Big Brother na postupe

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Big Brother na postupe

Príspevok od používateľa cicmanec »

https://www.autoforum.cz/zajimavosti/no ... -internetu

Na uliciach plno kamier, v inštitúciách plno kamier, online platby, online všetko, onedlho spotreba online, ale kto nič zlé nerobí tak sa nemá čoho báť, že?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pohoda. A bude horsie a horsie. V Cine maju na uliciach facial recognition, socialny status ze ta nepustia ani cestovat ked nie si vzorny obcan atd.

Co sa trapis s nejakymi udajmi v nejakej Szkodovke. Kazdy o tebe zbiera maximum informacii aj ked nevie naco - hocikedy v buducnosti sa mozu hodit. Vies co o tebe zaznamenava telefon ? Hah, telefon... telefonna spolocnost. Vsetko.

Zo zakona maju licenciu jedine vtedy, ked 10 rokov ukladaju ABSOLUTNE VSETKO. Nieze smsky, nieze nahrate hovory... v nasej republike.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak jasné, na osobné sledovacie zariadenia, ktoré každý nosíme dobrovoľne so sebou, ani nespomínam...
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Vážne? A keď sa vám decko stratí v lese, budete radi, keď ho vypátrajú cez dáta na mobile alebo gps. Keď vám vykradnú na parkovisku auto pod kamerou, budete jej ďakovať, že je dostupný záznam, atď..

A vďaka ''šifrovanej'' aplikácii Threema tu máme konverzácie zločinca, ktorý mal v rukách súdnictvo, prokuratúru a politikov. A dúfam, že to bude aj k niečomu platné a všetci inkriminovaní budú náležite potrestaní.

Do teraz som sa ničim neprevinil, mám čistý štít, žijem poctivo a hádam to tak zostane. Nikto nemá čo na mňa vytiahnuť. Je mi to jedno.
Viete, že smart Tv a smart mobily si nahrávajú vaše rozhovory a potom generujú reklamu na produkty o ktorých sa rozprávate. Všetko čo do prehliadača zadáte, či kliknete na niečo na internete sa niekam zbiera? Dobré ráno.
Niečo za niečo
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

A všetci čo ste kričali, že chcete ochranu osobných údajov GDPR zase len nahráva zlodejom, keď si v obchode nakradnú tovar. Zachitíte ho na kamere a s jeho fotkou nemôžete vlastne nič kvôli GDPR, takže môže ísť do ďalšieho obchodu a kradnúť, lebo nemôžete zverejniť jeho fotku. Inak vás zažaluje a vy ako spoločnosť prehráte....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Spokojný euroovčan. To V nie je preklep...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a aj tak s tym pitchu urobime vsetci co sa tu spravodlivo rozculime... ze ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nikto s tým nič neurobí, lebo chyba je v systéme. Dobrou správou je že socialne nožnice sa stále viac roztvárajú. :4012: Uvidíme kde bude hranica, skúsim len tipnúť že 30-40 rokov. :40bd: Takže sa v pohode možem rehotať aj keď mi je troška lúto , že ja si už nezastrielam. Aspoň podla hesla čím horšie tým lepšie , dám hlas Marianovi. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

Moonshine napísal:A vďaka ''šifrovanej'' aplikácii Threema
prečo tie úvodzovky, šifrovanie nebolo prelomené, len si kočner odzálohoval lokálne komunikáciu a tá už šifrovaná nebola.
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

mp3turbo napísal:pohoda. A bude horsie a horsie. V Cine maju na uliciach facial recognition, socialny status ze ta nepustia ani cestovat ked nie si vzorny obcan atd.

Co sa trapis s nejakymi udajmi v nejakej Szkodovke. Kazdy o tebe zbiera maximum informacii aj ked nevie naco - hocikedy v buducnosti sa mozu hodit. Vies co o tebe zaznamenava telefon ? Hah, telefon... telefonna spolocnost. Vsetko.

Zo zakona maju licenciu jedine vtedy, ked 10 rokov ukladaju ABSOLUTNE VSETKO. Nieze smsky, nieze nahrate hovory... v nasej republike.
https://zive.aktuality.sk/clanok/95159/ ... aje-zmazu/


Čo operátori uchovávajú

Telefónne číslo
Meno volajúceho / volaného
IMEI číslo telefónu
Čas a dĺžka hovoru
Lokalizačné údaje
IP adresa
Navštívené adresy webov

Ako dlho: 6 mesiacov pri komunikácii cez internet, 12 mesiacov pri ostatných druhoch komunikácie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neboj nič.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja som tak trochu PARANOIDNÝ ... :-\

Bankovky nad 50 € ,ktoré vkladám na účet si predtým ODFOTÍM, aby som mal ich seriove čísla.. keby niečo..

Niekedy som mobilný telefon odkladal do zvukotesnej plastovej krabičky... :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

laco1871 napísal:Ja som tak trochu PARANOIDNÝ ... :-\

Bankovky nad 50 € ,ktoré vkladám na účet si predtým ODFOTÍM, aby som mal ich seriove čísla.. keby niečo..

Niekedy som mobilný telefon odkladal do zvukotesnej plastovej krabičky... :d :D
To robím aj aj ,len ja si fotím celé balíky.U nás doma ,v sobotu 21.12 večer

Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laco1871 napísal:Ja som tak trochu PARANOIDNÝ ...
aj ja hovorim, co ale neznamena ze po mne nejdu lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní