Automat do 3000-4000 (zmestiť kocik)

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kirke12345
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2019 06:17
Zdieľať na Facebook

Automat do 3000-4000 (zmestiť kocik)

Príspevok od používateľa Kirke12345 »

Dá sa prosim nájsť auto funkčné v tejto cenovej kategórii? Nie som náročná, vpratat jeden kocik, isofix. Ale radšej menšie auto, budem jazdiť malo (do 30 km týždenne).
Idealne bez ďalších investícií. Vodič zaxiatocnik
Cuvacie senzory vy boli super bonus.
Co kúpiť?
Kde kupit?
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

ak chces automat do 3000 a 4000 tak to bude len dost stare auto co uz ma nieco za sebou, s vela najazdenych km, cuvacie senzory neviem, ale vzdy sa daju dorobit len to vela stoji, no a na kocik asi combik :Oa nic nie je bez dalsich investicii ked kupis auto mala by si m dat zakladny servis oleje a filtre aspon, riadnu kontrolu brzd, a ja pri kupe auta jazdeneho menim aj rozvody
Kirke12345
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2019 06:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kirke12345 »

https://www.autosearch.sk/ponuka/auta/a ... k-2021,796

A je niečo co odporucas (značku, model)?
Kde sa obzerať, aby som sa nepopalila?
Napr. na stránke vyššie majú iba manuály v ponuke, uvedený ma napr. zaujal, ale nemám predstavu o spoľahlivosti predajcu, autá.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

S takým rozpočtom treba na 20-ročný automat zabudnúť a radšej sa naučiť šoférovať a radiť!
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V tomto prípade by sa popozeral po osvedčenej klasike malých kombikov. Skoda fabia, Renault Clio, ale s automatom to bude ťažké hľadanie. V tomto segmente automat s veľkým kufrom je veľmi malá ponuka, väčšie auto v cenovej relácii bude starší rok výroby čo už bude vyžadovať viac do seba. Moja dcéra dávala kočík do kufra vw new Beetle, ale to chcelo cvik. Sup sup a bol tam. Ale Beetle mal rok výroby 1999, takže auto vyžadovalo veľa do seba. Momentálne po dedine a okolí jazdí na fóbii ll, 1,4tdi, combi. Len to manuálna prevodovka a cenovka trochu cez tvoj rozpočet. Údržba a servis je za drobné.
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

ak budes takto malo aj jazdit myslim, ze sa oplati skor benzin, a stary, benzinovy, automat za tolko penazi budes hladat dlho, a ten podla mna pojde do kytek cely, tieto maju vacsinou ak sa bavime o skode alebo wv tak maju dsg prevodovku a ta sa dost kazi a ked ma este aj nieco za sebou ani nehovorim, co som pocul idu do prevodovkoveho neba okolo 300 000 km a 20 rocne auto z bazaru ma realne podla mna natocenych 600 000 km a prevodovka dycha asi na hadickach :D
Kirke12345
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2019 06:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kirke12345 »

Ďakujem za rady.
Pomôže teda posunutie limitu do 5000?
Ci aj to je stále málo.
Lebo na uvedenej stránke vidím aj také ceny, len netuším z toho ci to je šrot.

Nechceli sme dávať veľa do auta, ktore budem používať malo len na nutné prepravy počas maters. /rodicovskej k pediatrovi a menšie nákupy (bolo by to druhé auto v rodine) + ako neskúsený vodič by ho bola pre mňa škoda na zničenie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kirke12345
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2019 06:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kirke12345 »

Ďakujem za tipy, ten automat je zial dôležite kritérium aj keď určite obmedzujúce, keď sa chcem vpratat do uvedených limitov.

Ako urobit v tomto kompromis, radšej navýšime limit. Len som dúfala že 4000 by mohlo stačiť na niečo pojazdné. Ak nie do 5000-6000 by ste už vedeli o niečom vhodnom?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prečo je automat dôležité kritérium? Okrem zdravotného také nepoznám...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Lebo baba v meste. Neries, toto nema riesenie.


5000 az 6000 penazi je ukrutne lepsich nez 3000-4000... chlapci spravne hovoria ze automaty v takychto starych autach budu mat uz svoje okrutene a ich pripadna oprava je sialene draha : je uplne bezne vysolit 2.000 eur za opravu automatu a to vobec nie je strop, to je skor taka "mensi priemer" suma. Na manualnom aute je prakticky nemozne znicit prevodovku (stava sa vo velmi vybranych pripadoch, typicky ale rozhodne nie ; kdezto stary automat znicit je velmi velmi bezne) a teda jedina narocnejsia vec co ta moze cakat je vymena spojky (radovo 350-500 eur, podla toho aky voz sa bavime) a tzv. dvojhmoty (co je vlastne tlmic vibracii medzi prevodovkou a motorom, 2hmoty stoja okolo 350-600 eur plus robota k tomu).

Vo velmi zlom pripade sa bavime radovo o 1000-1200 eurach pri manualnom aute, vo velmi zlom pripade v automate preskakujeme 3000 eur len tak fikne.

Avsak na automate trvas, chapeme, to je v pohode. Len bud pripravena na drobne uskalia ktore mozu nastat...


Je proti pravidlam tohoto fora linkovat konkretne inzeraty - ide o to, aby si nezacal kazdy Jozko robit reklamu na svoje auto co predava, chapes to by vyzeralo ako mrdnik. Ja by som na tvojom mieste otvoril inzeraty na tejto stranke, pouzil rozsirene vyhladavanie a dal hladat auta s automatickou prevodovkou s obmedzenim na tvoj cenovy limit. Kedze mas az takmer 6000 eur, doporucujem pozerat masinky do 4.500 eur a nechat tisicovku na vstupny servis plus prve mesiace : oleje, filtre, brzdy, mozno tlmice, hrdzavy vyfuk, repas startera, vymena baterie (ide zima, velmi bezne ze neznama bateria na kupenom aute klakne)...

Proste musis PSYCHICKY ratat s tym ze stare auto za 4-5000 eur ta bude stat nejake prachy na servise. Aby som nezabudol : auto sa nekupuje podla vone alebo farby ; EXTREMNE EXTREMNE DOLEZITA JE SUPERKVALITNA DIAGNOSTIKA PRED KUPOU CHLAPOM, CO TIE VOZY POZNA. Na autorizaky zabudni, to je prdlajz pri takomto starom aute. Napriklad Peugeot 607 ti v autorizaku uz dnes neskontroluju - pretoze ludia ktori s nimi robili ked tie auta boli v autorizakoch tam uz dnes jednoducho nie su ... Z AUTORIZAKU SA STRATIL KNOWLEDGE PEUGEOTOV 607, UZ TAM PROSTE DESAT ROKOV NECHODIA. Konkretny pripad mojho sefa ktory asi 8 rokov dozadu pobehal vsetko do Bratislavy az do Trencina... ale ze uplne vsetko. A dnes to bude samozrejme ukrutne horsie.

Potom by som sa pytal vseobecne : je dobry napad Volkswagen Polo 1.4TSI s automatom DSG 7 stupen ? Cize nie konkretne inzerat tralala, ale takuto vseobecnu otazku a chlapci hned odpovedia.



Poznamka : idealny pripad kupy auta je od kolegu, znameho, z rodiny atd, otvaraj oci, pytaj sa okolo seba. Rozpravaj s kamaratmi, pouzi facebook, twitter, instagram, tie hluposti co ludia dnes pouzivaju. Polovicka mojich kamaratov kupila auto tak... rozprava na obede ze aaale chcem kupit nejaky vozik do mesta, idem dnes poobede pozret jednu Toyotu naco sa zdvihne kolega od vedlajsieho stola ze jeho zena predava zrovna Toyotu, novu slovensku nie z dovozu, jediny majitel, iba v garazi, v zime mokru cestu ani sneh nevidelo lebo majitelka isla autobusom kedze sa boji soferovat atd, atd. proste absolutne vysnivany kus. A ta garaz bola samozrejme vyhrievana.


Moja poznamka : Kie a Hyundaie maju nadstandartne zaruky. Kia az do 7 rokov, Hyundai 5 rokov NELIMITOVANE KILOMETRE. Mozno sa nejaky malinky model, i20 povedzme, cenovo priblizi tvojim limitom a ked to bude masinka po prvom majitelovi s 55.000km namiesto neznameho dovozu s 180.000km, zrejme ti ocka zasvietia.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 11.10.2019 12:00, upravené celkom 1 krát.
Kirke12345
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2019 06:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kirke12345 »

Dlho som nejazdila, aj predtým len s niekym po boku. A mam celkom blok. S automatom som zacala chodiť teraz na kondicne, menej sa sustredim na radenie, viac na cestu, mam menší stres, paniku z toho. Vidím to teda ako schodnejsiu cestu v rámci osmelenia sa kým je dieťa na ceste (v brusku), aby som po to uz fungovala samostatne v rámci malých vzdialenosti.
Kirke12345
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2019 06:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kirke12345 »

Heh, to si vystihol :) Super, to sú skvelé rady. Tie hyundaie už som okukovala, kie menej ale mrknem i to. Som netušila o tej záruke.
Dakujem!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mojej tiez hrabalo ze musi stale byt v robote...az pri rutinnej prehliadke ju supovali expres rekomando do nemocnice a pustili ju len s podmienkou ze bude lezat, vylozene nohy pri telke...priority sa menia v zivote a u tehotnych v ramci hodin, zazil som, viem o com hovorim :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Do tej i20 kočík jedine so sklopenými zadnými operadlami a decko v sedačke vpredu...

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní