BMW 320d 2009 facelift

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vzdelany
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.10.2013 08:28
Zdieľať na Facebook

BMW 320d 2009 facelift

Príspevok od používateľa vzdelany »

Ahojte kupil som si 320d r.v 2009 vo velmi dobrom stave nabehanych ma 245000. Majitel bol pedant. Chcem da opýtať ake máte skúsenosti s týmto autom mam na mysli pozitívna a závady nech viem na co sa mam pripraviť. A este by som sa chcel opýtať ci používate VIF aditiva pri každom tankovani.

Ďakujem za vase odpovede :300f:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Gratulujem k kupe…
Aj moj brat si pred nejakym rokom obstaral skvele 118d, v perfektnom stave. Ano, v peknom stave.
O nejaku dobu menil retaz a veci s tym spojene. Servis za cca 2500€… Avsak, to ma rocnik asi 2010.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

jo tie 2.0d od bmw v neviem ktorom rocniku boli dost problemove. Urcite toho najdes na nete o nich kopu . Daj do googela BMW N47 problem a studuj
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

iba haklive rozvody, termostaty..inak nic mimoriadne co by ine auta nemali
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Problémová retiazka,pozri ci a kedy bola menena zvykne odist riadiaca jednotka zhavenia,palivovy filter umiestnený pod podlahou spolujazdca inak auto ako celok dobre
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

patko1 napísal:jo tie 2.0d od bmw v neviem ktorom rocniku boli dost problemove. Urcite toho najdes na nete o nich kopu . Daj do googela BMW N47 problem a studuj
Zda sa mi, ze to boli tie 130kw.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

z tych 4valcov a dizlov celkom dobre, .... ta retaz neznasa brzda-plyn, ale ked si kupoval dizel a budes jazdit ako v supersporte, tak znicis vsetko... su ludia, co znicia aj nakovu a 32-ku kluc a ziju... ak budes jazdit ako s dizlom, tazko pukne...ked sa bude ozyvat, daj vymenit...aditiva alebo maxmottion davam stale, ale ja nehladim na spotrebu a peniaze.. ja potrebujem spolahlivost... a pri tomto aute velmi zalezi, ako sa starali predchadzajuci majitelia / v porovnani s 6valcami/... ale zasa z tych mensich aut vyborne auto, naucis sa so zadnokolkou, eventualne mas manualnu prevodovku a pod...
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Motor N47 patri medzi tie horsie motory sucasnosti... tusim sa umiestnil aj v top 10 najhorsich... po kupe je uz neskoro zistovat... ani modifikacie mu nepomohli a problemy s rozvodami ostavaju... aj v najnovsich radach B47, ani v tomto type som sa nedocital ani nepocul akymi modifikaciami vlastne presiel :41c2:
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

No, nič moc, staršie 120 kw boli na tom lepšie.. radšej by som šiel do mb w204 220.. ale to je môj skromny názor :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

priprav sa na vsetko ohladne motora kupil si si casovanu bombu ktorej stav km aj naznacuje ze bude treba servis.nastuduj si intervaly vymeny remenov olejov a dalsich veci.
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hosa »

Su dva typy motorov N47D20A r.v.2007-2010 euro 4,prvé dva roky praskali bloky,Kod N4720C 2010-2015 inovovaný motor praskanie už minulosť problémové rozvody vraj vyriešené od 2013 mali by vydržať cez 200000km Chyby:Netesne podtlak.vedenie=nespravna funkcia egr venilu.Volne vírivé klapky v saní=pri ignorovaní deštrukcia motora,nové sanie cca 500 evri,dá sa prehodiť z 18d/nemá klapky/ovplivňuje to len emisie/vrakovisko cca 100evri.Pozor na žhaviče radi sa lámu pri výmene.Môžeš si skontrolovať či už nemáš vymenú vylepšenú sadu rozvodov vzadu na hlave je matka na napínaku,ked daš na ňu kluč 27 stara verzia,ked 24 už máš modifikované-iné lišty lepšie napínajú reťaz.Najviac trpia rozvody pri automate/podtáčanie motora/pri manuály menej namáhané.
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hosa »

Skracovanie výmen.intervalov oleja nemusíš riešiť,monitoruje to sofistikovaný systém krorý si ustráži kvalitu oleja.Norma oleja BMW Longlife-04 0W-30 až 5W-40/mesto až dialnica/
ferinoo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 17.09.2008 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferinoo »

Na take lacne auta v uvodzovkach,len take male problemy s nimi,rozvody a termostaty ! Cestou z Chorvatska sme videli len BMW mať kapoty pootvarane ! Ja som termostat menil posledny na Skode 100 a odvtedy ubehlo peknych pár rokov. Ja som sa viezol na nie ospevovanej značke Slovákov z toho Chorvatska a smial som sa od ucha k uchu. Tu mate tie ospevovane BMW!!!
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

to ferinoo

ako sa to prejavuje?boli ta nieco?spis?antidepresiva a podobne veci?nepocikavas sa?trosku od veci ale zaujimam sa o ludi zijucich v paralelnom vesmire...ako si sa ocitol v tejto dimenzii? chcel by som navstivit aj ja to hniezdo kde si sa vyliahol ako taku atrakciu...

k veci... do 4/2012 jednoznacne rozvody ako som pisal vyssie...termostat ti nikdy nevyvari vodu ako tento trulo z dimenzie xy rozprava, praveze podchladi ti motor nakolko zostavaju otvorene ako hlavny termostat tak aj egr...co nema nic spolocne s otvorenou kapotou...otvorenu kapotu maju akurat socky co si kupia vyslahane bmw a iba tankuju a nestaraju sa o auto...aj v tvojej stovecke aby si nosil minimalne poloosy a rozdelovac so sebou...najlepsie aj rozvodovu retaz ktora bola pocut po 15tis...tu sa bavime o inom, nie 15tis km... ja chodim roky rokuce na BMW za polarny kruh minimalne 4x do roka a nikdy ma nenechalo a kapotu som otvoril max ked mi blikla nizka hladina oleja...inak ju nemam dvovod otvarat a vobec naco...pridem na sk a dam vymenit co pyta a idem dalej....BMW su spolahlive tak ako je uvedomela tvoja hlavicka...ale bojim sa ze ty to aj tak nepochopis, lebo vo vasom vesmire mate inu "zavistlivu"logiku
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných