Automatická prevodovka-za studená krátko cuká

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

diskyke
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.09.2014 20:21
Zdieľať na Facebook

Automatická prevodovka-za studená krátko cuká

Príspevok od používateľa diskyke »

Ahojte,

Mám problém s automatickou prevodovkou. Jedna sa o klasický 4 stupňový automat v spojení s dieselovým motorom. Zámerne nepíšem značku auta, aby niektorí hneď nepísali že ano, pri tomto aute sú to sunty a podobne...
Auto má 160000 km nabehane a pred 10000 km bol meneny olej v prevodovke. V autorizovanom servise. Olej Ravenol, podľa špecifikácie. Začal som pozorovať, že keď ráno idem, resp je motor aj prevodovka studená, že cuká pri preradovani-nevie preradiť vyššie. stačí, že viac pridám a je to ok, čiže vyššie otáčky. Po pár sto metroch je už všetko ok. Všimol som si, že oleja mám vždy nad Rusku, keď som meral pri zohriatej prevodovke. Zároveň je olej trocha speneny-vyssia vlhkosť? Odporúčate opäť ho vymeniť?prípadne odobrať z objemu?
krestan
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.11.2017 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krestan »

Ja odporucam, aby si siel auto riadne prevetrat a nesetril ho. Idealne niekde do kopca.
Mojmu automatu to pomohlo po tom, ako som sa dlhsiu dobu snazil o co najnizsiu spotrebu.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Automatická prevodovka-za studená krátko cuká

Príspevok od používateľa christiane »

diskyke napísal:Ahojte,
Auto má 160000 km nabehane a pred 10000 km bol meneny olej
Dovtedy bol ako casto meneny olej?Filter?Diagnostika co pise?
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Ja si myslim, ze tam dali v servise nespravny olej. To ze splna “ich normu” podla specifikacie k danej prevodovke nic neznamena. Minule som skusal Ravenol dat do novo urobenych 2ks prevodoviek 6HP19. Dosiel Ravenol, ktory nebol zlty ale cerveny a mal aj inu vônu. Uz vtedy som sa naň ktivo pozeral, ze som mal podozrenie, co to bude robit s prevodovkou. Olej bol presne podla specifikacie, dokonca vraj moze ist aj do 8hp prevodoviek. Kruty omyl. Na oboch po kratkom case cca 3-4000km zacali priznaky prešmykovania, trhaveho radenia az to skoncilo nudzovym rezimom. Po vypustani tohoto oleja smrad po spalenine. Evidentne olej nevydrzi predpisane teploty. Omyl ma stal vyse 3000e, musel som kompletne vymenit obe prevodovky... Dodavatelovo stanovisko bolo, ze nechape, ved Ravenol tabulka pise, ze tam moze ist.
Preto predpokladam, ze ked zacala prevodovka blbnut po vymene oleja, problem je v nom. Neviem podrobnosti o vymene, aute a pouzitom type oleja, takze viac sa k tomuto neda povedat. :3020:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tak tak zly olej.ja som raz kupil original od bmw a do 500km siel von.
diskyke
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.09.2014 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diskyke »

Nemam auto od nova ale bolo vzdy v autorizovanom servise a preto prvy krat mal byt olej meneny pri 90000 km. Nemam problem opat olej vymenit, lenze aky tam dat?specifikaciu som dal podla manualu a dal som Ravenol kvoli tomu, ze je to udajne spicka. Ozaj som na cenu nehladel. Kupil som aj filter a ten mi autorizak vratil s tym, ze vraj tam filter nie je (potom nechapem, preco mi ho podla VIN auta naslo).
Trochu sa obavam aj toho spenenia, vraj je to priznak toho,ze tam dali vela oleja (podla rysky je ho vela aj pri teplom-hot, aj studenom-cold). Lenze sa tepla prevodovka radi super,aj za studena,problem je ozaj prvych 50-60 sekund jazdy.
Auto na diagnostike nebolo, resp. Pouzil som len adapter a Torquepro-ziadne chyby. Ziadna kontrolka nesvieti. Niekde som cital, ze moze byt problem v napati?Aj ked netusim aka by mohla byt spojitost, ale baterku pred zimou chcem vymenit...
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Budem trochu od témy ale kúpil som automat Fiat Croma a zvažujem výmenu oleja neviete mi povedať po čom to teraz ide?

Dakujem
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Tato tema je pre mna bezpredmetna. Neviem o ake auto ide, takze zbytocne sa autor pyta, co za olej tam dat...
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

A co sa tyka Fiatu Croma, to je takisto siroky pojem, o ktoru Cromu sa jedna. Ak chcete, napiste mi obaja do sukr.spravy
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

diskyke napísal: Kupil som aj filter a ten mi autorizak vratil s tym, ze vraj tam filter nie je (potom nechapem, preco mi ho podla VIN auta naslo).
Po tomto zisteni si sa mal otocit a odist.Ja co som daval olej tak Castrol Transmax Dex III multivehicle.
tuninka
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

dislyke, to ze ti nevymenili filter, to neznamena ze ho tam nemas, mozno len autorizovany servis ho nenasiel.... alebo nasiel a zbadal ze je to pracne vymenit, tak ho nevymenil...

to ze ti tam naliali vela oleja, tiez svedci o ich profesionalite.... asi tam vyrobca nedava rysky len tak pre srandu, cize z toho trocha odsaj, aby si to mal v medziach rysiek.....

moja skusenost so servisom, aj ked nie auotrizovanym bola pri podobnom probleme tiez zaujimava.... najprv povedali ze mam stary olej v prevodovke... ale nebol, potom ze mam zaneseny filter, ale ten bol tiez novy, potom ze mam zlu riadiacu jednotku automatu... ale nikdy nezavahal, nikdy sa ziadna chyba pri diagnostike nezaznamenala, len pri uplne prvom rozbehu auta pri radeni z 1 do 2 auto cuklo. Potom ze mam zlu riadiacu jednotku motora.... V mojom pripade to bola dosluhujuca cievka, (ano, mam benzinak s LPG) ktora v zatazi a pri rozbiehani nefungovala na 100%. Tu som za 5 minut a 19 euro vymenil a problem sa vytratil....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kým nezaplatia učiteľov na učňovkách tak,aby tam vyučoval špičkový odborník napr pred dôchodkom tak sa do praxe dostane iba hlúpy a ešte hlúpejší.Len ojedinelý vlk sa potom vypracuje vlastným úsilím,ale to sú ozaj úplné výnimky.Ja mám často pocit že radiť by sa sem mali chodiť mechanici a nie motoristi,pretože často vedia značne viac
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

No ono by to bolo síce pekné ak by ich "učil" skorodôchodca ale technologie idú rýchlo dopredu. Kto pred 15-20 rokmi riešil commonrail či dpf...? v škole dostane každý odbor základ, musí byť ale pevný a ďalej musí každý makať na sebe sám. študovať, hľadať info... a je jedno či mechanik, stavbár či doktor.
Inak k téme- čo tak pre začiatok prebytok odsať?
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Darmo tam budú učiť aj vysokoškolskí profesori a konštruktéri priamo z automobiliek keď aj na gymnáziá sa maturitné odbory sa hlásia a aj sú zobratí kadejakí lumeni tak čo čakať, že sa prihlási hentam kde sa treba dokonca aj zamazať?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

diskyke napísal: Lenze sa tepla prevodovka radi super,aj za studena,problem je ozaj prvych 50-60 sekund jazdy.
Aj by ma zaujimalo ako ho menili.Pretoze nie je prevodovka ako prevodovka.Tento isty problem mal kamos zo superbom z autorizaku a dali mu tam malo oleja.Pokial sa nezahrial tak to nevedelo radit pretoze mechatronika nemala olej.
Aj menit olej sa musi vediet a velakrat rovnica vypustit-napustit neplati.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných