BMW 3 , 325xi 160kw LCI

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zdravo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.04.2017 17:04
Zdieľať na Facebook

BMW 3 , 325xi 160kw LCI

Príspevok od používateľa zdravo »

Dobrý deň,

máte niekto skúsenosti s týmto autom? Jedná sa o ročník 2008, 4x4, automat.
Je tento motor spoľahlivý? Ako je na tom to auto s rozvodmi/ je tam reťaz? Ako sa k tomu hodí automat?
Auto ma vstreky a pumpu - ako na tom zvyknú byť?
Načo si dať pozor pri kúpe, čo skontrolovať?
Akú to má cca spotrebu pri normálnej jazde (na tej spotrebe až tak nezáleží, iba orientačne)
Sú tam nejaké známe poruchy?

Auto sa samozrejme riadne skontroluje a pôjde na diagnostiku - len ma zaujíma názor, ak bude OK - zobrať či radšej nie?

Ďakujem za akékoľvek info!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem kolko chceš za to vygrcať, ale málo to nebude. Na druhú stranu je to vela za to čo poskytuje 3-er
nmn
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 09.11.2008 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nmn »

stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

Mam to iste auto ale nie 4krat4
Problem je u priamovstrekovej verzie obcas so vstrekmi a vodna pumpa, je elektronicka a stoji 300 do 400 eur, celkovo je ten motor dost komplikovany ale relativne spolahlivy.
S ostatnymi vecami nie je extra starost nar ramec beznej udrzby.
Spotreba v pripade Stvorkolky a automatu medzi 9 a 10 . Ja mam okolo 8,5,ale jazdieval som aj za 7 dialnice dlhodobejsie. Vyborne su jazdne vlastnosti,auto mi pride hrave a vyborne vyladene.
Na tvojom mieste by som ozelel 4krat4 a isiel do zadokolky a rovno do 3.0 ktory ma cca o 50 koni viac.Potencialne v manualnej vezrii.Hlavne by som kupoval auto s idrive,aby to aspon trocha vyzeralo opticky vo vnutri. Ako ivko poznamenal ze premiu sa priplaca a asi to nie je najlepsi pomer cena vykon, ale R6 ma malokto a podobne znacky su cenovo takmer identicky drahe.
A auto dobre drzi cenu,cize nie je to zla investicia.Bol by som este obozretny v pripade servisu,lebo ceny strielaju od brucha.
Taktiez treba ocakavat urcite spotrebu oleja,poznam asi 3 ludi s podobnym motorom a su niekde na 1L na 5000 km.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

určite si zober 4x4 inak ťa v zime do kopca vypráši aj fabia 1,2htp.
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Uz druhe bmw mam zadokolku a ziaden problem som nikdy nemal...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lexus môžeš pokojne zaradiť medzi ostatné.mierne iný je iba v menšej poruchovosti,takže platí že kým je niečo dobré,tak je báječné.Posledná generácia je už problémovejšia diagnostika benzínu ako diesla,takže....všetko super kým ide,a kto si myslí že vyhrá v benzíne,musí ozaj hladať to naj jednoduchšie.Samozrejme nemyslím teraz ako 90% ľudí...už má 80 tis km bez poruchy,tak je nadšený aký super stroj.Reč môže byť iba po 250,300 tis ako východisková pozicia k debate
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pedro727 napísal:určite si zober 4x4 inak ťa v zime do kopca vypráši aj fabia 1,2htp.
ja som prasil aj passaty cez donovaly na zadnohrabe s vypnutou trakciou.a zimaky matadory :2f93: to neni o aute ale o nevyslahanych gumach.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja mám zadohrab a v zime zájdem koľko krát ďalej ako s predajom ono treba aj rozmýšľať a tak sa aj spravat
zdravo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.04.2017 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdravo »

Ďakujem každému za vyjadrenie/radu k téme.

Prave tie vstreky, pumpa, čerpadlo a tlaky ma trápia najviac - hoci podľa majiteľa sú ok. Najazdené to má 140 000 - povodom z ČR, ak to sú reálne km, tak auto by malo byť ok, dnes po servise oleja a filtrov + kontrola s výsledkom OK.

Majiteľ je už tretí, z toho druhý klubák, o auto by malo byť starané, avšak ak sú km reálne a mení sa už 3 majiteľ, neviem či čakať, že je to bežné, alebo niečo nebude v poriadku.

Cena je pomerne vysoká k veku auta, výbava však slušná, pekný stav.

Sú E90/E91 s benz.motorom bez vstrekov a podobne? Alebo treba hľadať v E46 - čo považujem k veku za nemožné, aby to zároveň nemalo 300tkm. Nie sú km pre mňa hlavný ukazovateľ, avšak 300 by som nechcel a asi ani komplikovaný motor, aspoň nie teraz.

Skúsim sa teda obzrieť asi po niečom inom, použijem namiesto srdca rozum a snáď sa to oplatí.

Máte nietko skúsenosti s Lancerom? Nie je ta 1.6 slabá? A ako to je na ďialnici s hlučnosťou pri 130, porpípade ak trošku pridám na 150?

Ďakujem.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Jazdím už dlhší čas 325i s LPG, má cca 338.000km. (N52) Je to x-drive. 6rýchl. manuál. (automat by som nebral, radšej nie) Neuveriteľne dobré auto, síce menšie, ale jazdí neskutočne dobre, ekonomicky vďaka LPG (cca 5,3€ na 100km +-) aj dravo, ak treba.
Servis: spotrebáky!!! Mal som aj 530i s vyše 550.000km a jazdilo úplne bez najmenších problémov, servis: bežné veci, tesnenie vieka ventilov, atď.
Ak nepotrebuješ veľké auto, smelo, akurát tie N53 sú už o level náročnejšie na servis...
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

pedro727 napísal:určite si zober 4x4 inak ťa v zime do kopca vypráši aj fabia 1,2htp.
14 rokov jazdím prevažne zadný náhon, sem tam x-drive! Nebývam zrovna na rovine, Ti garantujem, že keď máš gumy ok, tak nemáš absolútne žiaden problém isť do kopca, kdekoľvek! (videl som videa, ako x5ka nevie ísť po rovine na snehu, len neviem čo mal obuté)
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Samozrejme že pôjde lepšie :d :D ,len sa tu nechcem dohadovať lebo s niektorými nedôjdeš do konca.
Fyzika nepustí,ľahký zadok + žiguli náhon,nemá v zime pri nepriaznivých podmienkach nikdy šancu proti predokolke.
Keby som na vlasné oči nevidel ako fabia predbieha v zasneženom kopci 7-mu bawor a to len preto lebo nemal x-drive,nepoviem nič.
Prejsť prejdeš,problémy mať nemusíš,ale v zime je to len pre skúseného.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

to nejako moc skaces - bmw, lancer, lexus a pod. ... ja vzdy fandim tomu, co chce bmw a cim starie, tym spolahlivejsie a myslim si o tom cloveku, ze na vstreky, cerpadlo, ventily a iny servis asi ma... inak je to len tliachanie maleho chlapca...inak lancer mozem potvrdit, ze som zazil len spolahlivy- samozejme, ze 1,6 staci, ale to je nieco diametralne odlisne od 325i... a ze zadnokolka, ved mas hadam na pneumatiky /ale je lepsie,ked je 4x4/....ja mam radsej automat/ asi vekom/, ale tiez som volakedy dristal, ake je to uzasne tesit sa s kutacom v ruke....kazdemu to hovorim, na bmw treba mat hlavne na servis,lebo na benzinke si urcis sam, kolko tankujes.. a trojkovy ,ak ho nemas od novoty, tak byvaju zvycajne vyjazdene, mladi opaleni inzinieri v nemecku ich nesetria a potom ide auto k nam, starsi ide radsej do pätkoveho....ale ani to nie je u bmw zaruka...porovnavat bmw7 s fobiou je presne ,ako porovnavat traktor pasovy a kolesovy....
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

potrebuješ do kopca či nie,sedíš v tom aute či nie,ja neporovnávam vravím čo som videl na vlastné oči,a je to hanba jak hovado. toť vsjo.
v tomto zadok nikdy nepreští predok.
stačí trochu snehu a už sa nemôžeš svižne rozbehnúť, čo pri dnešnej premávke je popičovka. ale to si ocení autor sám ak si to zadováži bez4x4, leda že by robil v stavebninách a vozil v kufri cement.
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných