Autokozmetika

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

existuje velmi dobry dovod preco sa firma vola Swiss WAX a nie SwissSrobovaky pripadne SwissLokomotivy.

a existuje este lepsi dovod preco ta firma existuje uz viac ako 100 rokov.

to je cele - tak ako sa profesional [!] Jan Velas po prvom drzani a pouziti swisswaxu bezmedzne odovzdal do ich ruk, takisto to spravi kazdy clovek ktory ma peniaze a moze si ich dovolit. Ano ich produkty su drahe. Nesmierne drahe v porovnani s "korytnackou". Ano, je tam strasne vela dovodov preco to tak je - podobne aj auto stoji 6000eur a ine auto stoji 60.000eur. Ano, produkty SwissWax su excelentne. Ano, ich produkty by clovek najradsej fakt natrel aj na ten chleba...

kto nezazil nepochopi.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

otazocka: Keby som sa chcel zahrat s kapotou mojho auta .. 3M alebo Swiss?

zatial som daval korytnacku no casom asi pojdem do olepenia foliou.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Andy, ked budem nabuduce u teba v dedine tak ti poradim - potrebujem vidiet tu kapotu.

vseobecne, swisswax robi VOSKY. To su ich dojne kravy, hlavne produkty. Vosky ako take nerobia korekciu laku, neodstranuju skrabance, hologramy (slniecka), nevytahuju vyblednuty lak (ktory ty nemas na dvojrocnom aute) atd atd. Vosk je posledna vrstva ktora sa pouziva po pouziti vsetkych standartne troch, maximalne zhruba siestich, predchadzajucich korekcnych krokov.

Produkty 3M su ineho charakteru - posledne uz aj 3M ponuka vosky, ale ich hlavne produkty su predovsetkym pasty pre lakyrnikov ktore sluzia na KOREKCIU laku. 3M FastCut resp. nova verzia FastCut+ je "najhrubsia" pasta ktora koriguje najhrubsie chyby, skrabance atd, stredna "hrubost" je ExtraFina a najsetrnejsia je UltraFina resp. jej nova verzia UltraFinaSE ktora je naozaj spickova.

Cize ide o to co chces dosiahnut - ked jednoduchu ale kvalitnu ochranu solidneho laku v dobrom stave, tak staci vosk. Ked potrebujes lahku korekciu v zmysle odstranenia tych hnusnych slniecok (=mikroskrabance po umyvani kefami v umyvarkach pripadne pri nedodrzani jednoduchych zasad umyvania auta rucne), tak doporucujem 3M UltrafineSE plus vosk navrch.

Problem tychto past a aj skoro vsetkych konkurencnych je ze sa viacmenej nedaju pouzit rucne. Na dosiahnutie realneho vysledku potrebujes lesticku a to uz je zase uplne ina liga, aj cenova, aj narocnostou, aj jednoduchostou pouzitia, atd, atd. Ja osobne som nasiel jednu jedinu zazracnu pastu ktora dosahuje extremne dobre vysledky aj BEZ pouzitia strojoveho lestenia, u nas uplne neznamej firmy G-Techniq. Vola sa P1...

... a vlastne ta firma ktora to u nas predava ma k dispozicii aj swisswaxy :)


.
.
.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ukazka rucneho pouzitia na... ehm neznamom ciernom Voyageri ehm ehm:

http://www.autodetail.sk/index.php?opti ... &Itemid=97
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Kolko stoji tá pasta P1?
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

po vyrobkoch G-Techniq som sa pred nedavnom zacal zaujimat najme o pripravok na okna a plasty . vyzeraju velmi zaujimavo ale asi nie prilis efektivne ale ten na plasty si najblizsie zadovazim , ten ma dostal
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kamarade, tu gebuzinu na okno si este od g-techniqu neskusal. Tak ako som "dostal" celozivotneho profesionala Džonyho na ten swiss-wax o ktorom povodne nemal vysoku mienku (a to este nevie ako dlho mu ten swisswax vydrzi), tak ti mozem rovno sfleku zagarantovat ze "ta vec na sklo" od G-Techniqu je to najlepsie co si v ruke kedy na sklo mal a aj nemal dohromady:

http://77.247.224.52/odlesk
mam viacero takychto snimkov ale naco ta budem nudit - proste mi ver. Ked poviem ze SwissWax je spicka vo svojom obore tak proste je a diskusia nemozna, ked poviem ze g-techniq je spicka so svojimi pastami P1 a P2 a gebuzinou na sklo tak proste je. A diskusia nemozna :) ked si ich osobne vyskusas, pochopis. Swisswax to iste.



P1 stoji, ak sa nemylim, 23eur v pollitrovom baleni. Na prvy pohlad to znie draho, avsak namiesto troch past od 3M staci jedna jedina G-Techniq... a to uz vobec nehovorim o lahkosti pouzitia. Okrem ineho, 3M mozes rovno zahodit pri rucnom pouziti kdezto G-Techniq ma perfiš vysledok. Nepotrebujes lesticku za 150eur atd atd.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vitaj :)

ach bože ten pomarančový kôr na tých čiernych lakoch... to je tragedia.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
wliw
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.11.2006 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wliw »

JJ G-Techniq je tu dlhšie, chcel som sním pracovať strašne robiť ako prvý, ale ešte som nie dosť "silný" tak ma predbehli šikovnejší :D G-Techniq je veľké vedátorstvo. Myslím, že najskôr sa používal úplne na inú vec ako na auto a to na ochranu solárych článkov (ale lovím v pamäti, dúfam, že netrepem). Pracuje na inej väzbe ako klasické vosky. Extrémna výdrž (hovorím o c1) tie ostatné sú asi Nano povrchy. Inak super znčka je aj Nanolex, taktiež špecialosta na nano (ale nie je to to isté ako G-Techniq). Vedieť tak chémiu dobre :(
dovozoc
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.05.2011 22:42
Zdieľať na Facebook

Luxusná autokozmetika za príjemnú cenu

Príspevok od používateľa dovozoc »

Čo chvíľa prídeme s novinkou na trhu veríme že Vás náš široký sortiment osloví a sami objavíte že je to luxusná značka za dobrú cenu nové techniky čistenia a príjemná vôňa čerstvého ovocia už o chvíľu ... tešte sa
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

no ja som teraz kupil prvykrat kozmetiku Nigrin,neviem,ci je dobra,pouzil som ju na Mercedes starsieho typu...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nigrin mam doma tri flasky, lack reiniger atd, je to analogia trikolory od 3M a proste takych tych klasickych trojpastovych kompletov inych vyrobcov.

Kvalitou a pracnostou ma Nigrin ani nesklamal ale rozhodne ani nepotesil. Taky obycajny priemer alebo skor lahky podpriemer ked zohladnim vysledky a nutnost opakovaneho pouzitia na dosiahnutie vysledku.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

čo hovorite na Autoglym? napr. Super resin polish, al. Ultra deep shine?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja osobne nepoznam, autoglym mne osobne nerezonuje ako nejaka profi-trieda.

Podobne ako lud pospolity slovensky ma TurtleWax a Sonax ako nejake nadprodukty (podobne ako passat)... turtle a sonax su najobycajnejsie konzumne nivey co sa daju zohnat.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
wliw
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.11.2006 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wliw »

No ale mala by :) Autoglym marketingovo oddeluje hobby triedu od profi. Ale v zásade sa jedná len o iný systém balenia. Profi trieda ho má v bandaskách (alé sú tam aj veci, čo v hobby triede nie sú, resp. sú pre hobby triedu namiešané tak aby boli bezpečné. Je podľa mňa dosť nebezpečné povedať o nejakej značke "To nie je profi, na to kašli". Niekedy mám pocit, že čím menej používaná, alebo zaujímavejšia značka je na trhu, tým je viac profi a to nehovorým o nových prípravkoch s nanotechnológiou, alebo trvalé protekcie. Je to normal v pohode značka, nepoznám od nej produkt, pri ktorom by som povedal : "Na toto kašli, lebo to nefunguje" Baviť sa o lepšej alternátive od iného výrobcu to je ok. Ja sám nepoužívam len Autoglym, ale podľa mňa je ok.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: volvoke a 57 neregistrovaných