Autonabijacka

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Autonabijacka

Príspevok od používateľa original »

Zdravim, chcel by som poradit ohladom autonabijacky. Zhanam taku co nabije naraz dve autobaterie 2x90Ah a bude sa dat s nou nastartovat velky traktor.
Pozeral som na nete a vela ich je polskych a cinskych. Nevyznam sa aku kupit. Cena cca 100-150€. Nechcem startovaci vozik, lebo tie su dost drahe a velke.
Nevidel som ziadnu co by mala manualne nadstavovanie amperov, staci ta automatika?
Poradtte nejaku dobru nabijacku.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nechapem...
Chces startovat s nabijackou? A nechces startovaci vozik?
Neviem teda co presne hladas, ale napriklad:
http://bfy.tw/AG5s

A v jednom nemenovanom velkom eshope ju najdes za bajecnu cenu, do 150€ (presne ya 146,90€). Myslim, ze je to cena viac nez dobra, nakolko intel. nabijacky s 5A sa pohybuju za cca 70€, tu je rec az o 30A (12/24V), s dakou moznostou starovania a dokaze aj AGM baterie.
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

Pozeral som ju a zda sa mi slaba, dava 10A, startovaci len 145A.no neviem, traktor v zime s tym asi nenastrartuje.
Este som pozeral ten startovaci vozik gude v621c ten ma docela dobre parametre, len je velky.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

U tej nabijacky uvadzaju 30A/12V, 15A/24V, rozbehovy prud 145 A/12V.
Pises, ze nie startovaci vozik…
Co si tu pisal, tak ma lepsie parametre, ale takmer 30kg. Co poznam Gude znacku, tak napr. transformatory maju vinute hlinikom, znacne poddimenzovane, chladene ventilatorom, aspon u zvaraciek tak tomu bolo, proste suvix ako…
Yato je aspon slusny pojem v naradi…
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

Cital som 10A a narazovy 30A.
Ma medene vynutie?
Takze znacku gude asi nie, ked to je hlinik?
Este som pozeral tuto, ale zas to je polska, tak asi tiez hlinik, inak ma dobre parametre:
RIPPER 60A 12V/24V START GZL70
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nevieme o aky motor sa jedna ci je to original traktor alebo nejaka domaca vyroba motor z osobaku.ak original diesel-na take startovanie je len startovaci vozik ten ma silu.to je prisposobene na to.nabijacka aby to potiahla to musi byt trafo o vahe aspon 15kg.najlepsie je kupit nove baterky ak uz nedrzia stavu a nabijat to mozes hocicim.kedysi davno tak 1990 sme mali doma aviu a 2 autobusy.horelo vsetko co sa kupilo. :41c2: ja sam som krutil hlavou co to stary stvara.jedna nabijacka velka este czechoslovakia nemala istic trafo hned zdymilo na avii dalsia uz mala ochranu ceska vyroba no vyhadzovalo to stale hoci som mal za ulohu ten istic drzat no ono dnu v nom to aj tak vyplo.ked sa to prepojilo a tocil sa autobus asi tak 5 sec a 3 masacna nabijacka umrela.ani felda co pamatam nenatocila s pripojenou nabijackou a vytahanou baterkou.nakupili sa nove baterie a uz to bolo stale na brnk.
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

Ahoj

na firme máme GUDE V621C , nabíjame s nou každý deň nejaké to auto, pri programovaní maju niektoré autá odber aj 50Ah a 20-30min. ide nostop, vystriedali sme už veľa nabíjačiek ale táto je zatial najlepšia. Dúfam, že som to nezariekol


https://www.hej.sk/nabijacka-autobateri ... 1-c-85075/
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

No traktor je zetor crystal, baterky su rok stare a v zime to ma problem pretocit, preto riesim nejaku nabijacku co sa s nou da aj startovat.
Este rozmyslam nad Solution Nabíjačka BC-50S 12/24V (30A).
Tiez nad tou gude 621 len to uz je velke, tak radsej nieco mensie a silne.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

original napísal: Tiez nad tou gude 621 len to uz je velke, tak radsej nieco mensie a silne.
to nedas musis vediet ze sila a stabilita prudu ide z trafa.usmernovacie diody kondenzatory to vsetko poda vykon ale nie dlho.vybije sa to a zase nic.starter ma skara odber a to mas tocit 10 sekund a potrebujes otacky tak chod do silneho trafa.
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

ak mas zetor nezabudni stuknut vsuvnik na cerpadle -nieco ako predstrik
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Mne to pripada ze tie baterky si tam mal celu zimu v odstavenom traktore vonku v mrazoch, skusas nastartovat, nechyti, pre zmenu to nechas tyzden stat (nech poriadne zasulfatuje), inac si neviem predstavit ako rocne baterky nedokazu roztocit taky stroj.
Startovaci vozik sa da zohnat aj pouzity za menej eur
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

CVIRO - Ahoj, je tam viac nastavení prúdov - dá sa nastaviť aj 60Ah, ale ak vieš ako funguje dobíjanie, tak vlastne pri programovaní keď potrebuješ mať konštantný prúd a napätie to dokáže udržať. zatiaľ mam odskúšanú hodinu a úplne v pohode, samozrejme treba rátať s tým, že na začiatku programovanie to ma odber cca 40Ah a potom lineárne klesá až pokiaľ sa napríklad neustáli na 18ah. Je tam poriadne veľké trafo! Odber to môže mať až 9000W

Čo sa týka tých traktorov, dá sa s tým naštartovať aj auto ,ktoré ma úplne vyšťavenú baterku, ale na traktor - nákladné auto stačí ak sa pripojí na 5-10minut táto nabíjačka , tak oživý baterku, že zatiaľ všetko naštartovalo.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Keby si mal 24voltovy rozvod ako vo vetrieskach tak tam sme na start pouzivali stare zvaracky WTU315-400Amperove s pridavnym tlacitko a na par sekund sa to stlacilo a nastartovalo to vetriesku s dvoma vymlatenymi 180A baterkami a wtu na bazosi sa pohybuje od 100 do 150e ale je ta zvaracka tazka . Inak videl som aj cesku invertorovu zvaracku -vyrobca asi tara a ta mala aj moznost okrem zvarania aj dobijat vyssim prudom -okolo70Amper a dalo sa pomocou nej aj nastartovat ked to jeden typek opisoval na fore . Kazdopadne startovat traktor v zime alebo nakladak tak nato lacny startovaci vozik novy za par drobnych nekupis a o nabijacke co to dokaze si mozes tiez len snivat.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Nemáš možnosť parkovať z kopca? Nevybíja Ti niečo tie baterky?
My máme len 6711, motor je tam 7011. S traktorom sa chodí, dá sa povedať pravidelne, asi raz za dva týždne. Baterka je tam v kuse, nikdy sa nevyberá, trojročná 150Ah a nikdy nemal problém naštartovať. Na čerpadle sa stlačí štuplík a štartne na brnk. Ale krystal ho tam asi nemá.
Nemohol by si vyberať aspon jednu baterku počas mrazov a dávať ju na nabíjačku? Máme aj zetor super, s tým sa jazdí cez zimu minimálne, tak je baterka vybratá a pred použitím sa nehá dobiť lidl nabíjačkou.
V oboch traktoroch máme namiesto dynama alternátor z favorita.
Ešte ma napadlo, keď nemôžeš pretočiť, Z super má taký pedál, ktorý keď stlačíš, tak lahko pretočíš motor. Nemáš ho aj Ty?
Na 6711 sme kompletne prerábali káble do štartéra, riadne hrubé káble, aby to nestrácalo už po ceste.
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

Takze vcera som kupil nabijacku BC-50S 12/24V (30A) a ta ani neprdla a hned vyrazilo 40A poistku. Takze idem kupit ten startovaci vozik gude v621c za 150€.
Baterky su pred sedadlom na podlahe a vyberat ich je dost otravne.neviem ci na cerpadle je nejaky cuplik.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jaster-83 a 38 neregistrovaných