Bmw - ako zistit ci bolo dovezene?

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

coldasice
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.06.2019 16:57
Zdieľať na Facebook

Bmw - ako zistit ci bolo dovezene?

Príspevok od používateľa coldasice »

Zdravim priatelia,

Mam v plane kupit BMW 318d r.v. 2012 avsak nie som si isty ci nebolo dovezene. Kontaktoval som predajcu ten tvrdi ze bolo kupene na sk avsak mam podozrenie ze moze byt z dovozu nakolko som si kupil preverenie auta v ktorom stoji:

'Prva evidencia - 11.07.2012'

'Prva evidencia SR - 07.02.2017' v tento den malo vozidlo vykonanu STK a takisto aj 26.01.2017

Kedze STK je po 4 rokoch, datumy mi tu nejako nesedia.
Je mozne ze auto bolo pocas tychto 5 rokov v zahranici a neskor si ho niekto priviezol a spravil KO (v spominany datum 26.01.2017)?

Dalej ma auto najazdenych 170 000km co je stav ku januaru 2019 kedy bola posledna STK a v priebehu tychto 2 rokov (2017-2019) bolo na aute nabehanych 40 tis km. Ak je to rocny priemer vodica tak to vychadza na skoro 300tis km za 7 rokov.

Rad by som vedel vase nazory ci ist do kupy takehoto auta alebo sa radsej drzat stranou, lebo naozaj tu nieco nesedi..alebo som iba paranoidny :d :D :d :D

Vdaka.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prva evidencia v SR hovori recou jasnejsou nez nasi politici - co este chces ?
Ak zozenies VIN vozu, alebo mas evidencnu znacku cez ktoru sa vies dopracovat k VIN, mozes kuknut www.ko.sk

Keby bolo kupene na Slovensku, tak prvu STK musi absolvovat kedy ? Po styroch rokoch zivota. To bolo kedy ? Presne tak...

Posledna vec : to ze posledny rok alebo dva masina najazdila 40k km absolutne nic nehovori o tom kolko mala/mohla/jazdila predtym. Kludne predtym mohla tocit 100.0000km rocne, kludne mohla robit 14.201km rocne. Ale aj nemusela. Zivot ludi sa castokrat meni, dnes chodim do roboty 7km jednym smerom, buduci rok mozem jazdit 250km denne lebo sa mi to prudko oplati.

Nikdy nevies. A to je situacia jedneho cloveka - co ked auto bolo predane, cize ho mal zrazu iny majitel ? Moj konkretny voz co mam u povodneho majitela jazdil 70.000km rocne (Bosch Rakusko, tri roky), potom 160.000km rocne styri roky (slovenska firma co vozi opatrovatelky do zahranicia)... u mna jazdi 7.000km rocne, jedenast rokov. Co z toho vyplyva ?

Ze uz je stary, lebo ma 19 rokov :) nic ine. Vobec nevies povedat ci je v dobrom alebo zlom stave podla tych cisel.

Riesis blbosti, poskakujes okolo 318d ako by to bol najvacsi zazrak na svete. Sa na to vyser, kup alebo nekup, je to umelohmotny lacny plastovy krpaty cenovo optimalizovany kram s vrtulou ktora sa ti paci, hotovo, cele. Nerob z toho zlate teliatko...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dovozené vs kúpené na SK...

Hovorí to o čom? Úplne o ničom.
Tak ako môže byť v lepšom stave kúpené na SK, tak isto môže byť v lepšom stave z dovozu

Logicky si paranoidný, ja by som bol tiež pri kúpe malej trojky paranoidný, hlavne ak zbadám tie základné predné sedačky čo pripomínajú skôr také jednoduché lacné lehatko.

Za tie isté peniaze vieš mať auto o triedu vyššie, len nebude znieť až tak "premiovo"
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

Nerozumiem čo riešiš... A čo keď bolo dovezené? Môžeš byť len rád že nebolo počas celej doby jazdené na tých rozdrbanych slovenských cestách, ale len malú časť svojho života... Sám jazdím dane vozidlo a aj predávam a dovolím si tvrdiť že za mesiac rozbijem to auto viacej ako za 11 mesiacov v Nemecku...
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

Treba si vypýtať vín číslo a zistiť históriu u BMW predajcu... Prvé 3-4 roky bolo určite servisovane v autorizovanom servise, takže to zistíš podľa už elektronickej servisnej knižky, či je zhruba pravda čo predajca rozpráva... (Auto nieje až také staré) Napríklad u mňa je každý servis zaznamenaný elektronický tak si nedokážem predstaviť ako by som na ňom mohol stočiť km momentálne.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

mu mozno predavajuci klamal, mozno neklamal, zalezi na tom aka bola otazka, predavajuci to auto mohol kupit uz dovezene na Slovensku, cize ak auto predavajuci nedoviezol-len kupil, tak neklame...ci?
a v principe ani nemusi vediet alebo riesit co bolo predtym, ako fakt pri prditku za par supov riesit tak sofistikovane zalezitosti je blbost....skontrolujem technicky stav, a ak nemu zodpoveda cena a moja ochota a tuzba take auto mat-tak ho kupim....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Prvá evidencia na SK nemôže byť 2x predsa . Takže to musel dakto dovliecť v 2017 a dať na SK tabule nie? či len sa mýlim a do vtedy by to mohlo byť na SK tabuliach ale napríklad firemné? asi nie....čo myslíš? Ja myslím že to niekto dovliekol na kšeft z vonka v 2017 a dal na Sk tabule a predal.
A vôbec ,žiješ na planéte klamárov. Pravdu sa dozvieš málokedy.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

Trošku mi nesedia informácie od teba.

V období 2017 - 2019 najazdilo 40 tisíc. To znamená, že dalo 20 tisíc ročne. Krát 7 rokov, mne to vychádza 140 tisíc. Ak má na odometri 170 tisíc, príde mi to úplne v poriadku. Ako tebe vyšlo 300 tisíc? Či to malo byť 40 tisíc ročne?

STK bola po 4 a pol roku. Bežne sa stane, že človek zabudne a ide o pár mesiacov neskôr. Môže, aj nemusí to znamenať nič.

Prvú evidenciu ti odhalí veľký technický. V tej službe čo si si zaplatil mohla (aj nemusí) byť chyba.

Stačí dať EČV do stránky KO.SK a zistíš či robili KO - kontrola originality na 99% znamená, že bolo dovezené.

Ak si zistíš VIN, sú stránky, kde ti napíše na aký trh bolo auto určené.

Celkovo ale neviem prečo by malo dovezené auto byť problémom, ak je v dobrom stave a papiere sú v poriadku, môže ti to byť jedno.

Veci sa dajú overiť, ale ak zistíš že predajca klame, tak v tom prípade by som dal ruky preč. Ak klame v tomto, bude klamať aj v iných veciach.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Predovšetkým, nekupuj BMW s 1,8d. Načo je to dobré? Nie je lepšie mať auto, ktoré má motor? Fakt nechápem význam BMW so slabučkým štvorvalčekom ešte k tomu dieslom. Hlavne aby malo M Paket a oooobrovské kolá. S čínskymi gumami, samozrejme, lebo na poriadne nezostalo.
Či je to dovezené alebo nie zistíš veľmi ľahko u predajcu, ale ty to máš napísané už v techničáku.
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

"Cin cin odbornici"
318d je motor N47, dvojliter. Co z toho vyplyva?
Zem povodu na 95% presne urcis po zadaní poslednych 7 znakov VIN tuna: bimmer.work Je to potom polozka "language version" dole.
Nabuduce sa pytaj otazky na www.bmwklub.sk a nie na vag/psa autobazar kaviarni...
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Keď už sme pri tom, techničák má nulovú výpovednú hodnotu o tom či bolo auto dovezené... keď som mal Mercedes ktorý mal jasnú servisnú históriu ako všetky mercedesy a bol kupovaný v SR v techničáku bolo prvé prihlásenie 2003 a prvé prihlásenie v SR 2007... jediné čo bolo s tým autom, že prvý majiteľ ho vrátil do mercedesu asi ako protihodnotu (neriešil som) práve v tom 2007
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je obrovska anomalia, take sa nestava bezne. A nic to nemeni na tom ze 318d nie je ziadny zazrak, ale spodok ponuky. Aj vybavou.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Boli dve motorove varianty u dieslov tie iste motory bud stvorvalcov alebo sestvalcov. Odlisne boli vykonovymi variantami a poctom turb. Cize N47 tam bude u vsetkych vykonovych variant (B47 az neskor). Vybavu ma taku aku si majitel objednal ako nove, nemusi platit, ze auto so slabsim motorom bude menej vybavene ako 335d. Majitel mozno len nepotreboval silny motor.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní