autom do Francúzska

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djtombstone
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22.05.2008 20:32
Zdieľať na Facebook

autom do Francúzska

Príspevok od používateľa djtombstone »

čaute, chcem Vás poprosiť o radu, chcem ísť autom do Paríža, ale neviem akou je ísť najlepšie trasou, ako sa platí za dialnice (mýto, dial. známky), či sú známky dostupné na Slovensku alebo na pumpách po ceste, mám namontované LPG - či v týchto krajinách (ktoré budú po ceste) je možné hoci kde natankovať LPG, ďakujem za všetky odpovede aj keď nie na všetko lol
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Dovolim si zareagovat na tvoju otazku...Najlepsia trasa je na Cechy-Folmava-Norimberg-Strasburg-Paris...Co sa tyka dialnic,platidla su oznacene ako PEAGE,nie su vonkoncom drahe.Na kazdej pumpe mas distributor plynu a pumpy su naozaj na vysokej urovni...Musis si davat len pozor na niektore restauracie,pretoze nie vsade beru hotovost,ale len platobne karty...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Dodatok...pri vjazde na francuzku dialnicu si najprv vyberies listok a platis az pri vyjazde...
pajtyi
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

ja by som volil troska inu trasu.asi takto Bratislava-vieden-Ried im innkreis zist z dialnice smer na Munchen-munchen-Karlsruhe-Saverne-Nancy-Sezanne-Pariz.podla mna je to najkratsia cesta a dost rychla.skoro komplet dialnice.pred Munchenom je trosku Bundesky/statna cesta/ a potom vo francuzku po N4 ako pisal aj rudolfo.ale je to dobra cesta kde kilometre ubudaju :2f93: v rakusku si kupis nalepku nie je draha, v nemecku to mas zadara a vo francuzku len tam platis kde ti daju listok a to mas tam len kusok cize zanedbatelna cena.
djtombstone
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22.05.2008 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtombstone »

ďakujem za info a mala otazočka či to dobre chápem... v Nemecku nepotrebujem žiadnu známku a ani nebudem platiť nejaké mítne? úplne zdarma?
pajtyi
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

presne tak. v nemecku su cesty a aj dialnice uplne zadarmo.poplatok zacina az nad 12ton.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Nie,v Nemecku nic neplatis...Vo Francii ta to vychadza asi na 6 eur na kazdych 100 km,ale ako tu niekto podotkol nacionalky maju velmi dobre...Je akorat velmi neprijemny dojazd priamo do Pariza...,prilis vela nadjazdov a podjazdov,takze ak raz zle zides,dlho sa budes hladat...V centre je velmi tazko s parkovanim a policajti su velmi mili,ale nekompromisny...Gandamerie a policajti s oznacenim JPS,hlavne motohliadky na crossovych motorkach su neprijemni...
djtombstone
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22.05.2008 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtombstone »

a ako odporúčate parkovať potom v Pariži? kde nájdem miesto alebo radšej niekde bokom a radšej si to napešo odkráčať do centra?
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

v centre je Pomarancova zahrada s dvomi zachytnymi parkoviskami a jednym pre autobusy...Cez leto tam nemas sancu zaparkovat,ale mimo sezony je to mozne...Vsetky parkoviska su platne...Neviem,aka je tvoja znalost Pariza.ale nechat auto niekde na okraji a ist peso...,ide o to,aby si ho nasiel...
djtombstone
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22.05.2008 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtombstone »

moja predstava bola niekde na okraji centra niekde v ulici... neviem či je to možné... bol som raz v Pariži a centrum je celkom prehľadne aspoň sa mi tak javilo :d :D len či to nie je ako býva aj na slovensku že celé centrum je nejaká zóna v ktorej treba mať zaplatené parkovanie :zga27:
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Nie,nie..,v centre su prehladne a siroke aleje,horsie je to z bocnymi ulickami,ktore su vacsinou jednosmerne takze je problem cez odstavene auta prekluckovat...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Neviem,ci ti to pomoze,ale urcite sa budes riadit GPS-kou,tak sa naviguj na Rue Rivoli,a odboc na Rue Berger...Pokial sa pamatam,je tam zahrada Jardin du Forum,je to blizko centra a aj pamiatky su pod rukou,dokonca do Louvru to budes mat tak 20 miin.peso...Najdi si to na mape...Tam nebudes mat problem s parkovanim...Nepokusaj velmi autom po Champ Ellysse,je to velky kruhac s mnohymi pruhmi...
djtombstone
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22.05.2008 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtombstone »

ok, díky za info, chcem tam ísť možno v lete alebo na jar ešte neviem tak som chcel vedieť predbežne že či to zvládnem :) takže toto zatiaľ vyzerá dobre, ďakujem za informácie, možno potom pred odchodom budem riešiť ešte nejaké podrobnosti ale pre predstavu ste mi všetci pomohli, ďakujem :2f93:
libor210
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10.11.2007 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor210 »

Potom sa skus orientovat na parkoviska typu P+R park and ride zaparkujes auto a sup do centra MHD resp metrom.
eS16ka
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 29.12.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eS16ka »

rudolfo63 napísal:Neviem,ci ti to pomoze,ale urcite sa budes riadit GPS-kou,tak sa naviguj na Rue Rivoli,a odboc na Rue Berger...Pokial sa pamatam,je tam zahrada Jardin du Forum,je to blizko centra a aj pamiatky su pod rukou,dokonca do Louvru to budes mat tak 20 miin.peso...Najdi si to na mape...Tam nebudes mat problem s parkovanim...Nepokusaj velmi autom po Champ Ellysse,je to velky kruhac s mnohymi pruhmi...
Ja len dodam, ze je to sice velky kruhac s mnohymi pruhmi, ale poloha tych pruhov sa meni kazdu sekundu a akosi ich zabudli domalovat na cestu :2f93: Velmi prijemna zabava - silnejsi vyhrava lol

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 50 neregistrovaných