Blikajúca kontrolka žhavenia - snímač teploty výf. plynov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mechanik môže mať pravdu ale taktiež nemusí.Ak snímač teploty odmeral a vykazuje zlé hodnoty,je to OK.Ak iba preto že ho spomína diagnostika tak sa môže stať že výmena nepomôže.RJ nemá ľudskú logiku,merie si teplotu a tlak pred a za,prípadne lambdu a z toho robí závery a hlášky. Pre zemiak vo výfuku zlý mechanik vymení riadiačku
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

Práve preto sa pýtam aj na Vaše názory podľa toho čo mi on povedal, keďže som toho pána videl 1x v živote..ale skôr by ma zaujímalo či to môže byť spôsobené tou naftou? Môže vynútená regenerácia nejak uškodiť DPF? Lebo ak by to bolo tým palivom tak by mohlo pomôcť možno nejaké aditívum s kvalitným palivom a následnou vynútenou regeneráciou..čítal som na niektorom škoda fóre podobný postup, ktorý pomohol. a zrejme by bol najlacnejší. Váš názor?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

My sme uz mali nie len jeden pripd,co nam doniesol zakaznik s priblizne takou chybou,ze uz vraj vymenili vsetko a stale je zavada.Hned bolo pocut ze nieco sa dusi,nieco nie je priechodne.Merali sme tlak vo vyfuku,a hned bolo jasne ,nieco je upchate.Zadny tlmic vyfuku bol rozpadnuty.V tvojom pripade to tiez moze byt,ale nehopvorim ze je ono.V kazdom pripade treba merat tlak /ale skutocny nie podla diagnostiky/.Tvoj mechanik poveal ze treba vymenit iba "teplomer".Treba skontrolovat zvlast len snimac,a ak je vadny,tak vymenit.S nekvalitnou naftou moze byt,ale nemysklim si ze od 10l.Musel by si natankovat ovela viac.Pes bude uplne inde zakopany.
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

to bol len napad pretoze ako som pisal som to videl na nejakom fore...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je sto vecí citlivých na kvalitu paliva,preto nevidím dôvod sa zaoberať týmto ďalej.Ak mechanik za niečo stojí,overí si diferenčný tlak,teda vlastne dva tlaky.Overí si čidlo na funkčnosť. Odmerá celkový tlak lebo odchod spalín a tlak vnútry neurčuje iba DPF-ko,tu treba merať a merať
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Keby bol vyfuk upchaty,tak by ani turbo nevedelo "riadne rozbehnut".Ako pisal mhlavaty,tu treba merat a merta,a nie len vymenit kopu veci.Tvoj mechanik za 10 minut to nevedel skontrolovat.Ja si myslim,ze chce vymenit len preto,lebo ti ukazala diagnostika ten snimac.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Este jedna vec.ked je dpfko plne,tak ti ziadny aditivum nepomoze/osobne neverim v rozpravkch/.Mozno na tyzden.Treba to opravit,a nie len tachat chorobu so sebou.Cize aditivum nie.
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

ďakujem vám zatiaľ za konštruktívne rady kam smerovať mechanika :)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

ked treba smerovat mechanika,uz je to problem.Bud mu veris ,alebo hladas lepsieho.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

len v kútiku dušu som veril, že to bola len nejaká chvíľková chyba lol :d :D aj keby tam bolo zapisanych 1000 chyb a je vsetko ok mechanicky elektricky nema to vplyv na motor.
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

v podstate sa neviem rozhodnut co urobit..ci to nechat tomuto mechanikovi opravitaj ked on je presvedceny ze staci vymenit snimac a dat regeneraciu alebo hladat niemoko dalsieho kto sa bude viac zaujimat skumanim problemu nez zacne nieco vymienat...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ja som ti len povedal,ze my nemenime nic,pokial nie sme si isti,najprv merame a merame,az potom sa opravi.A preco nepusti regeneracu pred vymenou?
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

skoda ze nemeriate v kosiciach :/..ci?:)...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Od Kosic cca 120km.
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

to je skoda :( .... hodili by sa mi teraz tuna taki mechanici :)

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných