825 686
inzerátov
Pridať inzerát

Benzinove kombi do 8k

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut
Odpovedať Nová téma
<12
Autor Správa
murderqo
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 04 december 2010
Nabehané: 3 hod 6 min
PríspevokZaslal: 11.05.2018 06:33   
ivko1 napísal:
murderqo napísal:
ivko1 napísal:
Len si choď nejaké to MPV vyskúšať, je sakra rozdiel nakladať decko do sedačky a hrbiť sa a nakladať ho do MPV, kde je toho priestoru habadej.

A to nakladanie decka, bude dobré tri roky. Občas veziem švagrinú s deckom čo malo nedávno 2 roky a pekne mi to lezie na nervy keď tam musím vkladať sedačku a niekedy aj decko

Mpv má výhod habadej, nasadať do Swifta a do MPV je obrovský rozdiel aj pre vodiča, tiež prehľad o tom čo sa deje pred tebou je úplne iný, lebo vidíš viac

Sa tu spomínalo Verso od Toyoty. Ideš opláchnuť 8000€, tak si nájdi ešte 10-15€ na to aby si sa na to Verso šiel reálne pozrieť a vyskúšať variabilitu. Ver že tých 15€ ťa bude srať menej ako keď si kúpiš auto kde sa tri roky budeš zožierať s nakladaním decka do sedačky.

Po Swifte sa ti to bude zdať zbytočne veľké, ale keď náhodou kúpiš, tak sa po krátkej dobe budeš zamýšľať ako si doteraz mohol jazdiť v tej "krabičke" menom Swift

PS: na vzhľad si zvykneš rýchlejšie ako si myslíš

S tym nakladanim decka do sedacky suhlasim, avsak ťažko sa mi suhlasi s tvrdenim kolegu o batožinovom priestore. Do swifta sa mi nenavazaj :D. Výborne to auticko do mesta, parknem to vsade v noci ked sidliskove parkovisko praska vo svikoch. Staci mi pockat kym to po chvili trapenia vzda chlapik na octavii :). A nasadanie je pre vodica aj ostatnych uplne výborne vdaka vysokému posedu a vysokej streche. Ked to porovnam zo služobnou Kiou ceed ci golfom VII, je to pohodlnejsie, az na pohodlnost sedaciek samozrejme hh. Az mi bude luto sa ho vzdat, ale je to nevyhnutné pomaly. Ale o tom táto tema nie je. Co sa tyka benzinovych motorizacii, ktoré montuju spominane znacky do svojich mpv. Ktore viete vyslovene odporucit a ktoré urcite nie.

Ja sa do Swifta nenavážam, len ti vravím ako to je keby si vymenil, MPV má práve tú výhodu že je vysoké a kratšie ako osobáky a preto sa s ním lahšie parkuje, Swift má výhodu aj že je užší, ale tam to končí.

Mal som nejedno MPV a bol som mimoriadne spokojný, akurát prišli požiadavky na 4x4 a preto mám sedan...
Aj teraz som spokojný, ale na variabilitu MPV to jednoducho nemá

Na začiatku si spomenul Focus kombi (predpokladám Focus III), ten má dlžku 4556mm a trebárs spomenutá Toyota Verso má 4360mm teda o skoro 20cm menej

S tym navazanim to bolo s nadsazkou..
Dakujem za nazor a skusenosti...
Pozrel som si vsetky v topicu spominane mpv. Najviac sa mi páči Cmax, Smax je zbytocna obluda, corolla verso vyzera s tymi zadnymi tuzerskymi svetlami fakt zle ale inac fajn auto (v inzercii aktualne ziadny benzinak) a podobne mazda 5. Úplne vyradzujem koncernove auta kvoli strasnym benzinovym motorom.
Citovať
pidizvi
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (133)
Založený: 20 september 2011
Nabehané: 24 dní 3 hod 46 min
PríspevokZaslal: 11.05.2018 06:36   
okta kombi RS by mohla byt fajn, aj vykon to ma
Citovať
murderqo
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 04 december 2010
Nabehané: 3 hod 6 min
PríspevokZaslal: 11.05.2018 07:03   
Dep napísal:
Za 8000 rodinné auto, no zázraky nečakaj. Nebude to ani pár rocne, ani bez pociatocneho servisu. Tvoj nájazd jedine benzín, ale sám tvrdíš, že väčšinou jazdis po meste, tak načo turbo benzín ?

I keď mne sa viac páčia kombiky ako tie MPV, no napadá mi Ford S-Max 2.0 107kw, Touran 1.6 MPI 75kw.

Kľudne mi môžeš doložiť :). Nikde nehovorim ze chcem vyslovene turbo benzin, i ked nechapem preco nie do mesta. Jazdim aj vylety slovensko, polsko, madarsko a niekedy by sa zisiel ťah aj na dialnicnych stupaniach kedy atmosféra straca dych. Aj mne sa pacia viac kombiky. Vidim aj vacsiu vyuzitelnost pri prenasani dlhych predmetov.
Citovať
keyness
Povedomá tvár - Favorito (26)
Založený: 23 máj 2011
Nabehané: 11 dní 20 hod 44 min
PríspevokZaslal: 11.05.2018 14:52   
Oktavia rs? Pre boha ja som zastanca octavii ale rs sa neda normalnemu cloveku jazdit je to taky ladvino trhac.... vykon s dietaton jazdit treba rozvazne nie rychlo..
Odpovedať Nová téma
<12

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut