AUTOMAT ZARADIL SOM P parkink cca v 10km vhodine ..

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

papa123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 05.07.2010 22:04
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

AUTOMAT ZARADIL SOM P parkink cca v 10km vhodine ..

Príspevok od používateľa papa123 »

Mam otazku vlastnim.GLK Mercedes 220cdi 2013facelift 4matic .. Paku radenia mam pod volantom ako,maju uz,novsie verzie je na pravej strane no na lavej je skori taka ista,na,stieraca isiel som asi 10km v hodine trocha som stal este,na brzde a podarilo sa mi stlacit nie stierace ako som chcel ale P .. Auto teda,prevodovka zachrcala hned som stupil na brzdu auto ide normalne mohol som.nieco poskodit ? Je to 7g automat ... Poradte kto sa,vyzna prosim .. Sa,mi zda,ze dnes som na,nom.isiel den po incidente mi v zadnej casti daco zachcalo ale auto radi normalne olej v prevodovke,meneni kazdych 80tis auto ma aktualne 240tis .. Vraj je tam zapadka co ked stlacime pocas statia auto ostane stat no ja som ho zaradil v 10km rychlosti ,,, palubovka chybu nehlasi auto preraduje hladko nepreklzava ale zacalo mi obcas v majek rychlosti od toho incidentu nieco v zadnej casti pri starte zaskvrci ...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

https://goo.gl/images/NNtEXN
Aby si mal predstavu tak to medzi ozubenymi kolesami je parkovacie koleso. Do tých dražok sa proti sebe zasunú kolíky a zablokuju auto proti pohybu. To co si spravil mohlo vylomit kus z kolíku alebo toho ozubenia.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 06.01.2019 21:15, upravené celkom 1 krát.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Keď stál na brzde, tak aj keď bol ešte v pohybe, zaradiť P mu to dovolilo
papa123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 05.07.2010 22:04
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa papa123 »

Ano stal som jemne na brzde takze to P sa mi podarilo dat ale nezablokovalo mi kolesa ze razne stop len to zacalo chrcat ale hned som zareagoval a zastavil so auto brzdov ja hned ...Mam kamarata co ma fiat fremont a vo velkej rychlosti sa mu to podarilo dat do P a isiel smykom auto jazdi normalne do teraz ... Takze si myslite ze som tam mohol ten kolik alebo nieco v tom ulomit ? poprosim poradte mi niekto komu sa to uz stallo alebo sa do tych prevodoviek rozumie potteboval by som racionalnu odpoved dakujem a stastny novy rok :)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Zamysli sa nad svojou požiadavkou. Akú racionalnu odpoveď čakáš, keď vyžaduješ veštenie. Bez rotobratia nikto nezistí či a čo sa poškodilo. To, že ti to robilo ramus je dané konštrukciou toho systému. Skrátka to tam nezaskočilo, ale na tých zuboch to samozrejme rapčalo. A mohlo sa to poškodiť ako na obrázku z odkazu. A nemuselo sa stať nič. Kamošovi na Freemonte to zaskočilo a preto zablokivalo kolesá. Akú racionalnejsiu odpoveď ešte čakáš? Podľa mňa chceš počuť milosrdne klamstvo. No pravda je taká akú ti hovorím. Jazdi a počúvaj. Teoreticky by, si mohol mať šťastie
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 06.01.2019 21:15, upravené celkom 1 krát.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

este by som nerozoberal... tie prevodovky vydrzia vela...najskor kolik vybehol, nezasunul sa, moze byt obruseny a pod. ... neviem, ci teraz menil olej v prevodovke, lebo mu to km vychadza, ale ak je aj vymeneny, tak by som zacal tym, ze by som si vymenil olej a filter prevodovky, bude v servise, kde tomu snad trosku rozumeju a ked to budu pocut a najdu nieco na filtri, tak mu skor poradia...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Veľmi by, som si ilúzie nerobil, že v servise budú rozumieť aut. prevodovke.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no mas pravdu, ak ma zaruku 6 rokov, tak este patri do autorizaku a MB mu asi vymenu oleja neurobi len tak...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 06.01.2019 21:16, upravené celkom 1 krát.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ono, ak by to malo robiť problém, tak už by robilo. Nemá to prídavnú prevodovku tak na mieste sa to odskúšať nedá no ja by som s tým opatrne pojazdil a manuálne by som preradoval. Ak ide všetko ako má, neriešil by som to, lebo ako bolo povedané, ak sa aj niečo ulomilo (kolík, kúsok P kolesa) tak to zachytil magnet a nikam to nepôjde. Pre pokoj duše by som zhodil vaňu a z kontroloval. Lebo bez rozborky neexistuje na svete človek, čo by vedel viac. A na záruku to nezoberú. Jedine to uhrať na zlyhanie "mudrej a všemogúcej" elektroniky
Naposledy upravil/-a Acon v 02.01.2019 12:25, upravené celkom 1 krát.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

alebo predat, kym to este jazdi
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

xentry napísal:Hlavne sa budu riadit podla opravarenskeho manualu a ten hovori, ze ked chces robit cokolvek okolo zapadky parkovacieho mechanizmu, mas prevodovku otvorit ... ...a ked to chces rozoberat aby si to cele videl mas prevodovku vybrat von...
Myslím, že k tomu manuál nie je potrebný ;-) Lebo inak to ani nejde
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Kacírska otázka .Ak sa ulomil kolík zodpovedný za to ,že auto zostane zabrzdené, tak by už zabrzdené nemalo viac ostať.Či?

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných