Bmw 550d

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

JanKoncok
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.01.2018 21:19
Zdieľať na Facebook

Bmw 550d

Príspevok od používateľa JanKoncok »

Zdravím, rozmýšlam nad kupou dizlovej M5ky ( M550d ) len neviem a potreboval by som poradit či sa neoplatí viac radsej poobzerat po 535xd ... aj ako je to zo servisom tej 550ky kedze s tym nemam vobec ziadne skusenosti ( nepoznam nikoho kto ma to auto ) a ci sa vobec oplati kupovat to auto kedze je tam financny rozdiel oproti 535 a urcite aj lacnejsi servis tak ci sa oplati priplatit si nieco ... jedna sa o auta z rokou cca 2012-13 cca dakujem za rady
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Tak pises dve cenovo uplne ale uplne ine auta za M5 zaplatis minimalne dvojnasobok co za 530-535D okrem toho ze auto ma kopec odlisnych veci od podvozku ,brzd cez motor a interier dokonca su aj ine blatniky vytiahnute viac von . Co sa tyka servisu samozrejme ze len spotrebne veci su ovela drahsie . Nepises ci mas dos bubakov a nebudes riesit to ci ti auto taha s penazenky alebo nie ,proste M trieda je sportovy luxus a znacka od BMW
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ved motor je ten isty 3liter kde u M550d ma 760nm a obycajna 535d ma 630nm.xd nekupuj to X neni ako 4x4 a len to tam zavadiza.ale M je M.
JanKoncok
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.01.2018 21:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JanKoncok »

Dakujem za odpovede - M5 nechcem kedze je to zadokolka a benzin ta si potiahne teda poriadne oproti dieslu .. a samozrejme chcem auto 4x4 kedze trochu ked nasnezi tak sa zo zadokolkou nemozem nikam pohnut z bytu ... a ked si tak zoberiem peknu a dobre vybavenu 535XD zozeniem za cca 23.000€ a za 27.000€ uz viem zohnat m550xd ... cize tam az taky velky rozdiel nieje len sa obavam ze servis bude trojnasobne drahsi ale nemam ziadne realne skusenosti
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

JanKoncok napísal:Dakujem za odpovede - M5 nechcem kedze je to zadokolka... ...a samozrejme chcem auto 4x4 kedze trochu ked nasnezi tak sa zo zadokolkou nemozem nikam pohnut z bytu...
Mal si niekedy nejakú zadnokolku?
Ja áno. Opel Omega 2.5TD (motor M51 a podvozok od BMW).
To auto bez výrazných problémov vyšlo tam, kam sa prednokolky nedostali. A to všetká váha bola vpredu, nie 50:50 ako BMW.
Je ale zasa pravda, že som ju mal s manuálnou prevodovkou, tá je na zimu určite schopnejšia, ako automat.
nrtm
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 13.05.2006 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nrtm »

Napis na bmwklub.sk, poradia ti. Mal som dve BMW e39, a ziadny problem so zimnou jazdou.
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

JanKoncok napísal:Dakujem za odpovede - M5 nechcem kedze je to zadokolka a benzin ta si potiahne teda poriadne oproti dieslu .. a samozrejme chcem auto 4x4 kedze trochu ked nasnezi tak sa zo zadokolkou nemozem nikam pohnut z bytu ... a ked si tak zoberiem peknu a dobre vybavenu 535XD zozeniem za cca 23.000€ a za 27.000€ uz viem zohnat m550xd ... cize tam az taky velky rozdiel nieje len sa obavam ze servis bude trojnasobne drahsi ale nemam ziadne realne skusenosti
benzin si potiahne oproti dieselu,to je jasne.ale aj jazda je niekde inde.jednoducho neda sa aj setrit aj sportovo jazdit.neda.bodka.mozte ma ukamenovat.diesel nikdy neda to co benzin.nafta patri do kachiel.hawk
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

coz oto, ked uz je jazda je dobre, ale ked sa stoji, moze byt obcas velka sranda sa vobec pohnut lol

mam najradsej tri veci spotreba je klasika, kazdy z dizlom vie jak to bezva natoci pri jakej teplote presne ! a kazdy so zadnohrabom bezproblemov jazdi celu zimu, tak hosi spravime stavku, ja vam v zime zaparkujem okial s predokolkou v pohode videm, ci to date stejne lol ?

este takto, aby to nezapadlo, mrkajte cvirove videjo :41c2: , kazde autko moze byt super, ibaze opytaj sa nez ho kupis, mas takeho frajera na telefone co moze si takto poklikat co tej pajte chyba ? lebo KAZDE auto sa pojebe, jak clovek umre, to su ISTOTY co mozno nechcete, ale ich mate :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

V spomenutej Omege motor M51 - BMW 2.5 litrový dieselový radový šesť válec nepriamovstrek. "Populárny" tým, že studený neštartuje.
Bolo 06.01.2017. Veľké Borové. Nočná teplota -36°C. Ranná, keď som chcel štartovať -27°C. Stálo tri dni. Prvý pokus - fakt dlhší štart ako obvykle, točilo asi 8 sekúnd, prakticky hneď po odpálení zdochol. Na druhý štart, už výrazne rýchlejší, chytil a išiel. Ja som odtiaľ hneď po očistení auta odchádzal, potom čo predo mnou prešla A6 Quattro. Zvyšné dve autá, prednokolky, si museli očistiť cestu.
Omegu doteraz mám, pridal som k nej Subaru Outback 3.0H6.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

karool napísal:
JanKoncok napísal:Dakujem za odpovede .......ziadne realne skusenosti
benzin si potiahne oproti dieselu,to je jasne.ale aj jazda je niekde inde.jednoducho neda sa aj setrit aj sportovo jazdit.neda.bodka.mozte ma ukamenovat.diesel nikdy neda to co benzin.nafta patri do kachiel.hawk
ale da len to treba tocit trocha vyssie ako 1200 :D. naftu beru aby sa "setrilo" a setri sa sposobom podtacania motoru. uplne zle. prave teraz ked sa nafty dostavaju do oblasti pracovnych otacok benzinovych motorov.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Použiteľných informácií ktoré sú naozaj na niečo dobré je aj na nete minimum.Zo všeobecného blábolenia si naozaj nik nezoberie odpoveď či do niečoho ísť alebo nie.Až v momente keď príde prvý problém niekoho napadne uvažovať o tom videu čo zavesil cviro.A ako pribúdajú km na budíkoch je hrozba zoznámenia s tým,že BMW ako aj MB alebo Audi má diagnostiku naozaj takú,že prejdete pol republiky kým nájdete toho čo v nej neblúdi ako sivý somár v hmle.Kým sa jazdí,je to fajn a plný počet hviezdičiek.Od určítých km by sa zcvrkol počet na nulu.Ale stále mám pocit že ľudia ani neuvažujú ako v autám končí životnosť vecí,prirodzená,niečo čo musí byť.začínajú padať motory Fsi,a má to logiku,pritom sú ešte iba kdesi u priemeru 250-300 tis km.Teplota toho agregátu spôsobuje také procesy ako sú praskanie plastov motora,spojov atd,rozoberanie je ďalšia nemožnosť pre spečenie vecí a teda iba deštrukcia a výmena.Nikde nenájdete ani zmienku že každá banalita vás pripraví o veľa peňazí,pretože na čo siahnete,to sa láme,komplikavané je to tak,že demontáž jednej veci a je nutnáé rozobrať sedem vecí aby bol prístup.Po r 2010 zdochol pes aj v diagnostike,nabrala na zložitosti tak zásadne,že iné než chybový kód sa ani nepozerá.Načo pozerať niečo čo je ako hebrejčina skoro pre 100% zúčastnených
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

bajo777 napísal: kazdy so zadnohrabom bezproblemov jazdi celu zimu, tak hosi spravime stavku, ja vam v zime zaparkujem okial s predokolkou v pohode videm, ci to date stejne lol ?

:
dame a ako.my mame samosvorne diferencialy.skoro kazda silnejsia kubatura nad 3 liter u zadnokoly ma samosvor.su na svete uz od nepamati.co u beznej prednokoly neni jedine nejake rs asi octavia 3 to uz ma.a ak uz M5 -nechce sa mi hladat test.uz e60 mala taky diferak kde sa presunie 100 percent vykonu a koleso ktore ma stopu s asfaltom.test bol o tom ako auto bmw e60M5 stalo v kopci a pod jednym kolesom valce ako vo fabrike prepravnik.do 2sec to koleso ktore bolo na asfalte zabralo a bmw vystartovalo ako formula vpred.aj kazda 4 kolka no AWD ma samosvor na zadnej naprave lebo inac by sa to nevelo vobec vyhrabat.zisis to tak ze zdvihnes zadok do luftu zatocis kolesom dopredu a to druhe sa bude tiez otacat dopredu.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Najlepšie keď o zadných nahonoch píšu ty čo v živote na nich nejazdili ,mám tak isto zadok a vždy som višiel tam kde iný s predkom, dokonca som sa vyhrabal tam kde s predkom ostal zahrabany takže žiadne obavy zo zadku
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:d :D , kamo niektori jazdili, ked si tahal kacera po dvore, nezabudaj ze zadnohraby tu boli vyberane aj za sociku a obutie k tomu tiez, o zimach sa mozme tiez bavit lol, dneska vam zobrat elektroniku, tak sa pokadite povacsine kolomazu majstri sveta vo svojej vekovej a vahovej kategorii :2f93:

ale spat k teme, samosvor si nechaj seven, hovorim ze vyberem miesto :-), dam takyto priklad, parkovisko zmrazky, mierny sklon, zapadnu predne kola napr do volakej priehlbiny, ani nemusime hovorit o obrubnikoch atd, vsetky kola maju stejny podklad, skus sa pohnut do kopca ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných