Autožiarovky - vaše skúsenosti

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

8
16%
3
6%
1
2%
1
2%
3
6%
5
10%
0
Žiadne hlasovania
1
2%
25
50%
3
6%
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 50

lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Usetrit 13€ za ziarovky na to, aby som riskoval v lepsom pripade vypadanie odrazovej plochy svetiel a v horsom pripade poziar elekroinstalacie, to je take.... Slovenske.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Všetky bežné vysokosvietivé žiarovky (bez "blue" v názve - akékoľvek "blue" spravidla testy svietivosti nevyhrávajú) svietia dobre/mierne lepšie, esteticky vyniknú s namodralými (bielo svietiacimi) parkovačkami, ale vzhľadom na nižšiu životnosť podľa mňa cenový rozdiel nezodpovedá rozdielu v svietivosti oproti štandardnej značkovej žiarovke.

Dlhodobo by som do nich "Investoval" len vtedy, ak by som mal denné svetlá a/alebo auto bolo aj mojím koníčkom (to je trochu aj môj prípad).
khaderiana
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 26.01.2011 14:48
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa khaderiana »

lauryl napísal:Usetrit 13€ za ziarovky na to, aby som riskoval v lepsom pripade vypadanie odrazovej plochy svetiel a v horsom pripade poziar elekroinstalacie, to je take.... Slovenske.
No ved tho je samozrejme ze elektro je posilnene,teda u mna nielen ku svetlam :3035: a s vnutornymi lampami nemam problem a nikdy som ho nemal...ani so sosovkami...
2roky svietit za 9E je vzdy menej ako 22E x 12 parov ziaroviek :300f:
Znacka nezarucuje vydrz,zo skusenosti aj lacnejsie dost casto maju lepsiu vydrz....skusenost uci :zg282:
Tibie
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13.11.2010 23:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tibie »

Ja jednoznačne odporúčam Osram NB Extra life, mám ich už rok vo felde, cca 45 tis. km a stále svietia. Svoje si odžili hlavne aj vadným regulátorom v alternátore, blikali mi asi 2 mesiace ako vianočný stromček... Auto používam dennodenne nemám žiadne denné svietenie a svietivosť Osram NB je zatial najlepšia zo všetkých halogéniek ktoré som kedy použil. Vrelo odporúčam a nebudete ľutovať. Kúpil som za 15€ balenie,.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

dravím kolegov,
chcel by som sa poradiť ohladom nákupu žiaroviek do môjho renaultu Scenic r.v. 2000,
vela ludí mi odporučilo :
OSRAM Night Breaker Plus H7 55W PX26d
http://www.alza.sk/osram-night.....195545.htm

ale našiel som na internete :
XENESIS® TruMatch® halogénové žiarovky H7
http://www.autoledky.sk/Produkty/xenesis-trumatch/

Vieme mi doporučiť ktoré su lepšie ?
dakujem
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Áno vieme. No najrpv ti položím otázku, čo očakávaš od týchto svetiel?

1. Xenesisi svietia na bielo to je pravda, osobne som nepostrehol aby svietili ďalej ako klasické žiarovky. Pokiaľ je daždivo prd vidíš, chýba im ta sila ako napr. u xenónov. Samozrejme nemôžeš to porovnávať. Pokiaľ chceš svetlá biele, trocha na efekt, kludne chod do nich, počas dobrého počasia aj v noci sú celkom dobre no čo sa týka svietivosť porovnal by som to s klasickými žiarovkami možno cca +10-20% a je to biele svetlo, uvádzajú tuším 4000K. Osobne som ich mal 11 mesiacov v aute, prasklo vlákno, vymenili mi ich a uvidíme či vydržia viac.

2. OSRAM NB čo sa týka svietivosti v tme, počas dažďa a pod. sú na tom lepšie, určite aj viac do diaľky, v tom sú lepšie. Sú o niečo lacnejšie osobne by som išiel asi do NB ja, keďže mám skúsenosti s Xenesismi. Nehovorím, že sú zlé tie xenesisi, no volil by som lacnejšie Osramy, svietivosťou sú na tom lepšie. A životnosť oproti prvej generácii je lepšia takže mali by vydržať.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Marekskk
Som bežny užívatel ktorý nechce ma nič pre efekt iba žiarovky ktoré mi osvetlia cestu pred sebou, kamarat mi poradil tieto dve značky ale pretože mal skúpsenosť iba s jednou tak nevedel mi objektivne poradiť preto som sa radšej sem obratil . V mojom služobnom aute tie bošky svietia maximalne mizerne a už to hraničí s bezpečnostou.
Dakujem za poradenie :2f93:
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Tak potom by som na tvojom mieste bral Osram NB jednoznačne. Ja osobne som mal aj Osrami aj Xenesisi, mal som naprv Osram NB ale I. generácie, tie mali krátku životnosť, to je všeobecne známe, cca rok. Bol som s nimi spokojný, nesvietili na bielo tak ako xenesisi, no určite svietili lepšie do diaľky. Potom som mal klasicke žiarovky a chcel som opäť niečo vyskúšať, tak som išiel do Xenesisov, autoledky majú na to dobré reklamy a veľa ľudí vie tomu všetkému uveriť, takže pozor. Xenesisi sú podľa mňa drahé, keby boli cenovo cca o 10-15€ lacnejšie tak si myslím, že by aj stáli za to. Mne vydržali 11 mesiacov, nájazd cca 15 tisíc, ale tak nechcem zase hodnotiť kvalitu možno to bol menej podarený kus. Takže pre teba ako bežného užívateľa, ktorý nechce len biely efekt tak tie Osram NB.
Osobne som zvažoval asi pred rokom o Xenesisoch a Philipsoch, tých Philipsov je tiež dosť druhov no tiež som čítal o kratkej životnosti preto som sa rozhodol pre Xenesisi. No teraz možno možem povedať, že tieto žiarovky majú fakt asi obmedzenú životnosť na úkor svietivosti.
begbeee
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 23.07.2011 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa begbeee »

Veľmi dobrú skúsenosť čo sa týka svietivosti mám s Osram NB+, ono fakt je to poznať. Dal som ich do jedného aj do druhého auta a svietim s nimi aj cez deň, príčom jedno má zapnuté automatické zapínanie svetiel pri štarte. Zatiaľ obe sady držia už nejakých 10 000 km.

V zálohe mám teraz jeden pár Valeo +50% (červené) po 5€.

Osram NB+ za 10€ je oproti obyčajnej Narve za 3€ taký rozdiel v svietivosti, že k "bežným" žiarovkám sa asi nevrátim, ak nezačnú pukať ako na svokrinom P307 :D
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Naštastie som stihol jeden shop a kupil som ich , vymenil a je to rozdiel ako čierna a biela, by som povedal že zlepšienie svietivosti oproti štandartu je minimalne 50% , kupil som Osram NB+ a doporučujem , okažite zlepšienie . Po tejto skusenosti môžem povedať že po brzdach sú svetla dalšia podstatna vec na ktorej by sa nemalo šetriť .
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pocuvajte majstri osvetlovaci, je to super-bomba-spica, ale neskodilo by napisat aj na akom aute su tieto pozorovatelne zmeny :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Ja mám asi šťastie na životnosť ako tak čítam príspevky. Minulé leto som kúpil Osram Nightbreaker H4 odvtedy spravené cca 45 000km a stále svietia a to nemám denné svietenie a svietim stále.
begbeee
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 23.07.2011 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa begbeee »

bajo777 napísal:pocuvajte majstri osvetlovaci, je to super-bomba-spica, ale neskodilo by napisat aj na akom aute su tieto pozorovatelne zmeny :zg282:
Stilo a C4 - Ako to pomoze?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vdaka
napriklad preto, ze mna by zaujimalo, ci niekto na mojom konkretnom type auta tie ziarovky vyskusal a ako sa to presne prejavilo...ma to lepsiu vypovednu hodnotu, ako len ziarovka...
myslis, ze pokial je tak ista pouzita v reflektore, alebo v projektore, ze to prinesie automaticky rovnaky ucinok ? :zg282:
mam cockove svetla s H1, zatial som daval narvy, osramy, elty, ale vzdy zakladne, vsetky svietia rovnako, najskor ked kupim, tak NB ultimate 110%, potom napisem...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
begbeee
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 23.07.2011 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa begbeee »

Inak do výberu žiarovky podľa mňa vstupuje iná vec.
a) ak mi často praskajú (P307, niektoré škodovky) - ak každý mesiac mením, tak skôr či neskor prejdem na najlacnejšie

b) ak mám ťažký prístup (Stilo, Passat, Megane) - tak je to viac na rozmyslenie, ale tu skôr ako vyššiu svietivosť by som siahol po predlzenej zivotnosti

Na druhej strane viem aký obrovský rozdiel je ísť na NB+ a na šitných žiarovkách...

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní