BMW 318i G20 M6

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som nereagoval práve preto že som vedel o koho sa jedná...

Ja len k tomu manuálu, akože kvôli čomu? Akože nejaký zážitok z jazdy?
Tak si nekupuje socku!!!
Total socka 318i od 33100€ bez akejkolvek doplnkovej, teda čokolvek naviac, tak cena letí nahor

Cenník Mazda 6 Revolution Skyactiv-G165 = už vyššia výbava je v akcii 29380€ (plná cena 33010€)
A tá výbava Revolutiuon už obsahuje 19" kolesá miesto štandardných 16" u Brambora, a kopec dalších vecí ako zvuk od Bose, vyhrievaný volant, vyhrievané sedačky, predné + zadné parkovacie senzory...
To všetko máš v cene o 3000€ menej čo Brambor v holote vôbec nemá



Ale Mazda má zrýchlenie o 1s horšie ako Brambor a to bude asi najväčší problém, lebo to je pri výbere auta ten najdôležitejší parameter asi. Som zvedavý ako často ho budeš využívať
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Som zvedavý ako často ho budeš využívať
V živote nikdy nič podobné nekúpi a jeho ďalšie auto bude v rovine jazdeného svišťa :40bd:
11 božie prikázanie chlapci :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ivko, ale zadný náhon, je len zadný :2f93:..

A niekedy, či skôr vždy, su lepšie menšie kolesá, nižšia hmotnosť diskov, teda, aspoň podľa mňa.

Zase, je pravda, že trosku výbavy a hneď je cena o 5-10.000 vyššia.

Možno sa oplatí predvádzačka, s, 5-10.000 km, tam sú skutočne veľmi zaujímavé ceny. Aj u nás..

P. S. Teda, dúfam, že ma 3 ešte stále zadný pohon nápravy... lol
auto951
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 18.06.2018 16:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auto951 »

oco13 napísal:
Som zvedavý ako často ho budeš využívať
V živote nikdy nič podobné nekúpi a jeho ďalšie auto bude v rovine jazdeného svišťa :40bd:
11 božie prikázanie chlapci :4012:
Ale kupi co by nekupil, jazdene urcite nie. Som 100% rozhodnuty pre nove a bude realne, ked sa teda uz pre nake na 100% rozhodnem, co trva. Ale k tomu som sa tiez vyjadril, tak peace

Priorita bol dom takze tak. K zrychleniu som sa vyjadril... :300f:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak dom už je, tak ďalšia priorita by mali byť deti. Ja už mám vnukov a hrdzavá kopa železa čo žerie nervy a peniaze, sa medi priority nedostala. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
auto951
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 18.06.2018 16:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auto951 »

Deti uz su :2f93:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V tom prípade ked stačí aby to bolo rýchlejšie ako Swift s 11s tak vyhovie hocičo

Jedna vec ktorej sa ale nerozumieš, že ten parameter je taký trošku bezvyznamný.
Silné auto nemusí mať nutne super zrýchlenie na 100vku, lebo má dlhšie prevody ako pi<>na čo výkon nemá.

Ale rozdiel je potom v tom že ked potrebuješ obehnúť ako ťahá tá pi<>vina a ako ťahá auto čo má výkon.
Preto údaj 0-100 nemusí byť vôbec zaujímavý, ale zaujímavejšie je ako to zrýchluje napríklad pri 80km/h ked na to šlapneš

Takže tak porovnávaš nezmyselný údaj z poznatkov so Swiftom

Nie je nič horšie ako si kúpiť auto s najslabším ponúkaným motorom
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

lubos zimovcak napísal:
jergusko napísal:Tie motory sú všetky s turbami.
Uff.
Turbo a benzín??
Nevedel som, že už iba s turbom... :41c2:
"Lebo emisie"... Ono to síce žerie po meste ako atmosféra, ak nie aj viac, ale ustálenou rýchlosťou po vonku sa s tým dá urobiť zázračná spotreba. Hlavne na papieri. A to na súdruhov z EU platí.
Ale buďme radi, že to aspoň nie je trojvalec...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

oco13 napísal:Ak dom už je, tak ďalšia priorita by mali byť deti. Ja už mám vnukov a hrdzavá kopa železa čo žerie nervy a peniaze, sa medi priority nedostala. :40bd:
Tak ty si tým povestný, že auto u teba nezaberá popredné priečky rebríčka :d :D Ja som zasa názoru, že niekedy si treba aj radosť spraviť - a ak je tou radosťou (alebo životným snom) nejaké parádne auto, prečo nie? Samozrejme, že z rozumového aj ekonomického hľadiska je drahé auto kravina. Ak si ale neurobíme občas radosť (hoci aj neekonomickou kravinou), na ktorého andela sme potom chodili celý život muklovať na panské? :3035:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

ivko1 napísal:
Nie je nič horšie ako si kúpiť auto s najslabším ponúkaným motorom
Presne tak. Radšej ročné, alebo aj viacročné, ale nech to má normálny motor. Nechápem, ako si niekto môže kúpiť napríklad BMW 316d alebo podobný kaliber, ale hlavne, že si tam nakonfiguruje M Paket, NAVI Pro, 19" kolá a športové sedačky. Za také prachy, že za to v pohode mohol mať lepší motor.
Ale spojleríky a veeeľké kolá vidno na parkovisku, motor nie :d :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

jergusko napísal:Ja som zasa názoru, že niekedy si treba aj radosť spraviť
Ja si radosť robím, len to nie je auto ale traktorčeky, už teraz mám dvor ako malé jrd a ak by som nemal obmedzený rozpočet tak by som ešte aj parkovacie pozemky musel dokupovať. Vyzerá to ako šrotovisko , ale obyčajné malé jazdené UNCčko stojí viac ako nová Fabia a ak sa obzriem po traktorbagroch tak 50T je taký zlatý stred. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kam sa hrabete s vašimi bavorákmi
https://www.facebook.com/marketplace/it ... l%7D%22%7D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
auto951
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 18.06.2018 16:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auto951 »

ivko1 napísal:V tom prípade ked stačí aby to bolo rýchlejšie ako Swift s 11s tak vyhovie hocičo

Jedna vec ktorej sa ale nerozumieš, že ten parameter je taký trošku bezvyznamný.
Silné auto nemusí mať nutne super zrýchlenie na 100vku, lebo má dlhšie prevody ako pi<>na čo výkon nemá.

Ale rozdiel je potom v tom že ked potrebuješ obehnúť ako ťahá tá pi<>vina a ako ťahá auto čo má výkon.
Preto údaj 0-100 nemusí byť vôbec zaujímavý, ale zaujímavejšie je ako to zrýchluje napríklad pri 80km/h ked na to šlapneš

Takže tak porovnávaš nezmyselný údaj z poznatkov so Swiftom

Nie je nič horšie ako si kúpiť auto s najslabším ponúkaným motorom
Davno to nie je parameter cislo 1...uz ho neriesme...no chcel som aby to bol R4, nie R3...

S tym bavorom to bola uvaha, nakolko som cital dake zahranicne testy ze ten 115kw motor ide celkom fajn.S pridanim minimalnej vybavy skocil na cennikovych 38,co by sa dalo znizit, ale ako tu bolo povedane najslabsie motorizacie nie su to prave orechove...A bolo by to uz uplne na hrane financneho stropu.

Pozeral som aj VW G8 1.5tsi 110kw R line ktora uz ma viac prvok vzadu co jej surodenci nemaju s danou motorizaciou. V tom R line vyzera konc dobre. S nakou vybavou navyse 29tis cennikovych. Cize mozno este 10% dole.. Udajne sa na 8 setrilo, ale kto nesetri..Ako porovnanie boli spominane teleskopy pod kapotou nahradene tyckou,to len na okraj..

Len tam je kritika ovladania vsetkeho cez dotykovky aj klimy. A3 si ovladanie klimy ponechala...Naj bude si ho ist pozriet a skusit ked otvoria showroomy. Na to fakt cakam..

Mazda 6 vyssie spominana sa mi az tak nepaci, ale nova 3ka vyzera dobre. Ta narozdiel od predchodkyne uz nema viacprvok vzadu aj ked ma udajne velmi dobry podvozok. 3 X186 gt plus s priplatenou zarukou,lakom a soundom je za 25 cc aktualne v zlave. Jedine co sa mazdam vytyka je ochrana laku tenke plechy ako aj hrubka laku. Mozno sa uz polepsili a nie je to problem. Kazdopadne co sa tyka vybavy by jej nic nechybalo... Tieto 2 pojdem pozriet ked to bude mozne...Ano hrabem sa v tom dlho, ale auto nebude na 4 roky...
lubos zimovcak
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Koľko km ročne robíš a koľko rokov si plánuješ ponechat??

Ide aj o náklady na havarijnu, zákonnu poistku krát x rokov, spotrebu, v BMW je aspoň predplatený servis na 100.000, v cene cca 1.000-1.200 eur..

Čím vyššia cena pri nákupe, tým vyššia strata pri predaji.. :4012:

Fakt ťažké vyberanie.

Ale, až nerobíš kvantá km, dnes ma viezol taxík na Forde Focus, ten predchádzajúci model 180.000 km za 2, 5 roka, 1,6 benzín, kúpil ho ako vypredaj za 14.000 niečo, NOVÝ, v kombi verzii.

Priemerná spotreba 6,3, dlhodobá.

Este stále rovnako tuhý podvozok a ani vzadu nič nebuchalo.

Na jedno posedenie dá v kuse 600 km, čo je celkom slušne pohodlné.
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 12.04.2021 11:07, upravené celkom 2 krát.
sevic6563
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 04.12.2009 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sevic6563 »

Omg top rada nekúp 318 ale 330 lebo len rozdiel ceny 32000€ vs 43000€

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných