Bezpecnostne skrutky MCgard

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

10stano
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.05.2017 16:17
Zdieľať na Facebook

Bezpecnostne skrutky MCgard

Príspevok od používateľa 10stano »

Dobry den potreboval by som poradit . Kupil som si bezpecnostne sroby mc gard . asi po roku som dal auto na beznu kontrolu a vymenu oleja do autorizovaneho servisu skoda a pytam som skontrolovat aj brzdy. samozrejme povedali my ze vsetko skontrolovali a ze je vsetko v poriadku.no a teraz ked my treba prezuvat auto na letne pneu zistil som ze my akysi dobrak pretrhol orech od tych srobov. samozrejme ze uz som zahodil kartu s kodom . neviete mi niekto poradit ako by sa dali tieto sroby vymontovat ?
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Sám ich dáš asi ťažko dole... na aute máš teraz plecháče alebo ALU disky? Odkiaľ si?
10stano
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.05.2017 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 10stano »

alu disky . som z namestova
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Bezpecnostne skrutky MCgard

Príspevok od používateľa wilz »

10stano napísal: samozrejme ze uz som zahodil kartu s kodom.
Tak neviem čo je samozrejmé na tom, že si tú kartu s kódom zahodil.
Pozri na tom orechu, či tam nie je vyrazené nejaké identifikačné číslo, ak je tak by sa podľa neho dala obstarať náhrada.
Ak nie je tak sa to dá riešiť viacerými spôsobmi.
Najjednoduchšie je na hlavu tej skrutky naraziť kladivom viac-hranný orech z gola sady, taký aby tam išiel práve natĺcť. Pokiaľ ho neroztrhneš, tak je slušná možnosť že tú skrutku povolíš.
Druhá možnosť je použiť taký univerzálny kľuč na uvoľňovanie skrutiek, v tom orechu (rúrke) sú dookola oceľové kolíky, ktoré sa obalia okolo hlavy skrutky a pri jej pootáčaní toho kľúča sa zaklínia v medzere a vytvoria pevný spoj.
A tretia možnosť je navariť na hlavu skrutky buď väčšiu maticu alebo krátku rúrku a prostredníctvom nej tú skrutku povoliť.

Inak môj názor je že všetky tieto akože „bezpečnostné“ skrutky a matice sú nezmysel, jedine si človek koleduje o prieser v najnevhodnejšej chvíli.
10stano
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.05.2017 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 10stano »

s tym orechom som to uz skusal ale na tom srobe je taky kruzok a ked tam nabijem orech tak sa to toci ale nie srob ale len ten kruzok
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No tak pokiaľ sa ti nepodarí ten voľný krúžok nejako odstrániť, tak sa nedá použiť ani ten univerzálny uvoľňovák.
Čiže ak nezoženieš originálny orech, tak potom už asi len to prizváranie nejakej matice alebo rúrky.
Ale nech to robí niekto kto sa vyzná, lebo mám v pamäti ako kedysi pred mnohými rokmi sa nám taká privarená matica vždy odtrhla skôr ako sa povolil ten kolový šrób, takže sme to museli opakovane privárať, samozrejme to bolo kvôli tým návarkom stále komplikovanejšie.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

To si ďaleko, ale môžeš skúsiť toto a ušetríš https://www.youtube.com/watch?v=p6TQxlk3lC8
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Existuje sada všetkých koncoviek na tieto pojistne šroby je ich celkom asi 16 druhov , videl som to v katalogu, ktorý maju v Bardi-auto

Treba sa opýtať v pneuservisoch.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných