalozim tak medzi koleso a blatník nevojde ani prst, proste chcem dat predok kusok dole a zadok pritvrdiť,preto som si myslel ze to vyriešim sportovym podvozkom,bojím sa len jednej veci a to je ze auto stratí pohodlne jazdne vlastnosti kedze ja robím kazdy mesiac asi 3000km a jazda v skackajucom a vrzgajucom aute by ma asi zabila.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

BMW E46 je auto ktoré komfortný podvozok nem keďže je to daň za športove jazdné vlastnosti ak tam dáš šport. podvozok tak to bude totalny kostitras

Osobne som na BMW E-46 nešiel na dlhej trati ale na BMW E-90 pomerne často jazdím dlhšie trasi a je to utrpenie človek z toho auta vystupí ako po týždni prace v bani . Jednoducho BMW 3 je auto na bláznenie, proste na zábavu a nie cestovanie .

už terás ľutujem tvoju chrbticu a nie to ešte pri šport. podvozku s ktorým ešte najskôr skazíš super jazdné vlastnosti tohto auta - v BMW niesu čuraci vedia čo robiť aby to jazdilo ako ma :-)
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

ides jazdit babu ci co? :40bd: mal som sportovy podvozok na e36 coupe, dal som ho hned do prdele....to je na ortopediu nie na jazdenie...na e46 je super pohodlny podvozok tam by som nic neriesil...aj ked je pravda ze na touringoch trosku lieta zadok ale touring nieje zase na nejake extra prejazdy zakrutami :-)
rouballik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.08.2017 09:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rouballik »

Já jsem měl na své E46 dva podvozky. Nejdříve jsem to chtěl dát úplně na zem a tak jsem zvolil http://tatechnix.cz/40014-vyskove-stavi ... 44173.html . Vypadalo to super, krásně si to lehlo na kola a vypadalo to skvěle. Nicméně to bylo tvrdší, ale to je daň každého stavíku.

Jako druhý jsem tam hodil http://dielyonline.sk/69401-sportovy-po ... werke.html , což je úplně jiný podvozek z hlediska konstrukce. Nevypadalo to tak hezky, ale sedělo to jako přibité. Jízdní vlastnosti skvělé. Na denní ježdění úplně v pohodě - nebyl to na ortopeda.

Pak jsem E46 prodal...
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných