BMW 750d 280kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan to tvrdenie dost odporuje nazoru ze radsej kupit 5 rocnu premiovku...jeden clen,nepamatam uz kto tu tak daval za priklad ojazdeny pantheon ako super volbu oproti novej strelim capa dacie..to nebrat za slovo,pouzite ako priklad.
Samozrejme suhlasim s Tvojim nazorom
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

oco13 napísal:Sypú sa tu premiovky dvoj až 5 ročné, Ečko s 600t na tacho bude mať tak 10 - 12 rokov.Tam bude pes zakopaný.
Na PSA môžeš urobiť aj dva melony aj tak to premiovka nikdy nebude. :4012:
To by som až tak netvrdil ;-)

https://www.bilbasen.dk/brugt/bil/merce ... Order=desc

5 ročný Meďák takmer 600 000km. 3 ročný 360 000km atď.

Je to hlavne o tom servise. Keď nevymenia vzduchový filter ani po 180 000km a tí istí čo na to "zabudnú" ho potom majú aj opravovať, tak to budú veľké investície. Ale aj automobilky radi pridajú ruku k dielu, aby servis po záruke bol drahší.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Že niečo človek môže urobiť,neznamená že to urobiť má.Dnes nie je väčší problém kúpiť auto ktoré pred pár rokmi patrilo k tomu Top a to za doslova smiešne peniaze ak to meriame k nadobudacej cene nového.Kým to prvé vlastníctvo bolo obmedzené na tú skutočne bohatú skupinu pre ktorú to aj bolo určené,tak momentálne je to isté auto za 2-3 % pôvodnej ceny kúpiteľné každým chmulom čo si myslí že tým sám povýši.Logicky že nemá ani na základnú údržbu.Ale rozhodne to nieje problém auta,je to problém hlúpej hlavy.Ani mechanik ktorý by si to udržoval resp opravoval "zadarmo" nie je taký mešuge,aby do podobnej hlúposti šlapol a pritom je predpoklad že by ustál.Ibaže...načo ?! Niet nič smiešnejšie (trapnejšie) ak človek ktorý navonok budí dojem magnáta narieka a zjednáva opravu.
Logicky ak sa niekto javí ako gróf Esterházy si musí skôr priplatiť,tam zo žiadnymi sociálnymi zľavami rátať nemôže ani sekundu.Čo je drahé nech je drahé,má to svoju klientelu a je všetko v poriadku.Ak niekto je tak sprostý že nevie kam zo svojou peňaženkou patrí nech si vyskúša,ale nech nečaká v opravovni sociálne myšlienky.
Stará prémiovka má velké opodstatnenie tam,kde je to prémiovka z doby kde bola životnosť,spolahlivosť prvá charakteristika typická črta auta, a trvá stále aj napriek veku auta.To sa ale súčasných sračiek netýka.Tie sú ako ženba s pipinou,prvé čo urobí ...vybieli zlatu kreditku,ale žeby poskytla niečo iné než miliony skromnejších ?
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

markoimportauto napísal:
Jericho napísal:Ale ten Jaguar nie je 4x4, a to na dialnici človek musí mať, bez toho je to čistá samovražda.
Ako si na tento nezmysel človeče prišiel????? Poradil ti to o rok starší - 17r. kamarát, alebo si to videl z počutia????? Buď tak dobrý a radšej čuš a uč sa, ak nemáš poňatia o tom čo píšeš.
a čo sa naučím? ako odignorovať otázky zadávateľa témy a ako robiť reklamu svojím autám?ďakujem nie..takých "šikovných" je už na svete viac ako dosť... a čo sa týka 4x4, každému kto má aspoň priemernú inteligenciu, muselo byť jasné, že ide o iróniu..
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Markoimportauto s tym falsovanim nahradnych dielov a oleja mas uplnu pravdu.Neda sa spolahnut na ziadneho predajcu,asi jedine riesenie je vozit si olej a diely z nemecka.
JuraRacing
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.09.2007 11:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JuraRacing »

Keď niekto kto zarába priemerný plat si ide kupovať auto ktoré je určené pre ľudí ktorí zarábajú nadpriemerne, tak logicky musí vedieť že prípadný servis opravy budú ďaleko drahšie ako u áut nižšej triedy. Autá typu BMW 7 alebo MB S a iné podobné v tej cenovej relácii si na 99% kupujú ľudia na firmy ako nové, keď tie autá vyjazdia cca po 4 rokoch...kupujú ďalšie nové...a takto dookola kolobeh. Keď niekto potom takéto auto kúpi príklad (mladý chalan si kúpil 740d) a vyskytne sa nejaký vážnejší problém tak špekuluje ako najlacnejšie to opraviť (prípadne môže brať úver na opravu)

Dnes je taká doba že každý chce mať čo najdrahšie auto, najdrahší mobil, najkrajšiu ženu ale neuvedomuje si že s 1500€ mesačne mu vystačí maximálne tak na kabelku pre frajerku :d :D

p.s. mhlavaty to podľa mňa veľmi presne vystihol :hero:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mjato napísal:Markoimportauto s tym falsovanim nahradnych dielov a oleja mas uplnu pravdu.Neda sa spolahnut na ziadneho predajcu,asi jedine riesenie je vozit si olej a diely z nemecka.
Moj najobľubenejší : https://www.atu.de/shop


https://www.autoteile.de/en

https://www.kfzteile24.at/

https://www.autodoc.de/

:3035: :4090:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každá značka má svoju vlajkovú loď v každom čase.Ak sa vrátime rad rokov späť,tak tieto najvyžšie postavené modeli sa dajú kúpiť za velmi málo peňazí.V dobe nie až tak dávno minulej platilo že na vrcholový model sa nepodrábali náhradné diely,museli sme kupovať irigo a to bolo ozaj drahé.Auto typu Peugeot 607 bol v čase príchodu bombastický,nádherný kus auta.On takým aj ostal,zmenilo sa videnie ľudí.Ktorákoľvek prémiovka je (ak je top) stále nádherná.Aj dnes sa dajú kúpiť abnormálne kusy za cenu bicykla.Len to chce kusisko šťastia,pretože aj ja keď som si povedal že auto predám,zmenil som to práve pre tú skutočnosť že nedám auto v krásnom stave,nechám pre vnuka (dočasne odhlásim) budem leštiť a opatrovať.Už dnes keď sa medzi dnešné sračky čínske človek postaví tak púta kopec pozornosti.Tie autá majú svoju dôstojnosť.Ale asi dnes už málokto vie čo je pod tým myslené,to nie sú displeje a tá šaškarina svetlá vpredu až po strechu a vzadu ako morská hviezdica...hrôza,kolotočári
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Peugeot 607 bol v čase príchodu bombastický,nádherný kus auta.On takým aj ostal,zmenilo sa videnie ľudí.

samozrejme.




>> Mal som spomínaný motor v X6ke. Na moje počudovanie ma nikdy nikde nenechal. Meneny olej každých 15.000 v TOB

tu je pricina bezproblemovosti : NEMAL SI LONGLIFE 30.000KM OLEJE !!


Phaeton : ja som to bol co ho propagoval. Premiovka ? Ani nie, ved co je premiove na masine za 175.000 eur (zacinali okolo 70.000 eur, 130.000 bola uplne bezna cenovka)... Uvedom si ale jednu vec : aka je konstrukcia Phaetonu a aka je konstrukcia BMW7 z roku 2017.

Phaeton KONSTRUKCNE A DESIGNOVO pochadza z rokov 2000, 2001 a 2002 kedy bol navrhovany.

Zeby v tomto bol rozdielik ? Zeby Phaeton mal osemvalcovy nevyhoneny motor s malym litrovym vykonom, bez troch turb - ba dokonca bez jedneho jedineho (hlavne ze uz dlhy cas mas BMW X6 M50d, co je trojliter s tromi alebo styrmi turbami hahahaha hlavne ze to imituje 5 litrovy objem)...

Chapes ten rozdiel, clovece ??? Ano, v Phaetoniku bol aj dieslacik trojliter, co je najbeznejsia motorizacia... ale to je blbost, to je pre chudobnych bohatych ktori sa hraju na nieco.

Chapes ze napriklad prakticky kazdy americky motor z 2000-2010, cize typicky osemvalec s tristo konami navala dva miliony mil a vobec sa nezadycha ? Chapes ze tuto clovek pise ze po 180.000km sa mu vysericinkali vstrekovačíky na nejaky pošahaný dieslik BMW ? Tristo koni dnes vyraba stvorvalcek v hyundaji i30n z dvoch litrov objemu a k tomu ten neskutocne protivny zvúčik z reproduktorov ci rezonatorov ci keru marju to ma... co myslis, ktorych 300 koni vydrzi dlhsie ? Americkych 5.7i alebo hjundajovych 1.6i alebo 1.8i alebo co to maju za hracicku ?

Alebo tam nikde nebude ZIADNY KONSTRUKCNY rozdiel ???
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pred 15 či 20 rokmi tiež na salóne každý chlap dostával kakačku z vrcholových modelov.Boli to vždy nádherné kúsky a nič nebráni aby aj dnes vyzeral tak isto.Človek sa jednoducho obzrie ak vidí unikátne zachovalý starý prémiák,naleštený a majestátny.On ešte "in" bude,treba chvíľu počkať,aj cenu bude mať znova hodnú takého auta.Ale to najprv musí nastať doba kedy sa už človek s tohoto kolotočárskeho biznisu pogrcá.Tie dnešné krasotiny o 20 rokov budú stáť z otvorenými kufrovými dverami a kurín pre sliepky,pretože aj to príde že v bazéne sa budú chovať zajačiky a v aute tróniť sliepky
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Mp3 nie nechapem.... pre mna "fejtón" bude stale auto nad moje pomery. Radsej mam uz dlhe roky fabiu s lpg na "robotu", syn ma 4 rocneho lancera s 1,6 motorom a ja teraz uz 3 rocnu vitaru kupenu cca za 18000 e... a vobec ma netrapi ze som za tie peniaze mohol mat ojazdenu prémiofku alebo velku dodavkovu kravu ktoru vyuzijem mozno raz do roka. Nadavat ale na velkost a bohovat pri parkovani by som musel kazdy den.

Ak si to bol ty tak fejtona vtedy si spominal a daval prepocty na myslim cca 5 rocny voz...a s tymi "logickymi" tabulkami. Zabudas na jedno,ten kto si chce kupit napr noveho dustera za 15000 tak je to jeho volba,bepotrebuje presviedcat ze za tie peniaze moze mat 5 rocne super bomba spica auto. Su to jeho peniaze,jeho volba.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale veď samozrejme.Veď to je krásne na živote že každý chápe a koná individuálne a inak.A tak niekomu odmena,inému trest,hoci aj za to isté.Veď to je na tom to pekné.Ak je niekto taký somár že nevie v akej kategórii ma ísť do ringu a schytá bombu...no čo s takým čo nepozná vlastnú kategóriu
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A Slováci ako celý národ nepoznajú svoju kategóriu
????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ťažko súdiť,časť áno časť nie,pomer si netrúfam odhadovať nech mi aspoň nejaké ilúzie ostanú.Veľa detí je obvyklé vo výborne zabezpečenej rodine a ešte viac v tej čo nemá takmer čo do úst.Ale neviem či máme právo súdiť,hoci ak to nazveme nerozumom,tak to vždy niekomu ubližuje.Ak niekto utopí spústu peňazí v tragači namiesto investície do vzdelania napr detí,bych mu aj zadok rozkopal,ale to sa týka aj opilcov gamblerov narkóšov a iných polodebilov,nechcem konkretizovať zákonom chránených
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Uz sa opakujem,strasne ma serie to "na Slovensku je to tak", slovaci nepoznaju...bla bla bla... si tu,zijes tu, si ina kategoria ako ostatni? Ved do bohaca my tvorime tento narod,kazdy jeden sme jedno koliesko. Amerika,zem zaslubena..mozno maju zakony system lepsi, porovnaj ale zivot tam negramotnej,pripadne velmi nizko zarabajucej skupiny chudakov zijucich v karavanoch ,odsudenych na charitu a spol. Stale je byt lepsie chudakom na Slovensku ako chudak v "amerike".
Aby neprislo ale k omylu,pisem tak utocne vseobecne,nie priamo na vas

Ono Milan staci sa okolo seba otocit u vas na dvore a clovek vidi ze to mate vsetko odmakane vlastnymi rukami, no vela krat ludia hodnotia druhych o kupe napriklad drahsieho auta ,ze to nedal na vzdelanie napriklad,na co mu to je a tak...a pritom to hodnoti clovek co vacsiu sumu do mesiaca prepije,prefajci...ako je splatka napr na to auto. Ale navonok ja som marnotratnik a ten druhy je rozumny setrny cloviecik.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných