Blikajúca kontrolka žhavenia - snímač teploty výf. plynov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Blikajúca kontrolka žhavenia - snímač teploty výf. plynov

Príspevok od používateľa sentynel »

Dobrý deň páni, chcel by som Vás poprosiť o radu. Mám Octaviu II 1,9 tdi 77KW rv. 2008 180t km a v nedeľu začala preblikávať kontrolka žhavenia pri zvyšovaní rýchlosti (výkon sa nestráca), nie je to ale pri každej jazde. Momentálne sa s auto jazdia kratšie trasy a robí to asi tak pri 3 zo 4 jázd. Dnes Vag ukázal chybu na snímači teploty výfukových plynov. To preblikávanie značí, že je nutná výmena alebo za tým treba hľadať niečo iné? Vopred ďakujem za Vaše rady :)

Ešte dodám, že v pondelok začalo mať auto taký sičavý zvuk pri výšších otáčkach a tak bližším skúmaním som objavil prasknuté tesnenie na hadici od intercoolera, ktoré je už vymené.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

otazka-vies si aspon vymenit motorovy olej sam?
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

spojitost s mojim problemom?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no ide o zrucnost aku mas ohladom aut.len treba odpovedat pravdivo.ale vymenit olej vie asi kazdy.vies si odvzdusnit brzdovy system v polnych podmienkach?
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

nie som nejaky odbornik ale toto som uz niekolko krat zvladol ;)..
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

problém sa zdá sa rozrastá...po dnešnom zmazaní chýb sa síce obnovilo blikanie kontrolky žhavenia ako som písal no pridala sa k tomu aj kontrolka motora a o niekoľko kilometrov ďalej sa rozvietila aj kontrolka DPF..prosím Vás vie mi niekto poradiť čo s tým? :(
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Potrebuješ dobrú diagnostiku (diagnostika) lebo máš niečo zo systémom emisií a je škoda tu robiť úvahy čo všetko to môže a nemôže byť.To krematórium častíc je sledované na teplotu aj tlak a niečo rozhodne vybehlo za mantinel.Je na to kopec kanálov diagnostiky len bude sranda hladať toho čo vie čo píšu.
Len pre istotu..výmaz chybovej hlášky nič neopraví len maže zápis z tabule
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

áno áno to viem, že vymazanie chyby problém nerieši, len v kútiku dušu som veril, že to bola len nejaká chvíľková chyba( omyl ) a bude to fajn...no ako sa ukázalo nie je to ani zďaleka fajn....viete mi prosím niekto podariť naozaj dobrého diagnostika v KE?
landrea
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.12.2010 23:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa landrea »

ja riešim ten istý problém vyčistil som dpf ko,nový EGR ventil, snímač tlaku výfuk.plynov požičaný z ineho auta aj tak netahala,potom komplet rozmotať kabeláž,vadný kabel na cca 30cm pod baterkou, stále netahá, nakoniec vadný softvare v rj
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

ja ale zatiaľ nestrácam výkon, auto ide normálne len kontrolky svietia blikajú ako na diskotéke :/
tomi-j
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.03.2012 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi-j »

sentynel napísal:áno áno to viem, že vymazanie chyby problém nerieši, len v kútiku dušu som veril, že to bola len nejaká chvíľková chyba( omyl ) a bude to fajn...no ako sa ukázalo nie je to ani zďaleka fajn....viete mi prosím niekto podariť naozaj dobrého diagnostika v KE?
sentynel, pozri SS. Poslal som Ti číslo na diagnostika v KE.
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

dakujem za ten kontakt len akurat idem od jedneho co mi odporucil znamy a ten skonststoval ze je potrebna vymena snimaca teploty vyfukovych plynov ze kvolo tomu mi nevie regenerovat dpf a ze po vymene ze potrebna vynutena regeneracia...nejaky odborny posudok k tomu?:)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Si pisal ze snimac teploty vyfukovych plynov je mimo tolernacii.Si si isty ze je vadny snimac/ja nie/?Ak su vyfukove plyny naozaj vysoke,tak je to samozrejme,ze ti vypise zavadu.Treba zistit tlak vyfukovych plynov a teplotu v skutocnosti.Vynutenie regeneracie vies len s VAGom a BOSCHom.To trva cca 15-20min na vyssich otackach,bez toho aby si sedel v aute.Pred vymenou by som doporucil spustit regeneraciu,lebo ak je DPFka "plna",tak automaticky sa zvisi aj teplota.Ale tu je dalsia otazka,preco je DPFka plna?Preco sa nepustala samoregeneracia?Jazdis prevazne mesto a kratke trasy?
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

ano prevazne su to kratke trasy po meste a tak cca raz tyzdenne nejaka dlhsia cca 100km..a ten pan co robil diagnostiku povedal ze poslednu regeneraciu ukazuje pred 160km co je priblizne cas odkedy sa prejavuju problemy..a on odporucil vymenu snimaca a naslednu regeneraciu a vraj to bude ok..ja nemam az taketo znalosti cize neviem posudit odbornost tohto rozhodnutia..
sentynel
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 08.09.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentynel »

avelmak svojim príspevkom si ma trochu zmiatol ale musím povedať, že možno pozitívne. Je možné, že tieto všetky problémy súvisia s nekvalitným palivom? Pretože deň predtým ako začalo toto všetko sme natankovali 10L nafty v metre. Je možné, že by mali menej kvalitnú naftu a že by to práve ona spôsobila?

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných