BERLINGO 2.0HDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jano921
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.09.2007 08:53
Zdieľať na Facebook

BERLINGO 2.0HDI

Príspevok od používateľa jano921 »

ZDRAVIM MAM ZAUJEM O KUPU BERLINGA R.V. 2001 NAJAZDENUCH 230.000, VIE MI NIEKTO PORADIT AKE SU TO AUTA?
tigra13
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.07.2006 14:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tigra13 »

Mal som rok ako firemné auto 66kw 2.0 Hdi. Vynikajúci motor. Mal cez 200.000 km keďsom to dostal do rúk. Mesačne cca 5000 km najazdené, a nešetril som motor.Bez závad. Tankovali sme lacnú naftu. Samozrejme parivedlná výmena oleja a filtrov. Ja osobne odporúčam. :3035:
saurus
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 23.07.2008 15:24
Bydlisko: SA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa saurus »

najazdil som na nom cca 1000 km a velka spokojnost :2f93: ... Spotreba 6 l nafty, celkom dynamicke vozenie (vzhladom na kategoriu vozidla), velky vnutorny priestor, dobry vyhlad z vozidla... akurat mi vadilo dost slabe odhlucnenie vozidla ale to vyriesilo volume na radiu :-) . K servisu ti neviem poradit, nakolko nebolo moje. Ak kupis dobry kus od poctiveho majitela, kludne najazdis este min. raz tolko kilometrov a urcite budes spokojny
-----------------------------------------------
doplnenie: pouzival som tu rodinnu verziu (presne oznacenie si uz nepamatam ale bolo to tusim multispace) so sedadlami pre 5 pasazierov, v zime a ani pri teplote -18 stupnov nebol problem s rannym startovanim.
Naposledy upravil/-a saurus v 23.01.2010 18:38, upravené celkom 1 krát.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ako rodinne auto ano,
ako firemny pracant nie.
romanm
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.09.2006 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanm »

Uz by som si to auto v zivote nekupil...moje malo 160tis. ale vymenit som musel od serva, cez remenicu, alternator, a to nehovorim o spojke brzdach co je samozrejmost...Na motore odyslo tesnenie pod hlavou a tak by som mohol pokracovat..Osporucam dokladne si auto vyskusat..
da339
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 26.09.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa da339 »

Ja to len odporucat mozem. V roku 2000 sme kupili novy partner hdi, najazdili sme na to 250 tisic, a okrem tych prevadzkovych zalezitosti sme s tym nemali problemy. Sice sme menili remenicu, na 30% sme tahali prives a spolu sme nosili veci cez tonu. Sikovne auto, ma svoje silne stranky, nikdy sme nemuseli doliat olej, a co sa tyka zivotnosti, bezproblematicke auto. Urcite velmi vela zalezi od predosleho majitela, my sme mali nove a s tym neboli problemy. Pred rokom rokom sme to vymenili za novsie ale take iste 66kw, a verite neverite s 40.000km je v ovela horsom stave ako predosle.
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

romanm napísal:Uz by som si to auto v zivote nekupil...moje malo 160tis. ale vymenit som musel od serva, cez remenicu, alternator, a to nehovorim o spojke brzdach co je samozrejmost...Na motore odyslo tesnenie pod hlavou a tak by som mohol pokracovat..Osporucam dokladne si auto vyskusat..
1. Bud si vymyslas
2. Alebo si tak tupy, ze si to auto kupil za par korun a na tacho malo 120 tis, tak si si myslel, ze su tie KM realne...
3. Jazdis ako ko*kot :)

Vyber si ... Neexistuje aby to auto, s tym motorom, malo take problemi, pokial na nom jazdi, normalny clovek. Alebo si kupil stocene, ktore stocili s 400 tis km na 100 a ty si si myslel, jak vyhodne si kupil :)
kochlik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.10.2008 12:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kochlik »

mam na predaj 2004 , 84000 km, multispace, tj. 2x posuvne dvere, klima , radio ovl.na volante, 4x airbag, tažné, folie, .... a
chcem menšie osobné.100 % stav
kochlik@nextra.sk
hugo.
Príspevky: 290
Dátum registrácie: 17.09.2008 13:38
Zdieľať na Facebook

Re: BERLINGO 2.0HDI

Príspevok od používateľa hugo. »

jano921 napísal:ZDRAVIM MAM ZAUJEM O KUPU BERLINGA R.V. 2001 NAJAZDENUCH 230.000, VIE MI NIEKTO PORADIT AKE SU TO AUTA?
pokial to je ta 66kW verzia, tak je to super. oproti 80kW nema dvojhmotny zotrvacnik a nieje tak citlivy na kvalitu nafty. na ten motor som pocul len chvalu vacsinou(66kW).
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

80 KW verzia znesie hocijaku naftu s pumpy... Samozrejme tu, z druzstva do traktorov, moc rada nema ...
kochlik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.10.2008 12:13
Zdieľať na Facebook

Re: BERLINGO 2.0HDI

Príspevok od používateľa kochlik »

Je to 66 kw a je 100%, to čo píšu hore , tak asi jazdili na konoch

hugo. napísal:
jano921 napísal:ZDRAVIM MAM ZAUJEM O KUPU BERLINGA R.V. 2001

NAJAZDENUCH 230.000, VIE MI NIEKTO PORADIT AKE SU TO AUTA?
pokial to je ta 66kW verzia, tak je to super. oproti 80kW nema dvojhmotny zotrvacnik a nieje tak citlivy na kvalitu nafty. na ten motor som pocul len chvalu vacsinou(66kW).
kochlik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.10.2008 12:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kochlik »

itstar napísal:
romanm napísal:Uz by som si to auto v zivote nekupil...moje malo 160tis. ale vymenit som musel od serva, cez remenicu, alternator, a to nehovorim o spojke brzdach co je samozrejmost...Na motore odyslo tesnenie pod hlavou a tak by som mohol pokracovat..Osporucam dokladne si auto vyskusat..
1. Bud si vymyslas
2. Alebo si tak tupy, ze si to auto kupil za par korun a na tacho malo 120 tis, tak si si myslel, ze su tie KM realne...
3. Jazdis ako ko*kot :)

Vyber si ... Neexistuje aby to auto, s tym motorom, malo take problemi, pokial na nom jazdi, normalny clovek. Alebo si kupil stocene, ktore stocili s 400 tis km na 100 a ty si si myslel, jak vyhodne si kupil :)
Tak pravda , to čo píše, sa nedá absolvovať, jedine ak človek vodič je pako, alebo vymýšla jak hov*do
zmuro23
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.03.2012 12:16
Zdieľať na Facebook

Berlingo 2.0 HDi

Príspevok od používateľa zmuro23 »

Toto jazdene auto by som neodporucil ani najvacsiemu nepriatelovi. Kym bolo v zaruke, tak to cloveka az tak nestve, ale tolko veci co trebalo menit na tomto aute, tak s tym som sa este nestretol. Prvych 100.000 km bolo relativne v pohode, ale potom sa to zacalo sypat. V zaruke nam menili: packy pod volantom, predny reflektor pre nefunkcny motorcek v naklanani, komplet spodne koberce kvoli skrytemu uniku kvapaliny na ceste do zadneho ostrekovaca, a kopec dalsich nefungujucich drobnosti (silentbloky krytu motora a pod.). No a po zaruke nam uz najmenej trikrat odislo spojkove lanko (podotykam ze vzdy original) kvoli mizernym francuzskym plastovym dielom, potom superdraha hydraulika servopohonu, prasknuta pruzina tlmenia (no nevymente uz zaroven pri jednej robote obidva a samozrejme aj tlmice), odislo otvaranie obidvoch bocnych posuvnych dvier, najnovsie odisla remenica a takto by som mohol pokracovat. Auto ma momentalne realnych 188.000km, a je zrele do srotu...vsetko v nom vrzga, spojka je pred koncom zivota, spotreba vysoka-cca 8,5 litra kombinovane, zerie olej...proste bezodna studna, a nikto to od vas nekupi za normalny peniaz, aj ked je tam vsetko porobene, a auto pritom normalne funguje, lebo ho jednoducho potrebujeme.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní