Bmw 750li r.v. 2009 motor

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Bmw 750li r.v. 2009 motor

Príspevok od používateľa Petzi »

Zdravim vas. Potrebujem sa vas opytat hore spominane auto oplati sa mi ist do vymeny celeho motora za druhy kedze motorcek sa porucal pri 235tis km do vecnych :3906: ? Alebo to predat niekomu take ake je s velkym prepadom ceny? Dakujem za kazdu vasu radu.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Na 10 ročnom aute vymeniť motor je OK . . ale za akú cenu ?

Osobne by som to pustil preč tak ako je bez dalších investícií. .
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

V minulej téme si písal, že už neinvestuješ do toho džadu nič.. bmw-750-li-r-v-2009-t73836-15.html

Aký motor tam chceš dať ? Jazdený ? Čo keď vydrží len pár tisíc km ?

Ak výmena motora tak len nového originál z BMW, ale do starej prémiovej šopy, na ktorej sa môže o týždeň pokaziť automat alebo hoc aká drahá sučiastka... ešte k tomu benzínová... ja hovorím zostal ti čierny peter na ruke... Rozpredať alebo cesta na šrotovisko.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Najdi niekde rozbite... a pouzi z neho motor... je to asi najschodnejsie riesenie
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:40bd: , kde su tie doby ked si hned vedel 5.0 V12, 4.0 V8, 3.5 R6, teraz sa to uz iba podoba, miesto vela valcov vela turba :3035: , miesto rozumneho materialu, odpad z ropy...dobru chut
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Zháňaj motor , po výmene zháňaj blázna , ktorý to kúpi. Za takéto nedostaneš veľa.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Ma tam ist motor z jednej buranej je uz vonku len ja ho chcem uz predat a obavam sa ci to niekto vobec kupi ono uz tam bol jeden davany motor pisal som to minule no je to potupa cista tieto biturba co sa slabo chladia a zle vimysleli tie turba sa tiez prhrievaju a zapekaju motor.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Petzi bez urážky, ak by si predo mňa postavil Fabiu a ten tvoj Baworák idem radšej do tej Fabie,dokonca aj z rizikom že bude treba meniť motor a prevodovku(na tej Fabii)
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Xentry nahodou to prirovnanie s fabiou je trefne. Ten 8valec s nedostatocnymi chladenymi turbami co sa pamatam bol loteria aj v novom aute,ze fabia nie je moja krvna skupina ale v tom to pripade je fabia predajne a hlavne Dlho pojazdne auto :40bd:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tutoka sa pan pyta ci oplati sa davat treti motor do 9 rocneho longa, aby som bol v teme, to vies iba ty, ze jeden tu si mysli zapalit, druhy si mysli zhodit do skarpy, treti si mysli za odvoz nechat ciganom na zelezo, ci vymenit za vydychanu fabiu ohv, to su vsetko legitimne prispevky, dokonca aj upresnenie ze sa nejedna o V12, tema je siroka a mozno slobodne v medziach slusnosti prispievat, uzivajme si to :3035: , ja bych nato osobne uz nemal nervy, taka kara neni za odmenu, ani na obdiv, to je za trest, v tejto hre si si potahal cerneho petra kamo, treba si to priznat :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nikdy som tieto veci nepochopil,prečo neuprednostniť opravu toho čo už mám.Pre je....poznám stav,viem presne čo má za sebou aj všetky plusy a mínusy.Všetko ostatné je iba horší variant ktorý hrozí...kúpa ešte horšieho motora,´v lepšom prípade motora ktorý si tiež ešte vyžiada svoje ďalšie náklady.
Výnimka kedy vlastný neopravovať...motor sa blíži kilometrickej smrti...pol miliona,milion km podla typu.Motor poškodený nezvratne a brutálne ...čo bývajú rozmrznutia a havárie

Laboruje sa tým že nesmierne drahý stroj -bla bla jeho kvalita atd.
Tu by som zastal a mal dve otázky k problému.
1, príchod drahej špičkovej techniky majú šancu opravovať chlapci z učňovkami o úrovni ktorých sa ani nezačnime baviť ?
2, Drahú špičkovú techniku určenú pre dobre finančne situovanú klientelu si kúpy človek namiesto Fabie HTP ...prečo ?

Je to stále špičková technika a stojí a padá na schopnosti majiteľa finančne ustáť jej potreby.Ak niekto nezarobí celý život na výmenu oleja v Bugatti Veyron v servise pre Bugatti...ale ako jazdenku ho kúpy za sopel z nosa po kamovi z ministerstva...je idiot
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Keď odišiel až pri 235 tisíc, treba sa tomu motoru pokloniť. Na BMW bazári na facebooku je teraz v ponuke X6 s týmto motorom tuším za 12 000.-, čiže za smiešne peniaze. Ten motor má najhoršiu povesť (právom), takže bude problém sa toho zbaviť. Ak je to teda ten 4,4 V8 s turbami medzi hlavami valcov.
Radšej by som to predal, lebo ľudia si často mylslia, že keď sa niečo predáva nepojazdné, tak je to lecné = výhodná kúpa.
A s výmenou motora nech sa rozčuľuje niekto iný. Keď aj kúpič motor z búračky, môže rovnako odísť za pár tisíc kilometrov. Tento motor sa BMW silne nepodaril, že to pravdepodobne najporuchovejší motor, aký kedy vyrobili. A to píšem ako fanúšik značky.
Predaj to ako to je.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možno motor dostal zlú visačku zaslúžene,ale to by informácie o oprávnenosti museli byť čerpané z úplne iného zdroja než je AB fórum resp. mienka slovenskej motoristickej verejnosti.
Tak isto ako nálepku katastrofy dostal motor 2,5 Tdi V6 ale kto si pamätá na jednu moju tému - Ako servisovať motor Tdi PD ..tam sa možno rozpomenie na úvod.Motor je považovaný za nepodarok a rád by som názor naň zmenil. Dnes je ten motor považovaný za najlepší najspolahlivejší dieslový "držiak" a začína byť problémom ho získať.
Je dosť toho čo stojí a padá na vonkajších vplyvoch,a to sú ťažko prekonateľné hneď dva...chudobné vrecko majiteľa a neschopnosť servisu. Tým nie je myslené že majiteľa ktorý smrdí grošom nejaká dielňa rovno pošle do teplých krajín než by pozrela čo i len farbu auta.Pretože myšlienka ako lacno sa bude opravovať velmi drahé auto je hodná úplného idiota. A tak si olej v Bugatti Veyron vymení chlapák,a bugatti dostane prvý zlý puntík od Ober vola
vexator
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.11.2016 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vexator »

Ked uz je tu tema 50i motorov.. Je nejaky rok, od ktoreho su uz tieto problemy fixnute? Alebo cely model F01 (aj X5, X6) tymto trpi? Ako je to s 50i v G11 (resp. F15 a F16)?
Trpia tymto aj motory, ktore su v X5M, resp. X6M?
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

No tento motor sa s 2,5tdi od audi neda porovnat lebo ten audinacky toho aj nieco vydrzal a problemy prisli az po vacsej porcie kilometrov ked nebol urobeny predpisany servis ale tento bawor bol loteria aj do 100 000km u novych kusov a ked niekomu vydrzal viac co som aj videl ale jazdila na nom manzelka dotycneho po deti do skoly ,ze pomale tempo. A motor sa dodaval aj do x5,X6 a trpel aj v novsich typoch ked som par kusov este v zaruke videl na dielni . A v xM uz boli spolahlivejsie lebo motor bol v podstate celkom iny-prekopany oproti tej n 63 ale zvuk zase v tych xm bol taky upistanejsie nie taky hlboky na moj vkus .

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných