BMW 520d GT - NOx

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

illybonga
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.05.2022 07:19
Zdieľať na Facebook

BMW 520d GT - NOx

Príspevok od používateľa illybonga »

Čaute borci včera som s mojou 520d f07 nedal EK hned na začiatku merania mu vyhodilo chybu P2000 a ďalej už ani nemeral.
V preklade z diag je to “učinnost odlučovača oleja NOx pod prahom rad 2” ale toto bude nejaky blby preklad ked som googlil tak som nič moc nenašiel. Auto žiadnu chybu neukazuje ani nič na nom neni poznať že by mal byt nejaky problem. Nestretol sa s tym niekto? Teda najviac mi z toho vychadza ten nox senzor že je KO mam najazd 180tis. Ale moc sa mi to nezda z toho čo som našiel ked je problem s nox tak auto by malo hadzat chybu. Buduci tyžden idem do BMW a predpokladam že ten nox budu chcet menit čo zas neni najlacnejšia sranda ale ak to ma pomoct tak ok. No silno pochybujem že mi v servise po vymene budu merat aj hodnoty emisií. Nemate nejake tipy čo by to mohlo byt dalšie? Katalozator?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: NOx ? BMW520d GT

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemá to do činenia nič z olejom. NOx je hnusoba vec pretože majiteľ o nej takmer nikdy kedže sa navonok neprejavuje.A nepríjemná v tom že závada má niekoľko (možných) zdrojov od blbiniek typu problému vodičov či konektorov po celkom drahé komponenty.Najväčší problém v podstate už spomenutý je,bude sa opravovať naslepo čiže bez záverečnej kontroly.Dávalo by zmysel opravu zveriť do rúk dobre a komplexne vybavenej dielne čo asi má šancu iba autorizák.Záplava týchto problémov ešte iba prichádza pretože sa celkom hromadne odstraňujú z emisného systému a teda majiteľ bude veky vekov uplácať emisky.Dnes je to u nových aut bežná vec,kupujúci sú ohlúpený všetkým možným než aby o nejakých systémoch alebo o niečom dôležitom z hľadiska budúcnosti uvažovali.Každopádne u dnešnej techniky končí staré dobré kamarátské (a zadara)...napichni mi to čo tam je
Sú na výber len dve možnosti,obe asi rovnako drahé.Dielňa čo nemá potuchy o oxide dusíka ktorá začne výmenou najdrahšieho komponentu,alebo autorizák ktorý sa drží zlatého - čas sú peniaze.Čas je objektívny prvok
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: NOx ? BMW520d GT

Príspevok od používateľa martincichy »

Keby si dal povodny anglicky termin, bolo by to zrozumitelnejsie. Ale nox riesi katalyzator. A vplyv ma na to aj napriklad spravna funkcia egr... s tym slovenskym prekladom tazko. Je zavadzajuci. Ja radsej pracujem s anglickym originalom.
laco-mb-ke
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.04.2022 22:18
Zdieľať na Facebook

Re: NOx ? BMW520d GT

Príspevok od používateľa laco-mb-ke »

Takymto stylom sa u bmw neda hybat nicim. Nieco ako p2000 bmw diag ani nebude poznat to nieco niekam nejako prekonvertovane do Pxxxx. Vcera sme sa zaoberali 7mickou 3.0 biturbo mnozstvo vzduchu prilis vysoke. Nasledovali 2 hodiny testovania ako prve sa zacinalo problemom ci nie je prasknuty chladic egr plynov a nepusta chladivo medzi egr plyny a tym sa zanasa chladic a nechladi egr plyny a je vysoka teplota v sani kde okrem vahy vzduchu je dolezity clen cidlo teploty nasavaneho vzduchu, to je druha vaha. A kontroluje sa vsetko od egr, teplot, senzoriky, tlakov turbin, vyhodnocuje sa na zaklade senzoriky funkcnost klapiek v sani, zanesenia sania atd. Cize p2000 z ek je velmi malo. NOx resp. Scr systemy maju navyse vlastne riadiace jednotky a v motorovke moze byt len odkaz.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: NOx ? BMW520d GT

Príspevok od používateľa mhlavaty »

P 2000 je všeobecný generický kód,tým je dané že treba brať aj značku (BMW)do úvahy pretože ten istý v iných značkách môže mať trochu odlišný presný význam.Preto jedna z podmienok práce na takýchto veciach je práca zo značkovou diagnostikou a nie kadejakými fejkovými univerzálkami.Na hlásenia novodobých emisných systémov poslednej generácia sakra pozor,značková diagnostika je úplná nevyhnutnosť.Diagnostika vie klamať lepšie ako politici
laco-mb-ke
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.04.2022 22:18
Zdieľať na Facebook

Re: NOx ? BMW520d GT

Príspevok od používateľa laco-mb-ke »

A inak aj pre spravnu funkciu odvetrania motora a suvisiacich veci ak je to mimo spravne hodnoty je u bmw postup v diag. Viecko nalievania oleja s otvorom na hadicku a ta do osciloskopu na preverenie tlaku resp. podtlaku.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: NOx ? BMW520d GT

Príspevok od používateľa Pilotek »

Ak by to niekomu skúsenému pomohlo vysloviť hypotézy, tak originál znenia DTC kódu sú:

P2000 - NOx Trap Efficiency Below Threshold Bank 1
P2000 - NOx Adsorber Efficiency Below Threshold Bank 1

Ale aj ja by som sa prikláňal k nejakej "značkovejšej" diagnostike pre BMW, ktorá vypisuje nielen generické OBDII/EOBD chyby (v našom prípade tzv. P-kódy), ale detailné DTC daného výrobcu vozidla.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: NOx ? BMW520d GT

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme,výstup značkovej a neznačkovej diagnostiky môže byť natoľko netotožný že môže viesť k úplne nesprávnym postupom opravy.Ďalšia vec je že značková má aj všetky nadstavbové funkcie od vyznačenia podmienok (freze) až po navádzanie k postupom skúšok a meraní.Emisné systémy sú najväčšie beťáre diagnostiky pretože sa odvíjajú síce od okamžitého stavu systému ale zároveň sú zrkadlom technického stavu motora ako takého,čiže problém samotný je mimo systému a je prenesený
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 520d GT - NOx

Príspevok od používateľa seven549 »

illybonga napísal: 19.05.2022 07:41 Čaute borci včera som s mojou 520d f07 nedal EK hned na začiatku merania mu vyhodilo chybu P2000 a ďalej už ani nemeral.
ja by som skusil ist na emisnu inde.kedze dnesny technik stk ek,uz je zazrak,ak je to vobec mechanik.technici sa stavaju dnes kurzom nie praxou s opravami aut.

uz sa mi stalo ze som emisnu nedal a hned v ten den som siel do ineho mesta 15km kde to preslo.
cize popytat sa ludi kde je taka stanica kontroly,kde sa s tym pohraju a budu skusat to nejako dat.na take sk ek stanice ze emisie nedam na prvy sup a dovi,nechodi snad 80 percent slovakov.

ak to nedas uz ani na tej druhej emisnej kontrole tak je cas bud do auta investovat alebo kupit druhe.to ze mas malo km nezamena ze je to pre bmw nic.ja som mal poctivych 192 000km a bmw benzin klasicky radovy 6 valec emisnu nedal.motor bol dovod preco fukal na emisnej zle hodnoty.

kamos co ma stareho zigulaka a skodovku tiez vie kam chodit ked na beznej modernej stanici mlady technik co mal kurz technika mu povedal predajte to toto sa neda stelovat.nasiel si tiez stk ek stanicu kde vedia este poladit zapalovanie a karburator srobovakom a 10 vidlicovym klucom.lebo aj v autorizaku spravil trosku bordel.robia u nas skoda servis uz od komunistov stk ek a nevedeli to teraz co sme v unii.

este im tam vycital kde s tym ma ist ved som tu v skode servis.opravte to a emisnu a stk spravte ved ste skodovka autorizak.
Naposledy upravil/-a seven549 v 19.05.2022 17:20, upravené celkom 1 krát.
laco-mb-ke
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.04.2022 22:18
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 520d GT - NOx

Príspevok od používateľa laco-mb-ke »

Na aute od roku 2008 diesel nesmie na emisnej kontrole svietit chyba obd, ide to cez obd.
illybonga
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.05.2022 07:19
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 520d GT - NOx

Príspevok od používateľa illybonga »

diki vam za rady, ono mne až tak nejde o vybavenie tej ek to je najmenši problem. Skôr ma zaujimala osobna skusenost s tymto problemom a príčina ale asi toho može byt viac tak najlepšie bude asi ten autorizak ked na to pozre hadam najdu kde je problém
eld13
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 22.01.2009 19:41
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 520d GT - NOx

Príspevok od používateľa eld13 »

netreba ist do autorizovaneho servisu pokial to nie je nutne, staci najst niekoho s ISTA diagnostikou a musi jej aj rozumiet trosku.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 520d GT - NOx

Príspevok od používateľa seven549 »

illybonga napísal: 20.05.2022 08:22 diki vam za rady, ono mne až tak nejde o vybavenie tej ek to je najmenši problem. Skôr ma zaujimala osobna skusenost s tymto problemom a príčina ale asi toho može byt viac tak najlepšie bude asi ten autorizak ked na to pozre hadam najdu kde je problém
skusenosti ludia maju,taku vec v com je problem zistia aj za pol dna,lenze ty niesi mechanik nemas vercajg nemas diagnostiku a takemu sa tazko povie co musi vyskusat a preverit.

a zase navod ako na to,ze si to vycita cele slovensko,sem nenapise zadarmo nikto.lebo kto to vie,ten zaraba.

miesto kde robia emisnu beries ze je najmensi problem.

preto som pisal treba ist inde co to ukaze.ani jedna nemeria rovnako.

a odpisat auto koli tomu ze technikovi ukaze na prvom merani ze to auto neda emisie sa mi zda trocha divne.ja som toto zazil len raz na stk ek stanici kde mi mlady povie na aute co ma 95 000km je vytlcena naprava.alebo ako som pisal vyzsie,ze emisnu na aute co ma karbuator zavreli kapotu na dvoch meraniach aj autorizak s tym ze smola.vacsinou kazdy skusa vsetko aby to auto preslo.a ak uz sa neda ani za tuk,tak sa proste neda.
jojko1001
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 520d GT - NOx

Príspevok od používateľa jojko1001 »

si to objednaj,zvládneš to aj sám
https://www.ebay.de/itm/354054136331?fi ... BMtsOemqFg
+ doprava do 20eur
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných