Automat do 3000-4000 (zmestiť kocik)

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Uvedomiť si je treba jednu vec. Automat je vhodné kupovať jedine ako nové auto, funglovicu.
Pri rozmedzí 4-6000 tu vyskakuje z pomedzi vyjazdených limuzín minimum schopných áut prave kvoli automatu. Čiže sa zužuje výber z nich, ktoré budú v schopnom stave.
Týmto by som začal hladať auto v zahraničí DE,IT....
Čo sa pozeram po cestách, maminy jazdia na mercedesoch Áčkach a honda jazz, ktoré sú vo výsledkoch. Viem, že ženy potrebujú vyšši posed a mať rozhlad naokolo, ale zase nie mať dlhý autobus.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

technicky plati, tehotnu skoromatku ale do IT nemozes vyhnat nech si ide hladat auto. Toto nefunguje.

Cico : jasne, mne co beham sam v Sharane a smejem sa "velkym" kombikovym Oktavkam a A6kam nieco vysvetluj o kociku... v i20 :)

U nas doma a jedine v blizkom okruhu tvojho bydliska preberat, preberat preberat, kontrolovat, kontrolovat, kontrolovat. Velmi opatrne.
Gumidzus
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 23.04.2018 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Gumidzus »

30km týždenne?
Nekupuj auto, objednaj si taxík s veľkým kufrom.
Predijdes mnohým problémom. Inak sestra ma Citroen Saxo automat a kočík sa aj tam zmesti, netreba ani kombik
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

A čo tak Volkswagen Touran 1.4 TSI? Alebo ak chceš dačo menšie tak Panda, alebo Suzuki Splash, alebo Škoda Citigo len tam zase nenarveš kočík
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Nepoviem nič nové čo už tu padlo, len pre ilustráciu:

kamarátka si kúpila 500ku v automate a si predstavte že dá sa kúpiť kočík do tej schranky vzadu, ktoru volajú kufor. Presnejšie podvozok a vajíčko slúži ako sedačka cez ISOFIX.

Na vaničku do kufra ani nepomysliet. Existuju samozrejme aj minimalistické teda kompaktne športové kočíky pre deti 12 mesiacov +.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pri Tvojom nájazde... rieš taxi. Bude to lacnejšie ako prevádzka auta. A menej stresujúce.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kirke12345 napísal:Dlho som nejazdila, aj predtým len s niekym po boku. A mam celkom blok. S automatom som zacala chodiť teraz na kondicne, menej sa sustredim na radenie, viac na cestu, mam menší stres, paniku z toho. Vidím to teda ako schodnejsiu cestu v rámci osmelenia sa kým je dieťa na ceste (v brusku), aby som po to uz fungovala samostatne v rámci malých vzdialenosti.
Tak trocha ale nemyslíš na to v akom ohrození bude každý naokolo vystresovanej maminy čo nevie či má prv šlapiť na pedál či vyhodiť blinker alebo tíšiť bábo v sedačke.Ja vidím len jednu schodnú cestu ktorá poteší každého,dokonca ti ponúknem servisovanie...ale nauč sa ovládať to auto tak aby pánom v každej situácii bola Tvoja maličkosť a nie aby si bola štatista ktorý sleduje ako to dopadne ! Ak sa doučíš to čo si myslím že je aj Tvoja povinnosť,otvoria sa ti úplne iné možnosti ak ťa nebude spústa vecí zväzovať.
Ak si zvykneš na barle,nenaučíš sa chodiť bez nich nikdy
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

turista napísal:A čo tak Volkswagen Touran 1.4 TSI? Alebo ak chceš dačo menšie tak Panda, alebo Suzuki Splash, alebo Škoda Citigo len tam zase nenarveš kočík
Limit cash max 6000€
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vsevetko prepac ale henten linkovany Suzuki Ignac z Hamburgu je totalna kravina. Dost stary, krpaty az hroza, bez vaznejsej vybavy, neviem nepride mi na nom absolutne nic dobre.

Plus este prevoz vonku (150 eur docasne znacky a poistenie, cesta tam a naspat - to je 2.000km len z Bratislavy, ked je cica z Popradu tak to ma cez 2.500km a je vraj tehotna... plus prihlasenie u nas doma a vybavovacky na uradoch, to mas 6.000 eur dohromady.

Prepac ale kvoli takejto džade ani nahodou precestovat celu Europu. Si sa zblaznil ? Maximalne 30km okolo komina, koniec.

Porovnaj to s tymto co som nasiel za dve sekundy na bazosi : Renolt Megane 2009, 1.6i benzinik uplne spolahlivy motor, kombi, "Nová STK aj EK platné do 2021, menené nové rozvody s vodnou pumpou , brzdy kotúče aj platničky,sviečky" za 2.550 eur.

Dve a pol tisic, NIE SEST TISIC za Ignáca z roku 2006. Jo pardon neni automat. Takze nic.
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

trucker694 napísal:
turista napísal:A čo tak Volkswagen Touran 1.4 TSI? Alebo ak chceš dačo menšie tak Panda, alebo Suzuki Splash, alebo Škoda Citigo len tam zase nenarveš kočík
Limit cash max 6000€
Tak s hentakym rozpočtom asi nepozerá autá z tohto roku, či? :3035:
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

Gumidzus napísal:30km týždenne?
Nekupuj auto, objednaj si taxík s veľkým kufrom.
Predijdes mnohým problémom. Inak sestra ma Citroen Saxo automat a kočík sa aj tam zmesti, netreba ani kombik
Presne, kvôli 30km týždenne si radšej vybav paušál u taxislužby a ušetríš za servis auta, opravy, pokuty, pohonné látky a amortizáciu. A keďže máš problém s manuálom a premávkou, ušetríš sebe aj nám zbytočné stresy :3035:

Ak chceš jazdiť, tak si zaplať kondičné jazdy nech máš prehľad v premávke a zbytočne neohrozuješ svoje dieťa, seba a ostatných :2f93:

A čo tak auto na lízing? Je kopa áut po operatívnom lízingu.
Výhodu máš v tom, že tie autá boli servisované a nevybúchaš sa z peňazí hneď, ale si ho pekne rozložíš v čase keď ho kúpiš na lízing.

Držím palce :4012:

PS: už máte vybrané meno?
Kirke12345
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2019 06:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kirke12345 »

Ďakujem za všetky tipy a názory.
Ano, kondicne jazdy mam zaplatené (na automate).

Uvidím teda co este, potencionálne auto pôjdeme určite obhliadnut so známym - mechanikom. Len som sa chcela zorientovať co a kde vôbec pozerať už po nete predtym. Nie je to tak blízky známy ze ho budeme tahat na 10 obhliadok. Dakujem teda za postrehy asi akým smerom pozerat.
Ponúk sa zdá byť veľa aj v cene co uvádzam, len mam fakt obavu ze to budu do radu auta pred odpísaním.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nemaj obavu z aut, skôr sa sústreď na svoje šoférovanie vo vzťahu k dieťaťu v aute. Čo ak ti niekto vbehne do cesty a súčasne začne tvoje dieťa kričať? Zareaguješ správne? Staviaš sa do velmi náročnej situacie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní