Autozosilňovač

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Bulige3r
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.10.2016 12:13
Zdieľať na Facebook

Autozosilňovač

Príspevok od používateľa Bulige3r »

Rozhodol som si spraviť do zadu auta novú dosku s repro a zosilňovačom .
-Zosilňovač 2x80watt RMS , 30A poistka, 2channel
-Autorádio Kenwood KDC-W3537
-Repro (2) TVM ARN 6614 4Ohm
Zistil som, že autorádio nemá výstup na prídavný zosik alebo subwoofer . Má iba iso konektor .
Kedže som nevedel, ako priviesť signál do zosilňovača, tak má napadla taká vec . V manuály od autorádia som si našiel schému, ISO konektora. Zistil som, že na takom a takom kábly sú zapojené zadné original repro . Kedže som si do zadu robil nové repro tak mi boli zbytočné tie staré zadné . tak som ich pri iSO konektore za autorádiom štikol, takže mi zostali 4káble +/- +/- ľavá a pravá strana. Na ten výstup pre zadné repro som napájkoval na plusové káble 10kOhm odpory (neviem načo tam majú vlastne ani byť) a kúpil som nové 2 tienené dvojžilové káble, tk som ťahal do zadu, na tie káble som pripájkoval dva chinche pre ľavú a pravú stranu a zapojil do zosilňovača .
- Od autorádia som ťahal potom kábel REM +, že ked zapnem autorádio, aby mi oživilo (zaplo) zosilňovač .
- Jeden PLUS kábel som mám od autorádia, druhý plus kábel som ťahal od Autobatérie, priemer kábla je 4mm a Zem som dal o karosériu, vybrúsená, dobrý kontakt, kábel ten istý 4mm.
- Od zosilňovača som napojil dva repro TVM ANR 6614 ľavú a pravú stranu, prierez kabelu má asi 2mm .
- takže vstupný signál mám, aj napájanie mám ... .
- Všetko hraje, ide ale ked autorádio dám 3/4 a zosik tiež je na 3/4 tak mi autorádio hodí do Protectu ... musím takto autoradio znovu resetnúť a znova ked ho využijem nad 80% znova to isté a to isté .. som už zúfaly z toho a neviem v čom by mohla byť chyba ..
- Všetky káble som skontroloval, či nejdú do skratu, ZEM som skontroloval, či je zosik dobré uzemnený .. Hrúbka vodičov si myslím, že je poštacujúca .. Zosik má 30Apoistku 2x80W RMS čiže má do 400wattov a prierez kabelu 4mm si mýslím, že mu stačí (medený kábel) .
Chcel by som sa spýtať, ako zapojiť vstup do zosilovača, či majú byť odpory na tom kábly od autorádia alebo ich odpajkovať alebo ako spraviť ten vstupný signál do zosiku, aké hrubé káble mám dať na repro, alebo čo tam je zle, ked mi to hádže to protectu .. mám len 18rokov, čiže som amatér .. Dakujem vám za rady ...
rozmýšľam, či tie repro nejdú do skratu, či nie sú slabé ..
Bulige3r
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.10.2016 12:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bulige3r »

http://leteckaposta.cz/190469332 schéma zapojenia ak by niekto nechápal
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám obavu že použiť výkonový výstup autorádia ako vstup pre zosilovač je nezmysel.Nech to vysvetlí nejaký radioamatér,ja som zosilovače staval pred 50 rokmi ešte na elektronkách,ale princíp trvá
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

alebo presmejdi bazos a kup za 20e radio s vystupom na zosik a svoje mozno predas za 10e
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

Mne to skor pride tak ze prebudzujes koncovy stupen radia tym ze mas na vystupe moc velke odpory.Skus ich znizit na nejake 2kohm a daj vediet,ked nevies najst normalny vystup z radia.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

alebo pripoj repraky priamo na bateriu a sleduj tu ranu :::

ked znizi odpor, radio mu pojde do ochrany ovela skor.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

pre pidizvi

Príspevok od používateľa golfo »

Takze tvojov logikou do 2000 ohm teoreticky zatazeny koncovy stupen je v skrate a do 4 ohm cez repro je v pohode?Ak si nestaval zosilnovace tak nepis hluposti.Ano neni to dobre riesenie pripajat cez rezistory ,ale da sa.A v praxi aj casto pouziva napr.na pripojenie sluchadiel.A cez podstatne mensie odpory tj.220 ohm.A krcmovy majsterko si cez to pripoji silnejsi kocovy stupen bo inak to nevie...
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

takze ked odpojim repraky a bude tam vzduch s nekonecnym odporom, tak uplne najviac pretazim koncove stupne? :zg282:
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

To som nepovedal,lenze my nevieme preco mu vyhadzuje to radio do projectu.Ci je to dosledok prebudenia z predzosilnovaca tym ze uz velmi utlmil signal von k zosilnovacu,alebo mu to zakmitava tym ze tam pripojil tie kable k vystupu a ten koncovy stupen sa rozkmital....tazko povedat...Ja sa vyjadrujem ku zapojenie ako je a nie ked bude mat radio koncak vo "vzduchu".
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní