AVEO KLUB

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaronemec
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2009 19:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

AVEO KLUB

Príspevok od používateľa jaronemec »

zdravím všetkých aveakov a srdečne ich pozývam do aveoklubu na tejto adrese
http://www.daewooclub.com/viewforum.php?f=42

Tešime sa! ! ! ! ! ! ! ! ! :28b7:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, je tam kopec zaujimavych prispevkov ktore som nasiel len za dve minuty v dvoch alebo troch temach:

"Mam dotaz a chcem sa opytat ci ste sa niekto s tymno uz stretli. Pri rozbiehani mi moje aveo jemne trha. Robi to presne v tedy ked pustam spojku a zarovno toho pridavam plyn. Mam sadan 1,2 8v. Zda sa mi zeby to mohli byt lamely. Auto ma nieco cez 12 000 km a jazdim kludne,negumujem...A este jeden dotaz. Ked idem okolo 80 km/h a vymacknem spojku zacne jemne popiskovat. Zeby zacala odchadzat spojka po 12 000 km?"


"no pokud je to jen pri pousteni spojky tak je to krivy pritlacak.ale pokud to dela jen trosku tak to zatim neres.pokud ti to vadi pomuze jen vymena spojky.me to dela jen u studeneho motoru tak to neresim."


"Chcem si kúpiť nové auto a rozhodujem sa medzi AVEOM a OCTAVIA TOUR. " a odpoved na to "Ačkoliv Daewrooleťák, doporučuju koktáfku. Tutově bude mít silnější motor, lepší bezpečnost a asi i výbavu. Krom toho jsou to auta každý v jiný třídě. Aveo se sice tváří že neni ale je to malý auto, nic moc rodinnýho. A koktáfka má tutově lepší kufr, páč je to liftback. Pokud bych měl prachy na koktáfku asi bych bral radši jí. A nezkoušel si kouknout na Lacíka ? Ten je s koktáfkou srovnatelnější."


"A na zaver len tolko z mojej skusenosti po prejdeni 12 000 km by som si aveo asi uz nekupil vzhladom na kvalitu a zivotnost dielov."


pripadne ten fesak ktoremu menili pri 3000km zadne tlmice lebo tiekli a podobne.




klinec:

"Vrzgot a pukot? Nejake zvuky vnimam ale to hlavne v zime pri nizsich teplotach. Inak oproti Favoritu a starej Mazde 121 co som jazdil predtym je to luxus."

no tak to je fakt vyhra... a kontra na to : "hukot vrzgot to je u kazdej znacky"


u mojej zhodou okolnosti nie ani po 850.000km. A na druhom aute mi hrdo svieti 180.000km, neviem kolkokrat stocene. Tiez nic nevrzga. Takze u kazdej znacky? Uplne u kazdej?



no uz prestanem rypat. Fakt si dam zavazok ze prestanem rypat. Ale objektivne musim priznat ze co tam bolo odfotene jedno sedanove CIERNE aveo, tak to bolo fakt krasne. Nadherna reflexia, spickova hlbka tej farby, naozaj krasne. Cierne okna k tomu, velke elektrony...

nech sa vam vsetkym dari a auta posluchaju!
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

heh nerypes, je to dobre citanie:-)

Inak, mne sa AVEO celkom lubi, nemozem si pomoct, len kua tie predsudky.
v KE som siel asi pred polrokov v taxiku AVEO a slo to veelmi slusne, fakt prijemne ma prekvapilo
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mp3turbo napísal:ano, je tam kopec zaujimavych prispevkov ktore som nasiel len za dve minuty v dvoch alebo troch temach:

"Mam dotaz a chcem sa opytat ci ste sa niekto s tymno uz stretli. Pri rozbiehani mi moje aveo jemne trha. Robi to presne v tedy ked pustam spojku a zarovno toho pridavam plyn. Mam sadan 1,2 8v. Zda sa mi zeby to mohli byt lamely. Auto ma nieco cez 12 000 km a jazdim kludne,negumujem...A este jeden dotaz. Ked idem okolo 80 km/h a vymacknem spojku zacne jemne popiskovat. Zeby zacala odchadzat spojka po 12 000 km?"


"no pokud je to jen pri pousteni spojky tak je to krivy pritlacak.ale pokud to dela jen trosku tak to zatim neres.pokud ti to vadi pomuze jen vymena spojky.me to dela jen u studeneho motoru tak to neresim."


"Chcem si kúpiť nové auto a rozhodujem sa medzi AVEOM a OCTAVIA TOUR. " a odpoved na to "Ačkoliv Daewrooleťák, doporučuju koktáfku. Tutově bude mít silnější motor, lepší bezpečnost a asi i výbavu. Krom toho jsou to auta každý v jiný třídě. Aveo se sice tváří že neni ale je to malý auto, nic moc rodinnýho. A koktáfka má tutově lepší kufr, páč je to liftback. Pokud bych měl prachy na koktáfku asi bych bral radši jí. A nezkoušel si kouknout na Lacíka ? Ten je s koktáfkou srovnatelnější."


"A na zaver len tolko z mojej skusenosti po prejdeni 12 000 km by som si aveo asi uz nekupil vzhladom na kvalitu a zivotnost dielov."


pripadne ten fesak ktoremu menili pri 3000km zadne tlmice lebo tiekli a podobne.




klinec:

"Vrzgot a pukot? Nejake zvuky vnimam ale to hlavne v zime pri nizsich teplotach. Inak oproti Favoritu a starej Mazde 121 co som jazdil predtym je to luxus."

no tak to je fakt vyhra... a kontra na to : "hukot vrzgot to je u kazdej znacky"


u mojej zhodou okolnosti nie ani po 850.000km. A na druhom aute mi hrdo svieti 180.000km, neviem kolkokrat stocene. Tiez nic nevrzga. Takze u kazdej znacky? Uplne u kazdej?



no uz prestanem rypat. Fakt si dam zavazok ze prestanem rypat. Ale objektivne musim priznat ze co tam bolo odfotene jedno sedanove CIERNE aveo, tak to bolo fakt krasne. Nadherna reflexia, spickova hlbka tej farby, naozaj krasne. Cierne okna k tomu, velke elektrony...

nech sa vam vsetkym dari a auta posluchaju!
nech brouka ziiiit..

Ja sa tiez vozim na tom co mi vyhovuje (Fiat) a na co mam prachy.

Sice nic nevrzga, spracovanie aj miesto a motor su bezproblemove - ale je to Fiat. Kazdy sa prikryva perinou na aku ma. A ked clovek natoci 50tkm rocne - rozmysli si, ci jazdit na niecom socialnom, alebo machrovat a nemat na palivo :4012:
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

anglictina napísal:heh nerypes, je to dobre citanie:-)

Inak, mne sa AVEO celkom lubi, nemozem si pomoct, len kua tie predsudky.
v KE som siel asi pred polrokov v taxiku AVEO a slo to veelmi slusne, fakt prijemne ma prekvapilo
no ta 1.4 je celkom slušna aj u nas PP je jeden taxik :D tiez ma viezol celkom to vrčalo az na ten check čo mu svietil ale to uz je vedlajšie

no ked je niekto stym spokojny tak nech mu sluzi len ked viem zo svojej skusenosti vyskakovala chyba P 300 kto robi v opli bude vediet o čo hovorim troška to korea nedotiahla do konca tie motory no bohuzial ale nijako neodsudzujem tie auta
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jezisi na parmesacnom BENZINOVOM aute svieti check?

dobre... moc dobre...
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

mp3turbo napísal:jezisi na parmesacnom BENZINOVOM aute svieti check?

dobre... moc dobre...
za mojej ery v oply auto cca 2-3 mesiace hlava dole voditka ventilov v pečku chyba P 300 snimač klepania no čo uz
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

mp3turbo napísal:jezisi na parmesacnom BENZINOVOM aute svieti check?

dobre... moc dobre...
check svieti asi na každom chevro...v BA má chevro plno taxikárov a všetkým svieti check. aveo je taký novodobý oltcit. tiež bol vo svojej dobe "revolučný" a potreboval neustále vylepšenia, neustálu starostlivosť a hladanie a opravovanie chýb a výrobných nedostatkov,..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fakt vazne?

a to je choroba vsetkych lacnych srotovnych auticok alerbo len niektorych? su niektore typy lacákov lepsie ako ine? napriklad ze sandero netrpi takymi vecami ako toto menovane?
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

no ja tipujem ze viac aut ma nevychytane muchy ako to aveo ........... a nikto ma nepresvedči o opaku :zga27:
jaronemec
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2009 19:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaronemec »

Neviem kolký z vás sa na takom vozí, ale ja ho mám s 5000km a zatial bez problémov. to že mu treba benzín za vadu neberiem. mám známeho čo kúpil audi a mesačne ho stojí na 1000km okrem paliva dalších 200eur. Každú chvýlu v servise, ale má audi. !!! Takých by som mohol menovat dalších majitelov ,,značkových" aut. Na fore okrem daewákov nikto problém nemá :3020: .Večer v správach ten nový peugeot čo papá viac oleja ako benzínu je asi tiež daewoo že? :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jaro neblbni, ked budes mat tristvrte miliona kilometrov ako moje auto (naschval tu nepisem aka znacka ; ked chces tak si to lahko zistis v inych mojich prispevkoch) tak potom mozeme diskutovat ; co to je prosim ta 5000 ?? Ja zvyknem kupovat take ojazdene auta co uz maju za sebou tretinu miliona kilometrov, vratane felicii... a ze by som mal nejake svietiace checky alebo ine zaujimave problemy si prilis nespominam.

a inak tie spravy som nekukal, to si rad pozriem aspon v archive. Nacelnik ma totiz pezota a radi do neho rypeme.
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

gratulujem ti ku prvym 5000 km nech ti len sluzi autičko ved na to ho vlastne mas :3035:
beloncik
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12.02.2007 19:27
Zdieľať na Facebook

Aveo najlepšie auto čo mám teraz.

Príspevok od používateľa beloncik »

Mám aveo rok a pol. Mám ho červené, sedan 1,2, rv. 1/08, do opla prišlo 9/07, mám nabehané cca. 40.000 kma, A ŽIADEN PROBLĚM, ŽIADNE CHECKY. keď chodím na prehlaidky, povedali mi, že, checky svietili len na tách prvých, stými škaredými svetlami, tieto druhé to už nerobia a majú aj iný softvér. Za 1,5 roka som do auta nedal ani cent, len mením každých 15.000 olej. takže úplná spokojnosť.

Predtým som mal BMW 520i rv. 5/2002, mauál. najzdené cca 200,000 km, druhý majiteľ, čo mohlo, všetko, ale úplne všetko sa mi pokazilo, to auto ma stálo strašne moc, a predal som ho za 5000 euro. BMW je najväčšie chujovina čo si človek môže kúpiť, po 200,000 km tam odíde úplne všetko, a nebudete nič robiť len chodiť pop servisoch a opravovať toho neboráka zo scurveného minchenu.BMW je najhoršie auto čo som mal.Aveo je 12-ste v poradí.

Svietili: kontrolka ABS, kontrolka airbagi -v servise stále mazali chybi, vždy po týždni sa to rozsvietilo znovu.Nevedeli príjsť na chybu, chodil som do BMW.
Pokazil sa ZP sťahovák okna - nový cca 300 euro, že je nekvalitný materiál na lankách, a nekvalitný plast , tak ho pokrútilo a namotalo.

Pukla vyrovnávacia nádržka pri chladiči, - 60 euro

Začal tiecť chladič pri ventioch.- nových chladič- cca 400 euro.

Pokazilo sa čerpadlo kúrenia, išiel iba chladný- a potom ho roztrhlo- cca 350 euro.
Podotýkam, že všetky tieto veci mali v servise a povedali, že to normálne menia, a veľmi rýchlo všetko robili.

Stále sa prehrieval motor, kvôli tomu čerpadlu kúrenia,teplota v červenom. vymenili aj termostat s bimetálu, aj ho varili vo varnej kanvici, či je ozaj O.K., potom skúšali že či cez sviečkovú dieru, nezačne frkať voda, skrútená hlava a tesnenie v prdeli. A že môžem pomaly hľadať nový motor, lebo bude vyhriaty a ked budú zakrúcať hlavu tak hliník povolí a šróby sa budú točiť srób na mieste. Aj toto, že sa im stalo.

Odletela matica čo drží vrtuľu, a vrtuľa sa polámala - nová cca 100 euro, že je nekvalitný mäkky materiál na šróboch..... Slávne nemecké železo Krupp z Brazílie!!!! Potom to dali na nejakú 2-zlož. pastu aby to držalo. Že to takto robia.

Najväčší Gól: začalo po cca. 3-mesiacoch čo som ho kúpil tiecť riadenie. najväčší debili sú v Nemecku, na tyče riadenia, navliekli také puky, a tenučkými SK-pásočkami made in maroko, stiahli s manžetou, jeden obrubník, a už je manžeta dole, potom prach a už sa valí cez servo, a olej cez manžetu na cestu. oprava - nové riadenie - cca2500 euro.
Že aby ma nebolela hlava že to je choroba BMW.

O tom ako som každý rok leštil predné svetlá, lebo svietili ako gajsovky ani nehovorím, to že je mäkký plast, a rýchlo sa poškriabe, made in DDR. ďalšia choroba BMW

Príliš veľa závad na nie tak staré auto, a že kvalita Nemecko , BMW, že image, veď je to horšie ako čína!!!!! Veď je to na smiech celé BMW!!!!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na zaklade jedneho jedineho kusu nemozes sudit, to nie je statisticka vzorka.

mam dojem ze ten voz mal pred tebou hodne velky pretekar, to co popisujes mozu byt problemy sposobene strasnou burackou a urcite nie bezne veci na tych masinach. Predpokladam ze to bola E39 model... a tie sa po 200k km neseru ani nahodou. Zrejme si to mal trikrat stocene.

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných