Automatické hasiace zariadenie - pod prednou kapotou

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Automatické hasiace zariadenie - pod prednou kapotou

Príspevok od používateľa Sliedic »

Počuli ste už o takomto niečom? :-) Aký máte na to názor?
V prípade požiaru, prípadne zvýšenej teplote v motorovom priestore nad 120°C hadička praskne a hasivo zaplaví priestor motora.
http://www.topspeed.sk/odskusana-revolu ... oteng/6048

Obrázok
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

moze byt,ale dam dalsiu otazku...,k comu Ti to bude pri prudkom naraze,kedy sa auto vznieti....k nicomu a zbytocne su aj tie vyhodene peniaze....Klasicky 120 ltrovy hasicak v kufri je k nezaplateniu...
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Zbytocnost. :3035: :28b7: :2f93:
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Je to lepšie, ako nič.
A aká je cena tejto srandy?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Rudo, vtedy Ti je k hovnu aj hasičák v kufri.
Za mňa: zaujímavá myšlienka a při cene necelých 100€ by som si tam dal aj 2-3 také hadice lebo je fakt že kým zjistíš, že prihára, kým postojíš a vybereš hasičák, ktorý si možno práve včera vyložil, lebo si upratoval a zabudol dať spať alebo jednoducho práve pre niečo zavadzal, ale aj keď tam je tak toto može rozhodnúť o tom či to uhasíš, alebo Ti to zhorí do tla. Navyše každý cl hasiva navyše je na nezaplatenie lebo každý hasič alebo člověk, ktorému zhorelo auti Ti povie že kým Ty zjistíš, že horí, zastavíš a vyberieš hasižák, tak tie 500ml až 2kg hasičáky pomožu tak v 5% prípadov. Inak sú k ničomu. Práve pre neschopnosť zasiahnuť v prvých momentoch požiaru.
Za mňa je to taká investícia, že nič tým nepokazíš. No bolo by fajn, keby nejaká doverihodná inštitúcia spravila regulérny test. Lebo za jazdy ak začne horieť niekde dolu tak kým bude pod kapotou 120°tak už bude neskoro.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Väčšinou fyzika nepustí a oheň, ako aj teplo bude smerovať hore. Takže aj prípadné horenie v spodnej časti by ten zázrak mal iniciovat... Oheň bude stále postupovať smerom nahor...
Som zvedavý na cenu - Sliedic - máš to zistené, že koľko stojí jedna taká hadica? Lebo na stránke som nič nenašiel...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

veď tam píšu, že 2500Kč.
Teplo stúpa len keď ideš 80kou tak je tam prúdenie vzduchu + prúdenie od vetráku chladiča...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Podľa mňa Blbina jak mraky myslím. A pokiaľ neuvidím reálne testy v prevádzke, ale nie že kus zapálenej olejovej handry pod kapotu ale ozajstný požiar živený prísunom paliva cez prasknutú palivovú hadicu tak to pokladám len za čosi na vytiahnutie peniazov z vrecka ale nie že niekomu záleží aby mne nezhorelo auto.
...umelá hmota ropné latky to jak chytí je problém aj pre 6kg CO2.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

drvivá vačšin apožiarov je sposobená elektroinštaláciou. Palivo začína horieť v čase kedy sú už vyprázdnené všetky hasičáky
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Súhlasím s Aconom - lepšie toto, ako nič. Ak zadám do google - proteng cena, vyjde mi viacero spoločností, ale cien uvedených veľa nie je. Našiel som však jednu, kde je udávaná 59,90 eur.

Ako je uvedené aj v článku, viacero autobusov má inštalovaný tento systém - už len to o niečom vypovedá. Hasičské prístroje mám v každom aute, ale ak by došlo na "lámanie chleba", kým si človek uvedomí čo sa deje, zastaví, vystúpi, zoberie hasičský, ten oheň bude už v inom štádiu. Toto považujem za perfektnú vec, avšak samozrejme netreba mať dopredu veľké oči.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=E8N3CRLR2OA

https://www.youtube.com/watch?v=59HVcoFzS_s
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pred 4 rokmi som nad tym uvazoval ale je to zbytocne.staci vediet za akych podmienok hrozi vznietenie paliva.palivove potrubia a hadice pod kapotou su vedene pekne daleko od casti ktore mozu zacat poziar napr vyfuk.neberem do uvahy stare vraky ale normalne moderne auta.tie maju v pripade buracky vypinanie palivovaho cerpadla niektore aj odstrel napajacieho kablu od baterie.autobusy to maju povinne pretoze je to hromadna preprava a nie kazdy je cez den zobudeny.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

podľa mňa na to kašlite. Aspoň budete mať istotu, že to zhorí ;-)
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

cviro to napisal presne,ak sa motor zhajcuje,nemate sancu otvorit kapotu,a pochybujem,ze ten system uplne zlikviduje centrum ohna...,mozno iskrenie,zadymenie...,ale nie ohen...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

šak hovorím, jebte na to. 50€čok radšej prefajčite aspoň budete mať istotu, že ste ich lepšie preflákali ;-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný