Bicykel do 400 euro

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Bicykel do 400 euro

Príspevok od používateľa peto166 »

zdravim,
chcem si na "leto" vlastne uz aj na teraz ked je pekne pocasie kupit nejaky bicykel, aby som troska "sportoval", vedeli by ste mi nejaky odporucit??? :-)

mal by to byt bicykel na mojo postavu tj. 185 cm acca 110 kg +- :-\
moc sa do toho nevyznam, ale co som tak studoval na nete velkost ramu by mala byt cca 20 a kolesa 26 (alebo velkost L) vsade to je inak oznacovane (niekde je len jedno cislo niekde je ich viac, inde zasa pismena) a nechcem kupit hlupost po netu viete mi poradit??? :-)

pokukavam po CROSS bicykloch:
nasiel som Kross Hexagon X8 maju ho v exisporte za cca 420 euro, vizera vazne super, konkretne tento i ked v exiosporte je taky lepsie sfarbeny do modra (fialova?) videl som ho len cez vyklad v nonstop tesku v nitre..: :d :D http://www.eski.sk/index.php?option=com ... 775#253675

alebo CTM QUADRA 2.0 link http://www.sadesport.sk/bicykle/628-qua ... elena.html
niekde som cital, ze ma kvalitnejsie diely... (je to naozaj tak???)
aj cena je lepsia, co vy nato???

ktory by ste odporucili?? hlavne aby vydrzal moju vahu i ked som cital ze na 120 by mal byt dimenzovany kazdy jeden ale vacsina uzivatelov for ma trocha iny nazor... a nerad by som menil osky kazdych 10 km... ..pripadne inu znacku ci velkost??? ako som uz pisal, fakt do toho moc nevidim a nerad by som kupil sprostost na netu.. tak prosim poradte...
vdaka.. :-\
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

ja som este vlani mal podobne telesne proporcie ako ty :d :D jazdim na bicykli znacky Merida, tento som kupoval pred 5 rokmi za nejakych cca 400 eur, uz si presne nepamatam, ale nebolo to ovela viac, ani ovela menej...

http://www.merida.sk/prodej/Crossway-20-V-2 taketo nieco?

ja mam takyto:

Obrázok

dnes som ho bol trosku trapit, presiel som cca 50 km po hradzi Dunaja a nohy mam ako z olova :d :D
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

radim Ti..,vyser sa na to !!! Mam tu k dispozicii byciglo,nie crossku,take obycajno,s kosikom vpredu a vzadu...,presiel som na nom asi 300m,islo ma roztrhnut,musel som zastavit a zapalit si cigaro,veru tak,mna cerstvy vzduch uz zabija...
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

rudolfo, tak ale ide mi aj oto aby ten bicykel nejako vyzeral a kosik nieje zrovna podla mojej predstvy, neviem si ani predstavit behat po prirode s kosikom v predu ci v zadu... :40bd:

a lukas, ta merida vyzera celkom dobre priznam sa ze som aj na tu troska uz pozeral ale je to taka znacka o ktorej som toho moc doteraz nepocul a bal som sa hlavne kvality... takze ty tvrdis ze nieje sa coho bat??

viem ze KELLYS je kvalitny, ale zasa ta cena je sialena...

inak este som zabudol bol by som rad keby to malo kotucove brzdy... :-\
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

jedna z najvacsich taiwanskych firiem, maju aj nejaky vlastny zavodny tim - moc to nesledujem, neviem ci su aj na Tour de France alebo tak, ale nazvime to, ze to su take lepsejsie bicykle :-)

a aj keby neboli, rozhodne ja si nestazujem, jazdim tak rekreacne dochodcovsky :-) a robim iba pravidelny servis pred sezonou...
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ja mam tento ... predal som feldu,dolozil a teraz sa skriabem na hlave za na co mi to je :d :D


http://www.pricemania.sk/katalog/elektr ... 0/galeria/
maxipes
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 31.10.2010 06:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maxipes »

Treba sa vyhnúť bicyklom Merida ja mam 40d a 5000km najazdene a 3x opravovana oska menená prehadzovačka a pedale.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

kazdy ti povie inak :-) dobre je asi povedat si, kam s tym bicyklom budes jazdit... a od toho odvijat, aky kupis...
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

poviem ti tak . Či kúpiš bicykel za 500-1000-2000 eur alebo ho ukradneš treba šlapať . Ja som kúpil akciový Kenzel Shade za 200eur. Vláčim na tom seba aj dcéru v sedačke a zatiaľ pohoda už rok a pol.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mam takyto Obrázok
GT avalanche 0.0

zena tentoObrázok
Pells razzer comp tusim ?

Pells stal cca tvoju cenu, je uplne v pohode :2f93: , GT cko bol drahe ako prasa pred 10 rokmi :-\, dneska by som zato tolko nedal...

este mam cestny, ale na tom sa uz bojim jazdit :(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marek7650
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.03.2013 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek7650 »

Ja to poviem tak ze ak je rozpocet na bike cca 400 euro radsej by som pozrel po nejakej jazdenke...Zaklad je aby mal vybavu minimalne shimano alivio respektive sram x5 taktiez vidlice znacky sr suntour nie su zrovna vidlice ktore by pruzili... samozrejme vsetko je to od penazi a od toho na co chces vlastne bike vyuzivat
Co sa tyka znacky ramov to by som uz teraz nejako neriesil v tejto cenovej relacii predpokladam ze nebudes cyklista ktory si potrpi na geometrii aby vysiel na kopec o minutu rychlejsie... skor by som sa pozrel na vybavu
velkost by som odporucil 19" respektive 48cm/L
Naposledy upravil/-a marek7650 v 02.03.2014 19:13, upravené celkom 2 krát.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Prestahoval som sa do mesta, kde ja auto na obtiaz tak tiez idem buduci mesiac kupit bicykel, je to tu najrychlejsi dopravny prostriedok. A take bicykle na akych behaju stare mamy na Slovensku, s kosikmi tu stoja 500€ a viac... a strasne vela ludi tu na nich jazdi. Dam tak do 300€, nech to ma obycajny ram a kotucove brzdy.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

no chcem ho vyuzivat hlavne prilezitostne to jest veekendy hlavne cesty, sem-tam nespevnene cesty, pripadne mierny teren... ide mi hlavne oto, aby sa to po prvej jazde nerozpadlo... :-)
viem, ze osky su dost kamen urazu, ked niesu kvalitne a sadne nato tazsi clovek, ze sa ohnu a treba ich vymenit... (to som mal problem na starom bicykli, ale ten nemal ani prednu vidlicu odpruzenu no a tu osku co je jak su pedale som menil skoro stale neviem preco i na zadnom kolese bola raz menena..)

ako tu uz niekto pisal niesom pretekar, nejde mi oto aby som bol o minutu skor na kopci, ani o ram mi nejde... hlavne aby to aspon nieco vydrzalo...
ako som pisal chcem si trocha semtam zasportovat teda prejst par KM ci uz kludne alebo slapat jak maly "diabol" :d :D proste chcem aby to vydrzalo..

ps.: a behat ma nikdy nebavilo a nemienim s tym zacinat!!! :40bd:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

marek v podsate suhlasim so vsetkym cca, ten pells co som linkoval je kombinacia deorecka, tektro brzd, ale nic pod uroven alivia by som tiez nekupoval...jedine s cim mam problem je suntour, ja mam rocksrot lol , olej-pruzina-vzduch a poviem tak, ze okrem gum fukat este vidlu ma teda zrovna nebavi :3020:, proti tomu ten zenin suntour je pruzina-olej, teda fakticky bezudrzbovy a co som mal moznost sa trochu na tom vozit, viac ne, lebo je mi maly ram, tak ta vidla je lepsia ako ten srot co mam... je citlivejsia prosto, ale samozrejme sa bavime v XC kategorii a este v dochodcovskom style :d :D

mates a pod. kotuce su v cenovej kategorii 300 eur bike SPROSTOST !!! :41c2:

tie moje hayes XC hydrauliky na 160mm rotoroch rozhodne nebrzdia lepsie ako Vcka mojej zeny...teda bavime sa o prilezitostnom jazdeni...pri celorocnom pouziti, pripadnom jazdeni v snehu, blate, neni o com, kotuce su na mieste...

k velkosti ramu, mam 184 a tiez Lko, vseobecne je lepsie pokial sa da volit mensi ram, kvoli tuhosti a nizsej vahe, ale urcite by som sa nato posadil, lebo vyska neni vsetko...je mozne ze XL sadne lepsie :4012:
Naposledy upravil/-a bajo777 v 02.03.2014 20:14, upravené celkom 2 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

tak nejak. som v 2004tom kupil meridu matts sport ci aka a prve co islo na vymenu bola predna vidla. v zime pruzila tak 5 minut potom zatuhlo od zimy. okrem toho kmitala pri brzdeni. a este dostali podkovu na vcka. nejak sa capy brzd rozchadzali pri brzdeni :40bd:. ostatok az na lanka je ok doteraz. vybava deore xt.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní