BMW 318i - Kupa u dealera

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Je to absolútne na predajcovi , to istá auto môže byť v príklad v BA za 35 , v BB za 33 , KE za 34 a podobne. Jedine keby si ich obehal prípadne našiel niečo na nete . Viem z vlastnej skúsenosti ale pri Hyundai Tucsone v 2019 Tom . V KN stal 28 , vNZ 28 a čakacia doba na farbu , v NR 27 , a Bojniciach sme dali za neho úplne v tej istej výbave , vo farbe ktorú sme chceli 25 , a sakra rozdiel v predajcovi aj v ochote , prístupe . Keď som chcel prísť v sobotu v KN a NZ surovo ma poslali kade ľahšie , v NR na mňa nemali čas a v Bojniciach v sobotu , s hollywoodskym úsmevom po 15 tej hodine ma čakal predajca s horúcou kávou aj pre mňa a pre ženu , po požiadaní či by nepreparkoval fungel nové auto vo farbe white sand k druhému vo farbe moon rock kľudne bez najmenší ch problémov preparkoval . Vybrali sme si , spísali zmluvu a o týždeň prišiel pre nás povoz do okresu KN aby nás odviezol do Bojnic pre nové auto , k tomu grátis gumové rohože, vanička do kufra , povinná výbava . Cumel som ale toto sú služby . A Hyundai KN ,NZ sa môžu hanbiť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa achada »

lubos zimovcak napísal: 25.12.2021 20:58 Všetko nad 25-30 si už hľadá veľmi dlho majiteľa. Myslím u jazdeniek.
A preco spominas jazdenky ked sa tu bavime o kupe noveho?! :41c2:
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Princíp je stále rovnaký

A auto s tými pár km su prakticky nové.
Jasne, niečo iné, keď niekto túži silou mocou po konkrétnej výbave, motore, farbe, predajca to vidí.., tak tam nie je veľa priestoru na zjednavanie.
Ale, až je to skladovka, rád sa jej zbaví.

Neviem ako je to u BMW, ale u niektorých znaciek musí predajca do istého času zaplatiť auto od Importéra...

Ked netrafi do vkusu zákazníkov, tak občas radšej predá za nákup, len aby sa ho zbavil.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa ivko1 »

onepiecefunk napísal: 25.12.2021 20:24
ivko1 napísal: 24.12.2021 15:16 Akože firma ti zaplatí auto, tak chápem prečo si nedopriať, ale ty sa zrejme nemáš ani trochu rád ked si za tie peniaze chceš zobrať 318i...
Môžeš si nakonfigurovať čo len chceš 3-er ostane stále len 3-er a to hovorím úplne bez srandy...

Vieš čo zastav sa napríklad v Toyote a vyskúšaj si novú hybridnú Camry, kde full výbava je za 41000€
Dakujem, ale camry sa mi nepaci.. a btw ja som v BMW fore a davam otazku na BMW a ludi so skusenostami s vyjednanim ceny a stale mi tu vypisuju ludia co asi ani nemaju radi tu znacku a vobec mi nikto neporadil :D tusim som na zlom fore
Forum je všeobecné a ked chceš iba členov BMW tak musíš ísť na BMW klub. To že si založil tému v sekcii BMW neznamená že to nevidia všetci.
Camry sa mi nepáči je čo za parameter? Sedel si v tom? Ako vieš že ti to nevyhovuje?
Po prvé: v dnešnej dobe kupovať čisto benzín a nie hybrid za tie prachy mi príde ako nezmysel.
Camry je bez debaty o level vyššie a k tomu si môžeš užívať ticho hybridu v určitom režime.
Za druhé: auto za 40000€ a má to šaltpáku? WTF?
Je to nejaký hothatch, či športiak že sa ti žiada kvaltovať aby si mal pôžitok z jazdy?
Ty musíš byť mladý a nerozvážny, lebo inak by si také niečo nechcel ani omylom
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa herin »

Ivko nie kazdy baží po japonskom aute. Kludne sa pozri ako dopadli japonske sedany strednej triedy.Radsej ich do europy ani nedovazaju. Jediny mohykan Mazda 6...aj to predfaceliftom na palubke digitalky z 90tych rokov..aj sucasna corolla ma interier ako japonci s pred milenia...o hrdzaveni skoda pisat..
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nemusí si vôbec kupovať japonca, to bol čisto návrh že za tých 40k€ má auto vyššej triedy ako 3-er a vo full výbave a s hybridom...
Za pár dní tu máme rok 2022 a nie rok 2000 kedy o hybridoch človek ani poriadne nepočul

Za prvé to chce aj tak na 4 roky, teda ho nemusí vôbec trápiť čo bude potom, platí to firma
Za druhé, absolútne nevidím zmysel kupovať klasický spalovací motor v dnešnej dobe, kedy výrobcovia valia hybridy či elektrické autá o 100šesť
Za tretie, auto za 40k€ a s manuálnou prevodovkou a pri tom to nie je žiaden šporťák, ale úplne základná motorizácia. Tak to je v dnešnej dobe ozaj na zamyslenie
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Neviem načo tlačíte na neho nech si kúpi japonca keď sa mu to nepáči .jemu sa páči BMW , má na to sponzora tak nech mu ho kúpi . To je ako by ste mu tlačili cernosku no on si chce vziať Slovenku. Na trhu je mnoho vozov na výber kvôli tomu aby si si mohol vybrať čo tebe padlo do oka . Neexistujú len škaredé trápne Toyoty a hybridy . Chce benzín nech si kúpi benzín , chce naftu nech si kúpi naftu . Baví ho radenie nech si kúpi manuál . Je demokracia a každý si robí čo chce , kúpi si na čo má , na čo mu zasponzoruju .
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa martincichy »

Ma to este jeden hacik... ak to auto bude moct pouzivat aj na sukromne ucely, tak si na svoje pride aj stat. Neviem, ci autor temy vie, o co ide,

https://www.podnikajte.sk/automobil/fir ... omne-ucely

A dufam, ze ku 40 tisicovemu autu je aj adekvatny plat, aby to nebolelo, pretoze z 1% hodnoty auta ide dan aj odvody. A zo 400 mesacne eur to uz je nie je desat eur na kavu, ale povedzme pampersy a nutrilon na jeden mesiac.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa oco13 »

Martin - u dodávkárov a servisákov, kým som jazdil, tak všetky jazdy sa klasifikovali ako služobné prípadne hotovostné a dopisovalo sa meno najbližšieho zákazníka. Ale zase to nie je prípad bavoráka. lol
Edit - 17m3 Iveco mi doma spravilo viac roboty ako tri bavoráky. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa martincichy »

Ale GPS si vtedy asi este nepouzival? Je tazko vysvetlit danovemu uradu sluzobne jazdy, ked cerpas dovolenku napriklad cez Vianoce.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa oco13 »

Veru už bolo a hneď s nástupom GPS modulov vyskočili aj kárne za "poškodzovanie firemného majetku". Vtedy som sa vlastne naučil jazdiť predpisovo. No a neuveríš, ale aj priamo na Daňovom úrade (NR) vyrazilo cez vianoce okno a o 4roch ráno som klusal do práce. Niektoré profesie dovolenky nepoznajú. Kolko zabuchnutých vchodoviek a povypadávaných okien bývalo po bubline cez sviatky to nebolo za polovicu bežného roka. Všetci sú doma a nezmestia sa do kože - zase servisáci zarobia.
Ono aj pri flotilových autách je značný rozdiel medzi managermi a spodinou. :4012:
Edit - jaj ano, my sme mali ešte verzie GPS ktoré monitorovali auto, nie konkretneho šoféra lebo na aute mohlo chodiť viac monterov (len nikto nechcel dobrovolne) :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
onepiecefunk
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24.12.2021 13:24
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa onepiecefunk »

lubos zimovcak napísal: 25.12.2021 20:55 Jáj, už chápem.
Napíš predajcom. Až si nepotrpíte na úplné nové s pár km, skús tzv " manažérske", či sponzorské autá 10.000-max 20.000 km, s plnou zárukou a servisom grátis , tam sú ceny úplne inde.
Aj na silnejšie, lepši motor výjde.

Dokonca budete v technickom preukaze ako prvý majiteľ.

Dakujem za odpoved. Je tam hacik musi to byt nove auto s 0 km.. tiez by som radsej bral predvadzacie a mohol si dovolit viac muziky za menej penazi no neda sa to.
onepiecefunk
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24.12.2021 13:24
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa onepiecefunk »

martincichy napísal: 26.12.2021 07:49 Ma to este jeden hacik... ak to auto bude moct pouzivat aj na sukromne ucely, tak si na svoje pride aj stat. Neviem, ci autor temy vie, o co ide,

https://www.podnikajte.sk/automobil/fir ... omne-ucely

A dufam, ze ku 40 tisicovemu autu je aj adekvatny plat, aby to nebolelo, pretoze z 1% hodnoty auta ide dan aj odvody. A zo 400 mesacne eur to uz je nie je desat eur na kavu, ale povedzme pampersy a nutrilon na jeden mesiac.
Ahoj Martin, je to 1% z obstatavacej ceny vozidla teda cca 400 eur ale rocne. Teda mesacne nefh ma to vyjde 40 eur si myslim ze v poriadku za vyuzivanie sluzobneho auta ako si zmyslim..
onepiecefunk
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24.12.2021 13:24
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa onepiecefunk »

ivko1 napísal: 26.12.2021 00:37 Nemusí si vôbec kupovať japonca, to bol čisto návrh že za tých 40k€ má auto vyššej triedy ako 3-er a vo full výbave a s hybridom...
Za pár dní tu máme rok 2022 a nie rok 2000 kedy o hybridoch človek ani poriadne nepočul

Za prvé to chce aj tak na 4 roky, teda ho nemusí vôbec trápiť čo bude potom, platí to firma
Za druhé, absolútne nevidím zmysel kupovať klasický spalovací motor v dnešnej dobe, kedy výrobcovia valia hybridy či elektrické autá o 100šesť
Za tretie, auto za 40k€ a s manuálnou prevodovkou a pri tom to nie je žiaden šporťák, ale úplne základná motorizácia. Tak to je v dnešnej dobe ozaj na zamyslenie
Mam rad japoncov, moje vlastne auto je suzuki. manual pri mojom mesacnom najazde nechcem prave preto chcem tu zlavu aby mi vyslo na automat 😄 a osobne hybrid ok ale elektrinu by som nechcel ani zadarmo kto by to nabijal ja teda nie.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 318i - Kupa u dealera

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Až sa nemýlim, to 1% je za každý MESIAC, nie rok.
Potom sa to nejako znižuje.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných