Automat do benzínovèho SUV

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Automat do benzínovèho SUV

Príspevok od používateľa cobo77 »

Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom automatickej prevodovky konkrétne model SPORTAGE r. v. 2016 a novší alebo automatu pri Toyote RAV a posledný automat od Mazdy Cx5 aké sú tam rozdiely... Viem ze cvt používajú planetarny prevod, viezol som sa na novo Koleose ktorý má cvt prevodovku hm trosku nuda... Ak by ste si kupovali automat tak ktorý a prečo... Plus nejaká cena výmeny oleja v nej a spoľahlivosť... Auto budem kupovať cca 2-3rocne s km do 130 000km z SVK .. Ešte pozerám po Tiguane s DSG a tam je buď 6 alebo 7 Stupňový automat, aky rozdiel v údržbe a prejave je medzi nimi .. Dakujem keďže doteraz som jazdil 17 rokov len manuál...
Naposledy upravil/-a cobo77 v 02.09.2018 13:10, upravené celkom 1 krát.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Pri RAV-ke treba rozlisovat, ze v hybride to ma e-CVT, ktore vlasnt nema s CVT nic spolocne, okrem prejavu. A v zasade prave tato e-CVT je asi najviac blbuvzdorna zo vsetkych. Konstrukcne je to planetova prevodovka, pokial tomu autu kruto neublizis, tak by mala prezit cele to auto. Vid napriklad 400 000 v Priuse a ide sa dalej.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Prevodovka v hybridné je nezničiteľna, údržba lacná, nemusí ti vyhovavat prejav auta ako celku. Prevodovka v mazde klasika komfortna. Hyundai ak má dvojspojku ako pri vw tam je komfortu menej rovnako menej výdrže a skôr príde na servis.
Chce to povoziť sa a tak sa rozhodnúť. Ak mesto potom hybrid. Nasleduje Mazda. Rovnako výborný automat je v suzuki SUV.
Dvojspojku nakoniec.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

lubos zimovcak napísal:Dobrý automat... ŽIADNY AUTOMAT.
O nič neprídes, keď budeš ďalej jazdiť s manuálom...
Max o nepríjemnosti... lol
- rozhodne... Chcelo by prestať blúdiť. Treba si správne vybrať a správne sa starať. Manuál už nikdy.
maro336
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.08.2018 11:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maro336 »

lubos zimovcak napísal:Dobrý automat... ŽIADNY AUTOMAT.
O nič neprídes, keď budeš ďalej jazdiť s manuálom...
Max o nepríjemnosti... lol
Tiež som bol tohto názoru a nakoniec som spokojný s automatom a keď najbližšie budem kupovať tak tiež iba s ním. Nedá sa to porovnať s manuálom, ta pohodlnosť je nadovšetko :D
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

lubos zimovcak napísal:Dobrý automat... ŽIADNY AUTOMAT.
Zas nie je automat ako automat . . je rozdiel automat z 2002 a 2018 :41c2:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

lubos zimovcak napísal:To je možné...
Z roku 2002 boli možno lenivejsie, ale aj niečo 3- 4-5 stupnov vydržalo.
Príde prvý sneh..., už sa človek nerozkyve, ci natesno zaparkovať, cez spojku.. lol :3c90:
- všetko sa dá neboj... a ešte krajšie ako so spojkou, hydrodynamický menič je x krát jemnejší ako človekom dávkovaná spojka.
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Manuál už NIKDY.. Choďte pozrieť do Ameriky vy dinosaury zaostali! Furt behať po meste a knasat z nejakou pákou jak pred sto rokmi... :40bd: :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu ešte nikto nevbehol do výkladu,lebo sme dinosaury zaostalý.Ozvi sa až budeš hladať niekoho na opravu toho automatu,slovensko ich má nekonečné množstvo.Chváliš deň pred večerom,ale karma je zdarma.Až budem žiť v Amerike,budem mať automat a velkú kubatúru,na Aljaške soba a sane,v Afrike ťavu ale tamojšch za neandertálcov neoznačím.Včera si kakal na zahradnej latríne z odtrhnutými dverami a dnes sa ideš p..toto z Ameriky ?
zhavic11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09.03.2017 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zhavic11 »

mne napriklad automat nevyhovoval, nudil som sa
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dzibi napísal:Manuál už NIKDY.. Choďte pozrieť do Ameriky vy dinosaury zaostali! Furt behať po meste a knasat z nejakou pákou jak pred sto rokmi... :40bd: :40bd:
ty trulo - podmienkou vodičáku by malo byť 100km v meste na V3S - bez synchronov a bez posilovača - to by dostalo z ciest pretekárov a retardov. Prečo si všetci myslíte že máte nárok na to byť vodičmi???? lol
Som zvedavý ako by si sa tváril ak by som ti dal zacúvať s vozíkom ktorý za dodávkou nevidíš?? a bez automatu , samému v noci v daždi. :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

No pan hlavaty alias megamozog.. ameriku jebem a auto mam nove v záruke, v mojom autorizaku je moj bracho prijmaci technik... do skakavenia...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len aby tam brácho vydržal nadosmrti. A na ceste máš predplateného anjela strážneho??? :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

Dzibi napísal:Manuál už NIKDY.. Choďte pozrieť do Ameriky vy dinosaury zaostali! Furt behať po meste a knasat z nejakou pákou jak pred sto rokmi... :40bd: :40bd:
zas netreba sa za kazdym opicit...za kazdu cenu. :40bd: len povyberat to najlepsie.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Stare automaty 5stupnove v mercedesoch alebo v toyotach aisiny alebo nove 8stupnove v jeepkach znesu cez 500 000 s pravidelnymi vymenami oleja ,ze nevidim problem robit strasiaka z automatu :d :D Ale ked si niekto kupi nove,, das auto,, tak tam uz by som ruky do ohna nedal lol :40bd:

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných