Berlingo 1.9D vysoka spotreba?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lakio
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.08.2010 20:50
Bydlisko: SA
Zdieľať na Facebook

Berlingo 1.9D vysoka spotreba?

Príspevok od používateľa lakio »

Citron Berlingo 2002 1.9D 51kW, motor DW8B-? snad sa nemylim.
Auto kupovane cca pred tyzdnom na prace okolo domu.
Styl jazdy v pohode, to auto s tym motorom v podstate ani nejde nahanat, 50/50 mesto/mimo mesto resp. dialnica do 110.
Startuje snad na pol otocenia startera aj v mraze.

Spotreba po prvej plnej nadrzi vyratana na 8 litrov na 100km. Citam ze je to schopne jazdit za 5 respektive realnejsie 6 litrov.

Je 8 ok? Ak nie ake su mozne priciny?
Vedla hodin mi nonstop ukazuje vidlicovy kluc - znamena to nieco do pozornosti ci je to servisny interval?

Vdaka
Laco
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Diky Laki za otvorenie očí. Snažím sa nasilu donútiť do ropáka ale to už radšej 1.6ku v plyne a budem chodiť za 8l plynu. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

8 litrov je 0.5 litra nad priemer co az tak zle neni, 5 litrovu spotrebu si vytlcte z hlavy to neni koncern. Z tou 1.6 benzin a 8 litrov plynu :-\ iba ak prazdny, plne nalozeny aj 12. Treba oci otvorit. Ak auto jazdi treba tankovat a nespekulovat.
oktann50
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.03.2017 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oktann50 »

osobne si praveze myslim, ze mas fajn spotrebu, ono zas pri tych kw ani nemozes ratat, ze by chodilo na vypari to asi tazko a to ze je schopne to malokedy pasuje
maniakkk
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2017 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maniakkk »

povedal by som ze sa nad tym vela zamyslas auto ma jazdit a sluzit eviem co od neho cakas udaje v knizkach nie su smerodajne ale iba take okrajove to asi kazdy vieme co sa spotreby tyka ze to je tak
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní