BMW 118d e87 - parkovacie senzory

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

christian0012
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.06.2015 14:38
Zdieľať na Facebook

BMW 118d e87 - parkovacie senzory

Príspevok od používateľa christian0012 »

Čaute mam taky problem na mojom bmw e87. Auto som uz kupoval so senzormi ktore som videl ze nie su original. Ked zaradim R zapnu sa zadne a potom ked D zapnu sa predne. No a tu je ten problem. Predne naplno pipaju ako keby bola predomnou prekazka 10cm a pritom tam neni ziadna. Ukazuje mi to len na jednej strane lebo parkovacie senzory maju graficke znazornenie a este ukazuju aj vzdialenost od prekazky. Neviete ako to spravit ? Neexistuje nejaka kalibracia alebo ci to mam vycistit nejako alebo ja neviem. Dal by sa ymenit keby bol chybny len 1 alebo 2? Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak to už je ozaj vyžší dívčí,senzor dopredu.To už aby dávali aj na stierače aby bolo jasné že "stírače stírají"
Chlapi vy raz osprostiete úplne a ani si to nevšimnete
Vyšklb to odtiaľ a prašti do smetí.
christian0012
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.06.2015 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christian0012 »

Ja by som to dal preč ale ldtanu tam diery. Kupovat a lakovat novy naraznik. Na to nemam cas kedze auto potrebujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bárs nech tam ostanú ako záslepky a nič netreba inba odcvakať.Lebo senzor dopredu ??? no to je pri všetkej tolerancii k nepotrebným veciam ozaj padlé na hlavu.Chcel by som vidieť toho tolerantného človeka ktorému by bežal na dielni motor,chodil by okolo motora a hentá hovadina by mu vyblakovala.To si ľudia často nedomyslia čo za galeje je robiť takéto krápy čo ...jedno robí kravál,druhé na zabrzdí automaticky,ďalšie potrebujem zapalovanie tak mi vysvecuje dielňu,ďalší sa nadvihnutý z bežiacim motorom zamkne....to je o nervy tie sračky dnes opravovať.Robíte motor,elektrika porozopínaná a vyhádzaná,nato pán rozšíri opravu že teda už aj brzdy.Ibaže ten dosratý automat je komplet zablokovcaný,ani volant nepohneš,ani prevodovku nevyblokuješ,z kufra nevyberieš medzikus na bezpečnostnú skrutku atd atd
Podpáliť !!! Ale istejšie je..nikdy to do dielne nepustiť.Osvedčené riešenie na všetky tieto krámy
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tie senzory su bud velmi nizko namontovane alebo zle zaberaju.mam to na 2 autach teraz mi zblbol zadny lavy.pipa tiez sam od seba.daju sa kupit aj osobine po kuse 5-7 euro.koncovky vsetko rovnake staci si vybrat tvar a farbu.je to lepsie ako original kde za kus senzoru su ceny kludne aj 70 euro.fungovat to ma aj zakazdym ak brzdis zapnu sa predne no ja to nenapajam pretoze raz som siel za dazda za autobusom a piskalo to stale ak na to od kolies frkala voda.
na sk su tie veci nanic max tak pred panelakom kde mam nizky mur a droteny plot.predny naraznik na moje auto stoji 890 euro len plast bez nicoho ziadna farba ziadny dekel hmlovka atd a ta somarina za 38 euro ho uz parkrat zachranila.no ja jazdim casto po europe taliansko svicarsko francuzko tam sa bez toho nezaobidem setri to cas s parkovanim.tam sa parkuje casto pozdlzne auta nasekane s odstupom 30 cm od seba obrubnik 20 cm vysoky,bez senzorov takto parkovat s vacsim autom sa neda.ine je to byt na dovolenke kde cela posadka vystupi a sleduje.so senzormi je to aj tak par plnych rejdov a radeni jednotky a spatecky.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

mhlavaty napísal:Bárs nech tam ostanú ako záslepky a nič netreba inba odcvakať.Lebo senzor dopredu ??? no to je pri všetkej tolerancii k nepotrebným veciam ozaj padlé na hlavu.
Ako sa hovorí:V jednoduchosti je sila!Dlho sa toho držali hlavne Rusi ale aj tým sa do toho už serie pán Bosch :40bd: :40bd: už mi lezú na nervy koko..t-iny typu Ty máš lcd displej ktorý má iba 13254524 farieb ja mám farieb až 16 milón 238 tisíc :xdevil2:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

mhlavaty napísal:Tak to už je ozaj vyžší dívčí,senzor dopredu.To už aby dávali aj na stierače aby bolo jasné že "stírače stírají"
Chlapi vy raz osprostiete úplne a ani si to nevšimnete
Vyšklb to odtiaľ a prašti do smetí.
Ale ono tie snimace vpredu maju svoj vyznam a zvlast v dnesnej dobe…
Novsie auta maju vysoky predok koli chodcom, je horsi odhad vzdialenosti pokial sa musi ist na tesno a obzvlast u vacsieho auta...
Ale kolega rozbil naraznik na felicii. Vecer zaparkoval, rano si nevsimol a zabudol na betonovy kvetinac vpredu. Taky ten nizky, podlhovasty…
Zvlast na parkoviskach pri obchodnych domoch clovek najde rozne ochranne stlpiky, vysoke obrubniky a podobne veci. A aj ja obcas trpnem, ci nahodou nieco neni v predu, teda pokial parkujem a vychazdam z parkoviska cez protilahle parkovacie miesto, ktore sa uvolnilo.
Pre 6-7 mesiacmi kamarat rozbil tiez naraznik o 30 cm betonovy stlpik. Boli umiestnene asi meter od lampy na parkovisku.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ak sa ti s tym chce babrat, tak vyber tie predne senzory, premeraj kable, koncovky a skus funkcnost mimo auta. Pravdepodobne je jednotka spravena tak, ze ak nema spojenie s cidlom, tak stale takto pipa. Lebo ak by nepipalo, tak ides stale blizsie, ze sak kedy uz zacne pipat a strajchnes.

Senzory vpredu maju zmysel, napr. ked mate doma viac aut, roznych rozmerov a nemate tolko v oku dane auto, ked na nom idete raz za mesiac. Zaparkovat paralelne je potom dost tazke.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Pravdepodobne je jednotka spravena tak, ze ak nema spojenie s cidlom, tak stale takto pipa

nepipa nic v tedy je to hluche.ak ma v predu senzory ma automaticky aj v zadu a rj toho je tiez v zadu vacsinou pri zadnom svetle.vytahat kable az z predneho naraznika k rj dakujem.a este u bmw. ja to robim tak ze vytiahnem odpojim obe senzory napr na lavo zapojim jeden a pocuvam zapojim druhy pipa skusim to este z nudy na druhej strane robi to iste objedna sa novy a je klud.nie vsetky senzory sa podarilo vyrobit rovnako tie co pipaju maju valku citlivost jedine nieco dorobit odpor potenciometer na kable a vyladit si to sam ale kto sa s tym bude hrat.jeden som pred 3 rokmi rozbil co pamatam dnu je nieco ako z nejakeho pipatka reproduktor vela namotaneho tenuceho medeneho drotu a vata.a asi ak je tej vaty malo tak pipa stale ze ma prekazku.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Grupa to ma v lepšej výbave automaticky. Napr. v oktávach aj v passatoch keď hodím do Rka zapne zadné, keď mám D nezapina musím sám tlačítkom, ktoré je pri automate.
Pripadne to vyrieš úplne inak. Napr. momentálne mám od výroby ze vidím celé auto dookola. A určite je lepšie mať vizuálny kontakt než len pipipip. Treba kúpiť kamery 2ks, napojiť na autorádio (2din s displejom) a zapnúť si ich vždy keď potrebuješ. Pripadne to môžeš hodín cez kartu alebo HDD externý a mat čiernu skrinku (odporúčam iba za pekného pocasia) najpodstatnejšie je zvoliť vhodný typ (kamera, ktorá sa sama vysunie) lebo tie co sú napevno sa pri horšom počasí hneď zabrblu a neviem ako ty, ale určite by som nebral pred parkovaním s vlhčené obrúskom a čistil ich.
Nájdi si na ebay sadu a objednaj, vymeniť všetky za cenu 1 u nás. :d :D
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

preto je kamera vacsinou naprd.tam nevidiet napr vysku napr travy a v nej pen z odrezaneho stroma.lepsie je ocami sledovat pri cuvani okolie a pocuvat pipip ako pozerat na display.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano vidim to u kolegov s kamerami, uz su uplne osprosteni, nevedia ci sa otocit, alebu kukat do spatakov, alebo na displej a nakoniec zacuvaju jak totalni idioti :::, ceresnicka na torte je slnko v nespravnom case a v nespravnom uhle, kedy na tom displeji je vidiet totalny prd :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kamera u mna ma vyhodu ak napr parkujem k nejakemu kvetinacu a z neho sa tahaju listy nejakej rastliny.uz neraz sa mi stalo ze som mal este dobry meter no ja som stal.v tedy to ma vyhodu na lepsie priblizenie k malej prekazke.ale v meste medzi autami nic.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Bajo, tie kamery sú už tak vymazané, že im to nebude absolútne robiť problém, dokonca aj v noci keď cuvam a ten za mnou ma zapnuté svetlá a svietia priamo na kameru. Pekne vidieť na displeji, samo ti upraví kontrast, jas, atď...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Najlepšie je ked presadnete do auta bez senzorov,
a začnete cúvať, a cuvate , a čakate kedy to začne pípať a ono nič, tak cuvate dalej a zrazu , ...DRRRB

Všetky senzory su úžitočne, rovnako ako všetky spätné zrkadla okolo kabíny kamiona

len senzory by malo mať tlačítko na vypínanie ako píše

carrot-banana

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných