Benzinovy motor v zime nestartuje

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kamov
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26.01.2016 12:56
Zdieľať na Facebook

Benzinovy motor v zime nestartuje

Príspevok od používateľa kamov »

Cavte, po pol roku skusam startovat benzinovu astru 55kw 2005, nova baterka no auto nenaskoci, so startovacim sprejom motor bezal mozno 3 sekundy a zhasol, asi nedava palivo. Moze benzin zmrznut? Ako nastartovat ak nemam vyhrievanu garaz?

Dakujem
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Benzin starne a po polroku už to benzin ani nieje.... ak si do skoroprazdnej nadrže po polroku státia nedolial dosť nového benzínu asi to bude problém...
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

biozlozka v benzine

Príspevok od používateľa sarusian »

biozlozka v benzine zacne degradovat po cca 3 mesiacoch, ak si nedal do neho nejaky stabilizator + mas tam letny benzin, ten ma znizenu schopnost odparovania, zatial co zimny benzin ma tu schopnost koli nizkym teplotam zvysenu, cize aj toto tomu nestartovaniu velmi pomohlo (podla mna)

"... Približná doba skladovateľnosti je tak na úrovni cca 3 mesiace. Ak teda patríte medzi užívateľov, ktorí skladujú z rôzneho dôvodu palivo (v aute alebo mimo neho), budete nútení pridať do svojho miešaného biopaliva nejaké aditívum, do biobenzínu napr. Velfobin, do bionafty Diesel Aditiv. Pozor tiež na rôzne podozrivo lacné pumpy, tie totiž môžu ponúkať palivo po záruke, ktoré sa nepodarilo včas predať na iných pumpách..." z http://www.autorubik.sk/clanky/biopaliv ... asla-slava
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Benzinovy motor v zime nestartuje

Príspevok od používateľa christiane »

kamov napísal:Cavte, po pol roku skusam startovat benzinovu astru
Po polroku benzinom ledva zapalis taborak.Zazil som to z motorkou.Vypustit,vymenit filter,prefuknut trubky.
kamov
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26.01.2016 12:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamov »

Dik za rady hosi, skusim ho odtiahnut do garazu, vypustit stary benzin a dat novy.
denek
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 31.01.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denek »

@hjundai takže je najlepšie meniť benzín každý pol rok alebo len stačí dolievať nový? Tú infošku som ani nevedel, že popolroku stárne
denek
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 31.01.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denek »

@hjundai takže je najlepšie meniť benzín každý pol rok alebo len stačí dolievať nový? Tú infošku som ani nevedel, že popolroku stárne
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných