BMW 118i , 100kw , 3-valec

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

BMW 118i , 100kw , 3-valec

Príspevok od používateľa frost1992 »

Dobrý deň plánujem kúpiť nové BMW 118i 100kw Automaticka prevodovka 7stupnova
http://www.autopalacebratislava.sk/deta ... ve-9249686

1. Chcel by som sa Vás opýtať čo si myslite o motore 3-valec 100kw ? Vydrži čosi kedže mi bolo povedáne že taký istý motor sa montuje aj do BMW i8. A kedže je doba 3-valcov tak snad by to mohlo vydržať ked je to od bmw .
2. oplati sa mi priplatit za záruku na 5rokov 1300€ . V priemere najazdim za rok 15 000- 20 000km
3. mate skusenosti stym servisom zdarma na 5rokov ? Alebo je to len hovadina a aj tak si všetko platim sám
4. a najdôležitejšia vec zadny náhon. Ešte nikdy som neriadil zadny nahon. Je to už jedno v tejto modernej dobe či mam predny náhon alebo zadný ? Su stym take problémy v zime/vode/štrku atd . Kedze moje predchadzajúce auta boli : Skoda fábia - predny nahon, Audi A3 - predny náhon, a terajšie ktore som predal VW passat CC 4-motion. Kedže som navyknuty na predny náhon respektive 4x4 tak sa aj docela bojim zadného náhonu ale myslim že pomocne systemy a elektronika by to už vtejto dobe mohlo byt v zime narovnako predny a zadny či sa mam obávat ?


Vopred Dakujem za odpovede a rady !
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Do trojvalca by som teda nešiel

A z Passatu do 1-er tiež nie, to bude komfortom sedačiek o dve triedy dole. BMW sa nerovná automaticky kvalita, respektíve že dostaneš niečo viac. Za pohodlné sedačky treba priplácať aj u 3-er
frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frost1992 »

Tak to je jasne, že nemôžem porovnávať s CC. Ale bohužial nechcem diesel ale benzin s automatickou prevodovkou a najlepsie uplne nové auto resp. predvádzacie/ročné max a v záruke. A limit je okolo 22 000€ . Tak mi pripadá do úvahy BMW 118i, Audi A3 1.4tfsi, Mazda 3 2.0. Sčoho ale najlepsiu cenovu ponuku ma bmw. Tak preto uvazujem nad ním. Ked som na zahraničných forach cosi čítal o tom motore tak tam nepisali niečo strašné. A sedačky by som až tak moc neriešil. Kedže z vozidlom nebudem chodit denno denne po dialnici. Ale z bodu A do bodu B
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Rovno poviem že keby chcem pohodlné sedačky tak začnem u francúzov, verím že taký lepšie vybavený nový Megane by ponúkol viac muziky ako tá 1-er. V tej cene aj premiový zvuk, či masážne sedačky...

Jediné čo by mi vadilo by bol asi ten stredový display.
Treba ísť pozrieť a vyskúšať na vlastnom zadku, okrem času to nič nestojí
marekceman
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 15.04.2012 16:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekceman »

Mne sa pacili sedacky v Astre, ale Opel je Opel. Aj 1.4T su nie prave podarene motory.

Za 20k je novy Hyundai i30 a 1.4Turbo s automatom a velmi slusnou vybavou.

No, nie su to prave premiove znacky.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Uz od zaciatku cele zle.... Kupit si BMW s trojvalcom len preto ze v danom vybere ma najnizsiu cenu? Bud kupujem auto a na znacke az tak nezalezi tak za 22000e si uz len nieco dobre vyberiem alebo chcem BMW a to urcite s Normalnym motorom....
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

O chvíľu aj Opel bude mať dobre sedačky keďže to bude Francúz :-)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Chces kupit nove tak sa nemas coho bat zaruka plati ,aj by som ju napriplacal, motor musi stacit tebe , co sa tyka sedadiel chod do BMW a vyskusaj pytaj si jazdu na vyskusanie , zadokolka u mna ovela lepsie jazdenie ako predok a keby si mam vybrat tak jednoznacne auto zo zadohrabom v zime pokial nechodis vyslovene po moc neupravenych cestach tak bez problemov, ak ponukaju bezplatny servis na 3 roky tak aj plati ale to ti najlepsie vysvetli predajca
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ale chalani...ved kukajte tu sa ide na image, auto staci aby islo :41c2: a isti pojde, ved 100kW je stale 100, nikoho nezajima ake ma sedacky, ci ma polovicu sestvalca pod kapotu, ci ma pohon len na jedno koleso, ale MA vrtulku v znaku, renolty, opeli su plebejske znacky, su ludia co by radsej isli peso, jak sa nechat v takom vidiet, skuste ich pochopit, socialny tlak je svina...

kludne si to kup, velke km nebudes v tom valat, mas zaruku, presny ucel na co je vyrobene splni, aj tak ho vymenis za par rokov, lebo co ked je bmw, ale uz stary model, to uz zacnu mat sockari :-)

co sa tyka zadneho pohonu, tu je drobna poznamka, pokial to potrebujes na presun z auparku, co polusu, neboj sa toho, jedine davaj bacha ked budes parkovat volakde na zmrznutom parkovisku, aby si myslel ktorym smerom budes vychadzat, aby si nebol na ostudu, jak moj kamarat - novinar, co dostal na test 3er, nevedel sa pohnut na kramaroch z miesta, ma najazdeny len prvy milion, takze zaciatocnik :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

bajo to trafil, ale ako sa tiež vraví : image je nanič, presne preto som napísal že treba zbehnúť trebárs do Renaultu na predvádzaciu jazdu velmi slušne vybeveného Megana.

Naozaj to nič nestojí okrem toho času a možno to človeku otvori oči
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Čím novšie auto, tým viac bude stáť jeho servis v budúcnosti, lebo tie autá sú prepchaté všetkým možným a keď sa to dosere, tak Ti oči z jamiek vypadnú za tie opravy.

Jedno je isté - keď na to máš, máš dobrý plat a nemáš problém utiahnuť servis BMW (servis zadarmo nie je úplne zadarmo, ale je započítaný do kúpnej ceny auta, čiže si si ho už nevedomky zaplatil), tak prečo nie? Sú to Tvoje peniaze a s nimi si môžeš robiť čo chceš. Ale napriek tomu musím dodať, že za danú sumu kúpiš auto, z ktorého budeš mať väčšiu úžitkovosť.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ale pre mna prinosna debata lebo doteraz som si sedacky nikdy nevsimal.... Pravda nejazdim 8 hodin v kuse takze asi preto.... A ano image je nanic... Ist na Bali na tri dni lebo tolko viem dat miesto Chorvatska na 14 dni je blbost na n-tu....
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

zadohrab je dobrý tak od marca do októbra, odkedy som na vlastné oči videl ako fabia na zasneženom kopci doslova ofukla sedmu bavor-koterec tak bez 4x4 by so to nechcel ani za polovicu. ale zasa keď máš ešte jedno na zimu tak prečo nie.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Co sa týka pri platenej záruky mam na x6ke 10rokov/ 200.000km úplne bezplatný servis. A určite odporúčam !

Ale pravda je taká, že ten 3valec je výsmech značky BMW. Tiež by som skôr išiel do iného auta keby som mal nízky budget.
Mazda co spomínaš bude určite vhodnejšia.
Renault tiez. Pokiaľ auto nepotrebuješ na pracovné stretnutia aby si sa prezentoval. No s 1er moc vody nenamutis v tomto smere.

Ceny nepozeraj len cez net ale chod osobne a vybav si zľavu. BMW v pohode dáva zľavu do 20% z ceny auta všetkým (pokiaľ máš individual a poskladas si nove) z týchto jazdeniek sa ale da tiež stiahnuť. Tých 5-10% určite.
Pokiaľ máš nejakého známeho co kúpil viac BMW pripadne berie celej rodine. Tak sa kľudne dostane aj na 25% ceny dole z nového BMW...

Co sa týka zadokolky úplná pohoda. Cez jar leto jeseň neskutočná zábava keď sa môžeš na križovatke opustiť... v zime je to pohoda pokiaľ nevznikne ,,kalamita" lebo keď je veľa snehu tak auto ma tendenciu v zákrutách ustrelovat aj pri jemnom plyne a pokiaľ ideš do kopca...hlavne nezastavuj. Pretože potom to rozbehnúť s ľahkým zadkom znamená aspoň 3ludi dozadu naskladať. Inak pri našich zima ch to nieje nejaký problém ten zadohrab. Pokiaľ nechodia na hory tak úplná pohoda. Ako som už písal raz, keby bývam v BA tak zimne ani nekupujem. :3035:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na trojvalec mám názor že je proti prírode, a vedel som ho tolerovať v Daewoo Matiz, ale ak si mám kupovať normálne auto tak by som to nekupil ani ak by to ten jeden chýbajúci valec malo kompenzované zlatým volantom. Tož toľko môj názor k trojvalcom. A myslím že sa ešte aj dnes dá kupiť auto s normálnym počtom valcov.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných