BMW 330d e46

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

audittrs
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.11.2010 17:14
Zdieľať na Facebook

BMW 330d e46

Príspevok od používateľa audittrs »

Zdravím
Mám taký problém na BMW 330d e46 135kw automat,že keď mu viac pridám na každej rýchlosti,tak mi začne niečo triasť z popod auta,ale keď idem kludne tak sa nič nedeje.Može to byť kardán alebo hardy spojka?Ďakujem
Wlado21
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.10.2010 18:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Wlado21 »

podľa opisu hardy spojka...
audittrs
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.11.2010 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audittrs »

A nemože to byť poloos alebo niečo iné?Lebo keď som kupoval auto tak majiteľ povedal,že hardy spojku menil a zato sa čudujem,že spravil som asi 20 000km a už zase by bola zlá?
Wlado21
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.10.2010 18:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Wlado21 »

tak ak tam kúpil nejakú poĽskú sračku, tak si môžeš gratulovať, že si vôbec 20 000km odbehol, dosť sa to kazí na týchto autách... presne toto isté sa dialo na 530d e39 135kw a vymenil som hardy spojku a bolo všetko ok, po zošliapnutí plynu sa to prejavuje akokeby "trasenie" a proste hardy spojka ti "bucha" pri preradeni
naisto ti to neviem povedať, to človek musí vidieť, ale skús to vymeniť a potom daj vedieť...
audittrs
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.11.2010 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audittrs »

Tak hej,keď idem normálne tak to ani nepočujem,ale keď už mu zošlapnem tak to počuť,že by to tak búchalo.Dúfam,že to bude hardy spojka a nie diferák alebo čo.
audittrs
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.11.2010 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audittrs »

A to nevadí,že ešte natom spravím pár km?
Wlado21
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.10.2010 18:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Wlado21 »

nevadí len čim skôr si to daj spraviť :2f93:
andy22
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 26.08.2008 16:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy22 »

Zdravím, ja som mal presne tento istý problém na mojej X5 s týmto motorom. Pri normálnej jazde nebolo nič počuť, no ked som prudko pridal hlavne pri rozbiehaní tak mi začalo triasť autom a bolo počuť buchot. Nevenoval som sa tomu a asi po dvoch týždňoch mi auto preplo do núdzového režimu, išla len jednotka a spiatočka. Problém bol ten že v bazáre kde som ho kupoval mi povedali že je prevodovka po repase, takže som sa jej velmi nevenoval. Robil mi to známi a keď sme ju dali von tak sme zistili že snou nikdy nič robené nebolo a čo bolo horšie tak olej v nej už olejom ani nebol, bola to vyslovene kolomaž. Kompletne celu sme ju zrepasovali (bola to pálka jak svina) vymenili hydromenič a všetko je OK.
audittrs
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.11.2010 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audittrs »

Tak potom neviem kde može byť chyba,teda buď bude tá hydro spojka alebo prevodovka.
Dnes som si všimol,keď sme išli 4 v aute a pridal som tak ten buchot bol ešte vačší,a potom som radšej aj pustil,lebo to bolo úplne iné ako keď idem sám,to bolo oveľa horšie.
tommy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 26.05.2006 01:15
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy »

Podla toho co pises to moze byt ulozenie kardanu, je to guma s loziskom v hlinnikovom obale,zalezitost cca 50e.
Ak mas zaujem,ozvi sa,predavam nove diely 0904 228 552
Odtahova sluzba,recyklacia vozidiel,autoservis. www.odtahynitra.sk
Slawo123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.03.2017 11:06
Zdieľať na Facebook

Buchanie

Príspevok od používateľa Slawo123 »

Zdravím vás mám ten istý problém pri prdsom pridaní mi to bucha odniekiaľ... Hardy spojka vymenená stredné ložisko na kardanu tiež ... Neviem si dať rady... Nezistili ste to niekto?
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných