Autom do Bulharska

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vladovladis
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.03.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Autom do Bulharska

Príspevok od používateľa vladovladis »

Zdravím,chcel by som ísť autom do Bulharska.Bude to moja premiéra :-) Bol tam niekto teraz prípadne pred rokom? Ktorá trasa je lepšia,cez Srbsko alebo Rumunsko? Na čo sa pripraviť? Niečo som našiel,nejaké info ale konkrétne od niekoho kto tam teraz bol,to by bola predsa len lepšia informácia.Ďakujem veľmi pekne
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bol som snád pred 8 rokmi, dnes asi cez srbsko...

Ubytovanie si poriešiš na mieste, alebo si vyber cez stránku bgstay.com alebo pohladaj cez trivago.sk

Čím južnejšie tým lepšie ceny, ja som bol v Achtopole a bud sme boli priamo tam, alebo sme šli do iného letoviska...
V pohode zoženieš apartmán aj pod 40€ na noc pre 4-5 ludí

Keby si šiel cez RO, tak by bol asi problém kúpiť dialničnú známku - cez leto je to vypredané, ale zasa známka s dlhošou platnosťou nebola pre nás drahá 90dní 13€ (platí sa tam aj za cesty 1.tr). V BG je to podobné, známka platí aj pre cesty 1.tr, cena bola tak isto priaznivá
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

minuly tyzden sa vratil moj kolega bol niekde v burgase , isel cez RO pretoze na srbskych hraniciach su podla neho dlhe kolony a cez rumunsko to bolo podla neho v pohode , on isiel z ciech cez sk,HU,RO do Bulharska a povedal ze v poho cesta vracal sa v piatok
udajne sa na srb hraniciach caka aj niekolko hodin tak si to zisti
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Autom do Bulharska

Príspevok od používateľa seven549 »

vladovladis napísal: Na čo sa pripraviť?
na 24 hodinovu cestu.dialnice mizive premavka nasekana ides ak vietor da tak 80tkou .do bulharska jedine lietadlom.cenovo to vyjde rovnako a este ta odvezu od letiska na hotel.ver ze nestoji to trapenie stravit cely den cestovanim.kvalita sluzieb a cistoty hotelov aby si nebol prekvapeny je to tiez mizive.
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

cerstva info od kamarata ktorý šiel na Seicende do Slnečné pobrežie par dni dozadu.

8h stal na srbských hraniciach kedže nemci mali vtedy prázdniny.
Išiel cez HU -Srbsko- Sofia...

Cesty ževraj ok cez dediny standart všetky 70-80km/h okresky 120km/h.

Asi tak...
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

preco by tam niekto isiel autom? Trasa 1500km jednym smerom... strasne vela, az nerealne na jeden sup, bez zastavky na prespanie.
vokscak
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 10.06.2016 16:04
Bydlisko: Poltar
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vokscak »

neviem ci to uz nie je dlha cesta na jazdu autom, vsak to sa oplati si kupit aj letenku za ceny paliva, ktoru spotrebujete, ci nie?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Buduci tyzden, pondelok idem, chodim cez Rumunsko. Cesty mozme zavidiet… Ano, dialnic malo, no cez obec sa treba prisposobit ostatnym, aby vas neobiehali kamiony…
Ze nemozne na jeden zatah? Ludia jazdia cez 2000km v kuse, na jeden tah, ziju, bez nehody. Treba skusenosti. A ked tak, odstavka na pumpach, na par hodin…
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V rumunsku sa dá ísť na drakulov hrad a tam aj prespat a na druhý deň do cieľa.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Srbske hranice des sami nemecky turci alebo turecky nemci obrovske kolony neorganizovane pruhy skor, takmer bitky a predbiehanie.. nikdy viac teraz letenky 122€. Pohoda bulharsko lacne pre nasinca apartman 25€ v pomori pri burgase
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Presne ako pisu nadomnou.Cez srbsko je viac dialnic cize rychlejsia trasa len zalwzi od hranic ci vychytis turkov.Vtedy moze trvat ah casovo dlhsie cez srbsko ako rumunsko.Ja chodim kazdy rok na aute do bulharska.Rumuni maju kazdym rokom lepsie cesty a viac dialnic.Napriklad vlani som smerom tam siel cez rumunsko a oplati sa pozriet drakulov hrad a hlavne co ja odporucam je Transfagarasan.Nadide sa len okolo 70km a je to nadhera.jazdi sa na aute v oblakoch v 2000 metrov nadmorskej vyske.Naspet sim siel cez srbsko a veru vychytil som turkov a skoro som sa aj ja snimi pobil ked sa predbiehali ale sa neda lebo je ich strasne vela.poplatky za cesty niesu drahe ci ides jednou alebo druhou trasou.neviem odkial pojdes ale ja chodim zo zamkov a cesta vychadza cca medzi 250-300eur
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Autom do Bulharska

Príspevok od používateľa pepo64 »

seven549 napísal:
vladovladis napísal: Na čo sa pripraviť?
na 24 hodinovu cestu.dialnice mizive premavka nasekana ides ak vietor da tak 80tkou .do bulharska jedine lietadlom.cenovo to vyjde rovnako a este ta odvezu od letiska na hotel.ver ze nestoji to trapenie stravit cely den cestovanim.kvalita sluzieb a cistoty hotelov aby si nebol prekvapeny je to tiez mizive.
Moja reč.Ja by som autom či autobusom do Bulharska alebo Turecka nešiel ani keby som tam mal všetko zadarmo, jedine lietadlom možno vlakom.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Neviem kde kupujete letenky ale za 250 eur pre štyroch ich nikde nemôžem nájsť toľko stojí cesta autom a jednoznačne aj podľa známych je lepšie ísť cez Rumunsko trvá to okolo 15 -16 hod. z Za na Slnečné pobrezie
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Nebud naivny za 250€ autom do bg nezajdes.... plus to trapenie v aute nestoji za to let pisu ze 1:55h ale vzdy to je 1:30 acena troch leteniek spiatocnych 530€ kupene min mesiac
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja zasnem ako jazdite na dovolenky.nepoviem chorvatsko taliansko kde su dialnice ok ale bulharsko to nemate na letenky za 500 euro?co to nosite zo sebou cely byt aj s chladnickou?a este starosti s autom parkovanim.nabalim jeden kufor na osobu.mne osobne netreba nic par gati tricko mikina dazdnik slapky hygiena doklady a prachy.tie su najpodstatnejsie.hlavne prachy.s nimi sa da vsetko.ved aj taku zubnu kefku ak zabudnem tak kupim.v bulharsku to stoji par drobnych.aj tak cely den sa lezi pri vode.palenka jedlo cigarety to vsetko sa tam da kupit kdekolvek.netreba nosit nase pastety od hame lol
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 73 neregistrovaných