BMW 530 d 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Asi som už fakt starý. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gsxrr
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26.10.2008 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsxrr »

hjundai napísal:
martincichy napísal:Co keby si sa obzrel po japonskej produkcii? Camry 2.5 hybrid - osvedcena technologia. Alebo lexus. Prides na ine myslienky.
- to je tak japonec nie je dosť hogofogo, tým nikoho neohúri - ani slečny ani kamarátov... a za 18 000 mohol mať polovicu novej camriny alebo mierne ojazdený parádny lexus... ale poučil sa, ide do Volva :40bd:
Fráza ze japonec na konec (benzinovy) nie je iba klišé ale fakt,vsetci co triezvo zmyslaju zakotvia pri japonskej produkcii a je to aj môj prípad,mal som aj bmw aj vw .... ale za tu ceny a nervy tie auta za to nestoja ale treba zase povedať ze pokial to bmw ma real 80000km tak nejaku 50-ku by este mohol dat bez fatalnych poruch,kazdopadne je to predrazeny blud,za seba neodporucam
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ale no tak, to bmw urobí v pohode 800.000 km a viac , aj prevodovka, keď sa s tým jazdí ako s dieslom a nezamiena sa so super športom.


Treba dobrú naftu, citlivé zaobchádzanie a nie jazdiť ako...... :3c90:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ako ma mat bmw a jazdit ako s 1.9 sdi? to ma aky zmysel... kup si 911 a potom jazdi na spotrebu :b:
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

seven549 napísal:ono je jedno kto si ake auto kupi len treba si kupit dobry kus a niesu problemy.a najlepsie take auta ako bmw ist s niekym kto to opravuje ten vie co pozerat a povie svoj nazor.

ja kupujem jazdenky max do 7 rokov a take ze vopred si zistim co na to stoja bezne veci spojka rozvody napravy pneumatiky a hlavne co stoji original suciastka.

a podla toho viem ci to utiahnem.a hoci mam aj po zaplateni vsetkych poplatkov 1500ecok ciste mesacne odlozene,take jazdene bmw by som pri rocnom najazde priemer je 50000km neutiahol.jedine zeby som s tym nikam nejazdil.ale moja praca vyzaduje jazdenie a to si musim platit sam.navratka dane je len raz rocne a navratimi to vydaje na palivo+pneumatiky.bmw 530d sa u mna neda uzivit na original dieloch.

druhovyroba je taka ze kazda drha vymena oleja je dookola ten isty kolotoc.

no su ludia co odlozia napr 500 mesacne a maju take 5 rocne 530d
len aby sused zavidel,najazd maju 3000km rocne a auta su v stave ze vrak.

doma jedia privarky kapustu psenicu a ovos.
neda mi to , musim reagovat , seven , kde zijes , v akom vesmire :d :D , ja keby som odlozil 1500 mesacne , tak som kral :300f: , tolko ani nezarobim , nie este aby mi tolko zostalo , ja som rad ked mi zostane 50 eur alebo nejdem do minusu , max. 100 ale to uz ozaj len polatene vsetky poplatky , potraviny , benzin , bezne veci do domacnosti , a nikam nejdem , len do roboty a spät lol , , holt to je zivot bezne zarabajuceho obcana na SK :4012: , ludia doma jedia privarky atd ,ale bez tej 500ky odlozenej.. :40bd: :40bd:
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

hjundai napísal:ako ma mat bmw a jazdit ako s 1.9 sdi? to ma aky zmysel... kup si 911 a potom jazdi na spotrebu :b:
S týmto sa nedá veľmi jazdiť na spotrebu, tých 7-8-9 si zoberie vždy , ale to ma taky výkon, že nie je potrebné jazdiť v sportovom režime, stále dupat odspodu, kickdown, lebo ten záťah je skutočne očarujúci...

Ale, ráno zohriať, neviem, či aj tento ma kontrolku studeného motora, dávať dobrú naftu, je to normálne auto, nie BVP... lol

Priebežne meniť vírivé klapky, nie odstraňovat, neísť dlhodobo na max. otáčkach, či v letnej horúčave 250..., veru, že vydrží veľmi veľa.
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 07.04.2021 17:52, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven tuším robí vo švajci, tam 1500 odloží. Len tam si zane trt kúpi. Zatial je to dané mobilitou - tam zarobiť a tu míňať. Ešte lepšie je na tom rus alebo ukrajinec ak sa tam uchytí.
Odložiť sa dá aj tu na slovensku, len netreba mať mokré sny v podobe bavoráky alebo afdinky.A keď sme pri tom ohurovaní drahými autami - to keby ženy vedeli že jazdený kombajn stojí kludne cez 50 litrov. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, za 50kk to bude veľmi slaby kombajn.
Z leasingu stiahnutý, 8-10 ročný, ešte stále vyše 100.000 :40bd:

Známy kúpil za vyše 200.000 ten ruský, obrovský, čistá Amerika.. :300f:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

To je zase téma :d :D Chlapík sa pýta na BMW 530d a doporučí sa mu Toyota Hybrid :40bd:

Na rozdiel od tých, ktorí vedia, aké sú BMW zlé a poruchové, ja nejaké aj mám. Od roku 1995 až dodnes som postupne kúpil šesť rôznych BMW. Sú také katastrofálne zlé, poruchové a drahé na servis (a oproti Volvu zle spracované :d :D ) že som z nich predal doteraz len dve - zvyšné štyri mám dodnes. Proste nie je dôvod to predať. Z nich som len jedno kupoval ako nové, jedno ako dajme tomu zánovné (tri roky a 55 000 km) a všetky ostatné ako stariny (v čase kúpy mali 5, 8 a 12 rokov). NIKDY som nemal ani jeden väčší problém. Nemenil som ani jednu turbínu, nerozoberal ani jeden motor. S dvomi z tých vozov som chodil aj na okruhy (a sem tam aj niečo povyhrával), takže nejazdil som na tom len v nedeľu do kostola... Dva z tých vozov sú aj načipované a tak isto žiadny problém.

Kľudne si to kúp, jediné, na čo si daj pozor, je bývalý majiteľ. Či to nebol nejaký pacient. Inak sa toho vôbec nemusíš obávať. Hlavne to pre boha živého neporovnávaj s nejakým bezpohlavným Volvom pre dôchodcov... BMW už tiež bohužiaľ nie je to čo bývalo, ale oproti iným značkám je to stále celkom iný svet. Porovnávať Toyotu alebo Volvo s BMW nie je vhodné ani len ako nejapný žart. A to myslím celkom vážne a bez snahy o urážku majiteľov tých áut. Je to proste iná trieda áut a nákupná cena tiež o tom niečo vypovedá - a to pri nových aj pri jazdenkách.

S BMW je to podobné ako s LPG - najväčší odporcovia sú obvykle tí, ktorí to nikdy nemali.

Pri výbere auta hrá u mňa rolu aj to, že chcem, aby mi auto robilo aj radosť. Neberiem auto len ako prepravnú plechovku z miesta A do miesta B. Ak si na tom podobne, kúp si BMW, ale minimálne dvojliter ak to má byť benzín a trojliter, ak diesel.

Ešte čosi ku tej "spoľahlivosti Toyoty a Volva oproti BMW" v kadejakých TUV reportoch:
Ono sa vždy pozerá len na kilometre, vek a počet porúch. NIKTO NIKDY neberie do úvahy aj majiteľa, jeho spôsob využitia auta a jeho zaobchádzanie s autom. Toyoty a Volvá sú "spoľahlivé" len preto, že s nimi obvykle jazdia tetušky na nákupy a dôchodcovia do záhrady.
Posaďme tetušku z Toyoty alebo strýca z Volva do BMW, posaďme driftujúceho pacienta z BMW do Toyoty a do Volva. Potom porovnajme výdrž a spoľahlivosť. :300f:

Ja to to 530d doporučujem, rozhodnutie je ale na tebe :-)

PS: Tie dve BMW ktoré som predal, som mal jedno 9 rokov a druhé 12 rokov, pričom predaj toho druhého ľutujem dodnes a keby mi ho nový majiteľ chcel predať (ale nechce), kúpil by som ho naspäť. Také to boli hrozné autá :-)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jerguško - ja ako starý cct som hneď zo zadania
Mal som Audi s5 2010, 4,2 fsi a za 2,5 roka som do nej buchol skoro 18 tis €
Usúdil, že sám zadávatel je pacient - takže tak treba aj k téme pristupovať. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Pre objektivitu a aj pre úplnosť informácií ešte dodám, že som celý ten čas servisoval všetky autá v jednom a tom istom overenom autoservise.
Na dlhovekosť áut a ich bezproblémovú prevádzku malo určite vplyv aj to.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

oco13 napísal:Jerguško - ja ako starý cct som hneď zo zadania
Mal som Audi s5 2010, 4,2 fsi a za 2,5 roka som do nej buchol skoro 18 tis €
Usúdil, že sám zadávatel je pacient - takže tak treba aj k téme pristupovať. :4012:
Bacha, pri Audi to kľudne môže byť pravda :d :D Ono sa to tvári ako rovnaká trieda s BMW, ale servisné náklady Audi majú bližšie ku raketoplánu než ku BMW alebo Mercedesu. Už len keď si pozrieš ako majú konštruované rozvody s tými idiotskými šponovákmi je ti jasné, že cieľom bolo asi zákazníka zodrať :d :D Vyše 450 eur za spodné rameno tiež pôsobí ako zlý fór, rovnako ako 1000 eur za vstrekovač.
To sú také pálky, ku ktorým sa BMW ani nepribližuje (ani žiadna normálna značka)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

jergusko napísal:Pre objektivitu a aj pre úplnosť informácií ešte dodám, že som celý ten čas servisoval všetky autá v jednom a tom istom overenom autoservise.
Na dlhovekosť áut a ich bezproblémovú prevádzku malo určite vplyv aj to.
Akurát nedá sa porovnávať staré BMW s modernými...

Ja si tiež udržiavam svojho japonca 2005 pri živote, iný by to predal a šiel maximálne do niečoho 5-8 ročného (akože spolahlivejšieho)

K BMW, kludne by som kúpil ale staršie benzinové a nie poyebané kachle.
Mám nového kolegu má 330i (F30), hmm 4 valce, 2000ccm. turbo
Naposledy upravil/-a ivko1 v 07.04.2021 19:00, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

všetky ostatné ako stariny (v čase kúpy mali 5, 8 a 12 rokov).
Zaujímavý pohlad - ja kupujem autá po 20ke a verím, že do 30ky mi vydržia lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
radojurak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2013 18:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radojurak »

Díky za rozumné názory a rady. K tomu ostatnému sa nemá cenu vyjadrovať. :28b7:

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných