Bezpecne MPV pre rodinu

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

StanislavK1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13.05.2011 09:33
Zdieľať na Facebook

Bezpecne MPV pre rodinu

Príspevok od používateľa StanislavK1 »

zdravim, riesim vyber bezpecneho MPV - min 5 plnohodnotnych miest pre rodinu.
Uvazujem nad jazdenkami typu:
sharan (galaxy, alhambra) / peugeot 807 (c8,phedra,ulysse) - pacia sa mi posuvne dvere uplne ideal elektricke

Prvorada bezpecnost rodinky a priestor min 5 plnohodnotnych sedadiel (teoreticky by splnali aj dodavky berlingo/partner ale tie slabota v bezpecnosti - mozno akurat uplne nove).

Pod bezpecnostou rozumiem - tuhost karoserie, spolahlive brzdy ABS,ESP prip. dalsie systemy.

Som pokojny vodic 15 rokov aktivneho soferovania 2-3 tukance takze nechcem nikoho rozbijat na ceste ale chcem mat rodinku pri vyletoch v co najvacsom bezpeci. (hummer neuzivim)

NCAP poznam, aj americke testy som pozrel ale bez realneho zaveru - iba s hypotezou ze dolezita je vaha auta, posed a bezpecnostne systemy.
Mate niekto ku teme informacie ci skusenosti?

Rozpocet max 15 tis (teoreticky by som zvazoval aj nove ale nechcem aby mi pod barakom stalo a stracalo na hodnote - predpokladany najazd 15 tis km/rok, spotreba sekundarny parameter)

Dakujem.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

v tej cene zoženieš už aj nového resp. 1-2 ročného VW Touran.

Pekné auto , 5 sedadiel , drží si cenu . .


auta typu : peugeot 807 , c8 ,phedra ,ulysse
sa potom véééééľmi ťažko zbavuje
:41c2:
kuko33
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.11.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko33 »

ak sa da prekusnut dizajn tak Corolla Verso 1.8 benzin...spolahlive, priestranne, bezpecne a ceny klesaju minimalne
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

mal som citroen c8, peugeot 807 aj fiat ulysse, niekoľko sharanov a alhambier 2004 az 2009 ale najlepšie mpv a asi aj celkovo najlepšie auto ake som mal bol ford galaxy 2013. čo sa týka jazdných vlastností, komfortu a priestoru tak medzi podobne velkými mpv nemá konkurenciu
za mňa galaxy alebo smax s motorom 2.0 tdci
Mipo250
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 05.01.2010 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mipo250 »

Zdravím, ani Touran, ani Verso nemajú šúpačky, jedine nový Sharan, Alhambra ...
Mal som C 8 r. v. 2007 z motorom 2.0 Hdi, typ RHR, v podstate som za 5 rokov používania nemal z autom žiadny problém až na žiarovky v predných svetlách, tie sa menili každý mesiac z patričnými nadávkami ...Čo sa týka el. posuvných dverí, na nezaplatenie ... zvlášť, keď Vám detská utekajú, napr. z obchodu, na diaľku otvoríte naskáču dnu a rýchlo zatvoríte...a nebehajú po parkovisku alebo ceste...
S tým rozpočtom by som sa pozrel na posledné ročníky C 8 a P807 okolo 2011, 2012. Aj keď netvrdím, že VW, Seat, Ford niesú zlé ..
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Najprv by si mal vyriešiť podstatnú vec : diesel alebo benzín?, kde a ako najazdis tie 15tkm? V meste/ normálne každodenné používanie, alebo máš iné auto a toto potrebuješ iba pre rodinu na výlety atď?
VW grupu nemusím, ale sám rozmýšľam uchmatnut ešte nejaký sharan/ Alhambra 1.9 bez dpf posledné ročníky +-2009 , v rodine od nova Alhambra 2004 250 000km čisto mesto ak nepočítam dovolenky atď a žiadny problém, tak isto kamarát sharan skoro 400000km... Kúpis to skoro za polovicu tvojho rozpočtu, ak to môže byt moderný diesel tak by som bral galaxy (že vraj najspolahsie,potvrdili 3 nezávislí dopravcovia opatrovateliek)
Ak jazdis mesto a potrebuješ benzín, tam máš výber dosť malý... ja by som bral s max 2.0 ecoboost :zg282:
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Tie el.dvere su na nezaplatenie hlavne ked sa pokazia
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak by som pred takou potrebou stál,tak si kúpim Voyager CR 2,5 CRDi,miesta na rozdávanie a to sú iné sedadlá než v kurínoch,motor kde sa neriešia v kuse CR problémy,žiadne dvojhmoty,žiadne problémy 6 clubovkových sedačiek,DVD v strope pre deti,el.posuvné dvere,hrzda nehrozí ako na Alhambre či Sharane (hrdzavé prakticky všetky).Okašlal by som celú tú plejádu aut čo len beháš po dielňach.Jednu full som mal cca pred mesiacom ponúknutú tesne pod 5 tis,a mám pocit že som spravil kolosálnu chybu že som nezareagoval.To je o niečom úplne inom ako tieto haraburdy
Priestorove asi predčí všetko,ale hlavne systémom,výdržou a spolahlivosťou
jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

jazdim na mercedes benz r 2007 320 4 matic mam 180 000 km bez jednej chyby a nic pohodlnejsie pre mna a moju rodinu si neviem predstaviť takťiež bezpečne
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ford s-max 2.2tdci na R19.velmi dobra masina.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hlavne si treba uvedomiť , že nikdy nebúrajú autá ale vždy búrajú LUDIA. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

prave tak povedali svicari politikom a policajtom.preto nemaju povinne zimne gumy.
Mipo250
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 05.01.2010 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mipo250 »

Doplním len pre karool ... za 5 rokov sa tie dvere nepokazili ani raz, a to sa s nimi decka zabávali inak ...
Grand Voyager má kolega v práci, ale s 2,8 diesel z automatom, má ho asi 6 rokov a zatiaľ je spokojný, jediné čo mu málo vadí, je spotreba v meste, ale zas priestor to vyváži.
StanislavK1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13.05.2011 09:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa StanislavK1 »

dakujem - riesim hlavne BEZPECNOST auta... co ma podla vas na to vplyv?

voyager som uvazoval ale tusim prave pri narazoch bezpecnosti to nebolo nic moc - inak priestorovo super.

Buraju ludia - uplne suhlasim! Ale ked poznas tragicke pripady z okolia ktore nezavinili ti ktori na to doplatili tak neriesim...

Tema na ne/dostacujucost opatreni voci debilom na cestach by mohla byt dalsou zaujimavou.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak chces bezpecnost vyberaj nemecke auta aj ten ford sa robi v nemecku japonce ani neuvazuj su ako z papiera.staci pozriet crash testy taka mazda mx5 hamba.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných