Autom do tuniska

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Autom do tuniska

Príspevok od používateľa biker610i »

Caute bol som s mojou mazdou v Tunisku tak tu mate nejake info ze co a ako:
staci iba pas netreba viza , isiel som trajektom z genovy zo severneho talianska a tym istym trajektom aj spat cena za trajekt bola 867€ za cestu tam aj spat + som musel doplacat za kajutu ak som chcel spat na posteli 36 € kde boli este dalsi traja. Myto od tarvisia od rakuska po genovu za jednu cestu stoji 47€.Cesta na hotel do hammametu mi vratane trajektu trvala 3 dni (len trajekt siel cca 22 hodin) listok na trajekt som kupoval az pristave . Ubytovnie som riesil cez booking.com a tak ze som si este doma spravil zoznam hotelov v tunisku a bol sa priamo na mieste spytat ci nemaju volnu izbu. Ked som bol uz v pristave v tunise tak tam tiez vyzaduju uplatky ale ani nie policajti ale ako taky pomocnici ci ako to nazvat ktory povedia vybavia co kde ako treba. pytaju ccca 60-80 dinarov. Benzin v TN je celkom lacny v prepocte cca 0.7-0.8€/l. Cesty maju vacsinou dobre ale kazdu chvilu nejaky retarder ktory zbadate na poslednu chvilu ak vobec :d :D lol . 2x som spal v aute mal som aj nafukovaci matrac zo sebou takze na tom sa spalo v pohode. Ubotovanie v Hammamete v hoteli s aquaparkom all inclisive na dve noci stalo 500 dinarov a obycajny hotel v genove jedna noc stal 36€. Ak chcete behat po centre mesta a tam aj parkovat tak treba si davat pozor na ochodnikov ktory pribehnu k autu a ani nestihnete vypnut motor a uz od vas pytaju za parkovne bez dokladu a chce vas vodit po ich trhoch a nukat kadejake veci a aj za ten doprovod si vypytaju peniaze. Pobehal som autom Tunis, Hammamet a Sousse

PS:moja 18 rocna mazda v pohode vydrzala cestu tam aj spat tak tiez jej patri velka poklona ze ma nikde nenechala :300f:

[img]http://img25.rajce.idnes.cz/d2501/14/14 ... 145407.jpg[/img]

a tu je aj zopar foto:

http://www.rajce.net/a14466230

videa:
https://www.youtube.com/watch?v=iYXeMNqdnB8&t=34s
https://www.youtube.com/watch?v=yF07MGbl3-s



PS2 : cestou naspat ked som bol na trajekte do genovy tak pocas spanku mi este aj mobil slohli :3c90:
Naposledy upravil/-a biker610i v 09.09.2017 13:23, upravené celkom 1 krát.
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Šikovný si :28b7:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Biky, naštastie Ti šlohly iba telefón komorkowy. K.ya, lidé jenom mrdaj, a kradou,hlavne Ti vohnem volízjej :4012:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

totok by mohla byt cela tema autovyletova, kde kto ako co zakolko atd, kto chce sa spyta, az sa cudujem ze tu este neni, len chorvatsko uz nepiste :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vyzera to tam ako v taliansku od pescary dole na juh tiez bieda.plaze palmy okresky tiez piesok + rozpadane chatrce ale klima je tam :d :D
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ta ja neviem ale čo si tam zaujímavé videl? trepať sa tam "len tak" mi nejako nedáva zmysel aj keď sa vraví že "cesta je zmysel"... šak článoček " spal v aute...ukradli mu aj gate....nemá doklady...nemá peniaze...čaká kdesi v prdeli na pomoc zo Slovenska...." sme tu dlho nemali. Inak beriem že máš guráž a gratulujem že si to prestál bez úhony aj keď Tunis asi nieje Somálsko. Ja také gule nemám.
N.M.
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 18.01.2010 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa N.M. »

Bol som v Tunisku v roku 2003, išiel som rovnakou trasou ako ty, s tým rozdielom že ja som tam neišiel na dovolenku, ale som tam sťahoval jednu našu slovenskú devu, ktorej zachutil tamojší život a iné veci...
Ako vidím moc sa tam toho nezmenilo od tej doby, síce som to bazároch nebehal, ale boli dosť otravní veštci pomáhači atď. Naopak s úplatkami som nemal žiadne problémy, jediné čo si policajt slušne vypýtal bola voda (dal som mu našu Budišku).
Vyclievanie tovaru tohto druhu bola kapitola sama o sebe, riadne stresy a nervy. Bol zaplatený trajekt naspäť a mal som čo robiť, aby som ho stihol...
S odstupom 14 rokov sa na to celkom príjemne spomína...
Osobne by som tam ale na dovolenku neišiel, nieje to krajina ktorá by ma niečím očarila, no ako zárez na pažbe cestovateľa je to dobré...
Inak vďaka za tvoj popis, a môj návrat v čase.
Apropo, možno by sa na tomto fóre mohlo urobiť aj nejaké "cestovateľské okienko"... teda ak by to niekomu príliš nevadilo.... :4012:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Klanam sa za odvahu. Ja by som sa bal, ze sa z dovolenky stanu starosti. Ale ono to skôr bolo asi dobrodruzstvo ako dovolenka.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Keby že partia idete ,ale sám...klobúk dole Si odvážny!
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

práve nad tým rozmýšľam že koľko by mi museli zaplatiť aby som to absolvoval.











ešte stále počítam :d :D
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Ja by som ti to navrhol trošilinku dosť upraviť, bo to nema hlavu - patu. Miestami neviem či si bol ešte v Trenčíne a platil dinármi, či čo?
Pls no hate, inak super. A ciel cesty? Celkovo Tunisko? Bol som na takom tripe skor do počtu, bez plánovania tých vecí-kde,kedy,ako- bol to o ničom výlet...
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Odviest sa do Janova a odtial trajektom do Tunisu a tam sa pofurikovat sa mi zda,ako zbytocna cesta...Ist tak do Gibraltaru, trajektom do Maroka a cez Alzir do Tunisu, a potom trajektom cez Janov domov,tak to uz hej...
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ešte aj v Tunisku majú kvalitnejšie cesty, ako na Slovensku. Pekné fotky, vďaka za príspevok Biker :)

Tá 18 ročná Mazda vyzerá skvelo, vôbec nie na ten vek. Tá bude jazdiť ešte veľmi dlho.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pýtam sa PREČO bol moj koment,v tejto téme ako prispevok č.3
komplet VYMAZANY ??

nikoho som neurážal, iba som povedal,že pre mňa by spoznavanie Tuniska nebolo žiadným prinosom...
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Aby si bol otvorenejsi novym veciam asi :40bd:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, jepe13, Michal1312, oco13 a 44 neregistrovaných