Benzínové auto okolo 7000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matogalby
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.06.2015 15:09
Zdieľať na Facebook

Benzínové auto okolo 7000€

Príspevok od používateľa matogalby »

Momentálne mám Seat Ibiza 1.9SDI 2001 rok spotreba, spoľahlivosť super ale chcelo by to niečo novšie.

Manželka bude dochádzať denne do práce cca 70km za deň.

Rozmýšľame o Toyota Yaris 1.3 dual vvti, Seat Leon 1.2tsi 77kW. V podstate jediná podmienka je tempomat stačí ak sa bude dať len dorobiť páčka.

Hlavne ide o spoľahlivé auto s dobrým motorom. Predstava spotreby na priemer cca 6,5l. Ďakujem.
stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

Leon a Yaris su rozne triedy
Yaris vydrzi neskutocne vela,kolega ho mal a drtil ho nonstop, 5ti na obed auto nonstop nalozene plny plyn a fungovalo by problemov viem ze z toho vybuchal 180 km/hod, sa cudujem ze vydrzalo,nakladal za studena,myslim ze maloktore auto by to vydrzalo,ma ho doteraz pokial viem
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dve autá, dve triedy. Jednoznačne Fero Toyota yaris
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no...znamy ma pre zenu tu jaris, chyba ze automat a veru nemala moc km a bolo treba ju vylozit ruku na odtah :zga28:, auto co sa nepokazi este nevymyslel nikto pokial viem
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Známy mal v embéčke 1,2 tsi a keď tankoval plnú benzínu, lieval do motora fľašu oleja, vravel kua ako kedysi do wartburga, na nádrž benzínu flaša oleja, nikdy viac embécku,koncern! Vyjadrenie známeho, má teraz tušim T auris, a prst v nose, a úsmev na tvári. Nepozná žiadneho iného toyťáka, nestretávaju sa každy týzdeň v servise ako koncernoví embéckari. Poznali sa už po mene, tak boli často spolu v
servise. Preto ten slogan, nezdravím embéčkara popoludní ráno sme mali spolu kávu v servise :40bd:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

asi by som momentalne neriskoval ziadne auto z grupy s 1,2tsi... radsej yarisku s akymkolvek motorom... zo starsich mi vadilo len pri manuálnej prevodovke, ze sa vybila trosku rychlo na moj vkus kulisa riad.paky....a bola malicka, ale posledna verzia sa vnutorne pekne zvacsila...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Kedze je to pre zenu, volil by som atmosferu a kludne aj 8V (ak je este vobec v ponuke), cim jednoduchsej konstrukcie (blbuvzdorne) a priplatit radsej za vybavu. Zene na behanie do prace a domov musi +-50kw hravo stacit. Z tvojich dvoch uvedenych volieb, papierovo jednoznacne yaris. Daj si do vyhladavaca svoje kriteria a pozri co ti vyhodi, mozno najdes aj nieco zaujimavejsie ako uz vytipovane a rozpocet si myslim umoznuje dost muziky....
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

+-50 kw žene na 70km denne musí stačiť? No ešte čisto po nejakom malom meste,alebo 4km na dedinu si viem predstaviť. Inak čistá brzda a hrozba premávky,jak dnes jedna dole kopcom krásna rovinka a na tom malom prditku si to hnala medzi mestom 63,4kmh. Neviem ako tvoja,ale mojej som vymenil 2.5tdi za 1,6crdi a išla ma zabiť ????????
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

50 kW nevytiahne dole kopcom viac ako 63,4 km/h alebo bola chyba medzi volantom a sedackou? Aspon nepis bludy!
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ale zadávateľovi k téme. Ak by som mal požiadavky ako ty,tak za pár minút som pozrel podľa zadanych kritérií cca 80 áut od rv 2013 a vybral by som tu inzerovanu Kiu Ceed 1,4 s cca 50000km. jednak kvôli bezpečnosti a za druhé ma to 6 kvalt. Môj názor.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

achada napísal:50 kW nevytiahne dole kopcom viac ako 63,4 km/h alebo bola chyba medzi volantom a sedackou? Aspon nepis bludy!
Si nepochopil. Na tých malých autách jazdia niektorí veľmi pomaly,nie preto že auto to nedá,ale boja sa a podobne.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Aha, cize ked sa krava boji na Fabii ist viac ako 63,4 km/h tak na Cliu RS sa uz bat nebude. Jasne, teraz to uz chapem. :2f93:
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Napísal som a podobne,takže môže to byť aj tým že motor je slabucky do kopca,na obiehanie. A potom už jazdí stále pomaly. Ale sú aj kravy aj debili aj jednoducho taký čo sú si vedomí slabého auta a jazdia stále zbytocne pomaly. S vyšším výkonom stúpa aj odvaha. Sem tam jazdím na starej C3,ale ja jej vymetam povucinu z výfuku :-) takže brzda niesom.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Určite v nižšej triede človek má viac rešpektu pred rýchlosťou ako vo vyššej strednej. Odhlučnenie vozidla, smerova stabilita, nachylnost na bočný vietor. Poznám prípady vodičov, prevažne žien, pre ktoré vytoceny zvuk hladkého benzínu spôsobuje stres a paniku. A povedzme si na rovinu, malolitrazny benzinak si bude bzucat a vrcat už pri 80kmh, zatiaľ čo dvojlitrový diesel si len buble pri 100kmh.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

niveaman napísal:+-50 kw žene na 70km denne musí stačiť? ...čistá brzda a hrozba premávky...
Mozno by si sa cudoval ako svizne a sikovne sa da jazdit aj 50kw autickom a naopak ako brzdit a ohrozovat premavku s 150kw kravou...

Mam 66kw scenica, na svoju vahu a 20r vek auta s tym motorom rozhodne niesom brzdou premavky, odvezie ma s rodinou vzdy a vsade, niekolkokrat aj chorvatsko po dialnici 140 a priznavam ze do dlhsieho stupania uz straca dych, ale ak by som mal denne jazdit 70km do prace, nemam problem...
Dep napísal:A povedzme si na rovinu, malolitrazny benzinak si bude bzucat a vrcat už pri 80kmh, zatiaľ čo dvojlitrový diesel si len buble pri 100kmh.
Bavime sa o benzinaku pre zenu na cestovanie do prace...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných