Automaticka prevodovka - vymenit olej?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Vymenit olej alebo nie?

Nemenit
0
Žiadne hlasovania
Vymenit bez preplachu
4
40%
Vymenit s preplachom
6
60%
 
Celkom hlasov: 10

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pidizvi napísal:Typ oleja by si mal najst v rovnakej rozpravkovej knizke ako sa pise o X5 2006 so 140 tisic km. :2f93:
Poznám niekoľko podobných áut s podobným nájazdom km. 1. majitelia.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Auto bolo od prvého majiteľa, kúpené bolo na slovensku ako druhé auto v rodine. Plus môj kolega má tiež také BMW len v inej farbe s takým istým nábehom.

Ok, skúsme sa baviť o prevodovke. Bo niekde čítam že má byť žltý, inde že červený a keď sa to pomieša, tak je to na prd buď za studena, alebo za tepla :-(
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zase tu rozoberáte nájazdy. Moj vlastný otec mi ten rok keď auto predával hrdo uznámil. Vlani som na nej najazdil 112km. Tak čo tu riešite. Poznám kopu aut čo ako 20ročné nemajú 100tisíc. A jazdil som MB ktorý ako 7 ročný mal milion. :40bd:
Olej vymeniť, a ja by som ju aj prepláchol.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Dík za odpoveď, čiže išiel by si do tej strojovej výmeny tak ?

Ok, vie ešte niekto poradiť akej farbičky má byť ten olej ? Žltý či červený ?? Zatiaľ z diskusii čo som čítal, tak do ZF žltý. Vie to niekto potvrdiť ?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ja mám už v 3. aute automat zf a vždy tam bol Dexron. Ten je červený. No napr v C5 bol zf a olej žltý, už neviem značku. Farbu nerieš. Špecka je alfa a omega
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Olej nerieš podla farby ,ale presne značku a typ, ktorý uvádza výrobca.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Keď k tej špecifikácii sa neviem dopátrať :-\

Sorry, že sa fakt pýtam ako debil ale musím kontrolovať servisákov, lebo niektorí fakt nevedia, čo má byť kde :-(

Podľa možnosti výberu k autu na jednej stránke, je ZF LifeguardFluid 6 ale v servise mi ponúkli Febi. Či radšej nepriplatiť za ten originál ZF
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Kujon posli mi VIN cislo do sukromnej spravy a ti poslem cislo originalneho oleja, podla toho najdes nahradu.
lagunagrand
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10.08.2013 15:10
Zdieľať na Facebook

AISIN 6stupňový/Hyundai IX 55

Príspevok od používateľa lagunagrand »

Ahojte,

som 2 majiteľ Hyundai IX55, auto ma aktuálne 284 000 km , kupované na SR a servis prvého majiteľa len v Hyundai. Servisku mám , len čo ma zarazilo, že menili pravidelne oleje rozvodovka, zadný diferenciál, samozrejme motor ale v automatickej prevodovke NIE!!! Aj podľa knižky k autu, sa len kontroluje hladina oleja.

Chcem sa opýtať, či dať spraviť komplet preplach prevodovky? V hyundai , keď som sa pýtal nato, že oni to neodporúčajú...

Ak by ste mali tip na takýto servis v BA + západne SR budem vďačný
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Určite preplach s výmenou filtra a vyčistenie ,poznám viacero ľudí ktorý nemenili olej a keď prevodovka začala haprovat išli na preplach a problémy zmizli
Preplach sa neodporúča u niektorých prevodoviek pokiaľ je filter zabudovaný vo vnútri prevodovky ,pretože nahromadené nečistoty by mohli upchat tento filter čo by viedlo k vážnym poškodeniam
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všeobecne platí,čím je km viac,tým väčšie riziko výmenou hrozí.Pokiaľ sa nejaká tá prevodovka "opravila" výmenou oleja,tak toľko isto ich po výmene začalo mať problémy ktoré dosiaľ nemali.
Myslím že platí aj to,že dielňa ktorá si nechce zarobiť na problém výmeny pri vysokých km urobia iba z jasným súhlasom a vedomím majiteľa že...čo sa môže stať sa často aj stane.Tj ak sa zlepší tak super,ale ak to prinesie problém dielňa ho na svoje plecia neberie.Inak k výmene nepristúpi.V podstate to aj je jediné rozumné čo s tým.Ak autorizák (vyrobca) tvrdí že netreba...treba bombardovať ich ak sa ukáže že opak je pravda.
lagunagrand
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10.08.2013 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lagunagrand »

Ďakujem Vám za reakcie. Ak som správne našiel na internete, tak filter je v prevodovke.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Áno ,pozeral som to takže ideálne by bolo urobiť výmenu aspoň 2-3x ,samozrejme medzi výmenami pojazdit niečo lebo vytečie iba cca 3,5l zo 7
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uzasne dlho nemeneny olej v automate moze ciastocne zlepsovat opotrebene lamely - jeho ukrutne brusne charakteristiky sposobene obsahom oderovych castic (friction particles) na pocudovanie mozu pomoct/zabranit presmykovaniu ktore nastane s novym, vynikajucim olejom. To neznamena ze stary olej ma byt v prevodovke - to znamena, ze olej v automate sa musi menit pravidelne podla kilometroveho priebehu alebo podla veku, rovnako ako na motore.

Je obrovske riziko nechat stary 280.000km olej v automate, takisto je riziko (i ked mensie) vymenit za novy olej.

Ze sa automat dozije 280.000km bez vymeny oleja je len uzasna, uzasna nahoda a ooooooobrovske stastie. Za takych okolnosti menit je naozaj len s uvedomenim majitela ako spravne zaznelo : majitel vozu MUSI ROZUMIET MOZNYM NASLEDKOM. Nie z dovodu vymeny oleja [!!!] samotneho ale z dovodu ZANEDBANIA VYMEN OLEJA MNOHOKRAT PREDTYM (automat s 300.000km uz MUSI mat za sebou 5x vymeneny olej, kludne aj 10x podla podmienok v akych pracoval - si skuste nieco podobne predstavit s motorom).



Vymenu netreba robit 3x a nieco pojazdit medzi nimi - to nie je dolezite a uprimne, nicomu to nepomoze. Prave naopak. Ked tam nalejes 3 litre noveho oleja a najazdis 3.000km, ten novy olej znehodnotis tym 6 litrovym zostatkom stareho hnusneho. Potom das dalsie tri litre noveho oleja, vec sa opakuje i ked v mensom meritku. Po troj/stvornasobnej vymene NEMAS v prevodovke olej s vlastnostami noveho, ani z vedlajsej galaxie.

Keby som ja menil olej v tychto podmienkach, bolo by to asi takto : zistil by som kolko tam ma byt oleja, kupil o dobrych 5-6 litrov viac, zo zdvihnutym nastartovnym autom by som postupne dolieval kolko vytecie z automatu s postupnym preradovanim prevodov. Proste by som dostal celu napln von na jedenkrat, nie s jazdenim. Nutne sa musi vymenit filter, aj keby to znamenalo otvorit automat - najcastejsie su dole takze len odsrobovat vanu. Vyhybal by som sa prevodovkam ktore treba fyzicky rozobrat aby som sa dostal k filtru PRETOZE TAKE PREVODOVKY NIKTO NIKDY NERIESIL PORIADNE A MNE TA SVINA UMRE V RUKE. Oprava za 3000 eur minimum.

Na oleji co bude postupne vytekat uvidis vysledok svojej akcie, najprv bude cierny ako smola, potom bude postupne ruzoviet az nakoniec bude mat rovnaku farbu ako uplne novy olej. O par litrov navyse potrebujes presne kvoli tomu aby sa dokazal vyprckať cely objem, plus tam dochadza samozrejme k nejakej neefektivite.

https://www.youtube.com/watch?v=EAb9p8Wph-M



No a hlavne... URCITE BY SOM NEKUPIL AUTIAK S 300.000KM KDE NIE JE MOZNE DOKLADOVAT VYMENU OLEJOV V AUTOMATE. Tam by som zacal :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Áno tak ako vo videu to bude jednoduchšie , a trafil si je to presne tá istá prevodovka aku má v tom ix55 , montovali sa aj do vozidiel volvo,land rover,opel,ford,mazda atď.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 95 neregistrovaných