Autokamera

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Autokamera

Príspevok od používateľa mjato »

Nazdar chalani,
chcem sa opytat tych ktory mate prakticke skusenosti s autokamerou.Prakticke preto,lebo podla udavanych parametrov ku kamere sa neda moc posudit kvalita zaberu,nakolko kazdy vyrobca si vysvetluje parametre po svojom a napr.4k zaznam je v reale len 2k,vela zalezi aj od snimacu co kazdy vyrobca nevadza,alebo mi zalezi na tom aby bola sosovka sklenena.Ktore parametre su vhodne resp.maju lepsi vykon,vpliv na natacanie.Rozhodujem sa medzi 2 konkretnymi autokamarami a neviem ci ma lepsie zaznam viac pixelov tj.3840*2160 ale s intenzitou len 30 fps,alebo 1920*1080 60fps?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lacne nebyvaju kvalitne. Nevravim ze mas kupovat za 400 eur, ale za dvacku nic dobre nekupis.

60fps nepotrebujes ; urcite radsej vacsie rozlisenie nez pocet obrazkov za sekundu. 3840x2160 je 4x viac [!!!!] nez 1920x1080

nechces kameru ktora ma zabudovanu baterku, pretoze teplota v interieri dosiahne cez 60 stupnov v lete a moze ti bafnut LiIon -> potom aj auto

pozor na sirku zaberu - aby nebola prilis uzka

neviem kolko jazdis v noci ; pre nocne zabery plati jednoducha fyzika : cim vacsi snimac, tym viac fotonov. Kvalitnejsi obraz.

kamera vpredu riesi vela veci, ale kamera aj dozadu je uzasny doplnok. Zaznam z kamery sa neda pouzit ako dokazovy material na sude.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zaznam z kamery sa neda pouzit ako dokazovy material na sude
Ale poisťovňa aj policia na ne prihliadajú pri vyšetrovaní. Nemusia, ale ZVYČAJNE prihliadajú.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
ziarska-alu
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.06.2020 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ziarska-alu »

mp3turbo napísal:60fps nepotrebujes ; urcite radsej vacsie rozlisenie nez pocet obrazkov za sekundu. 3840x2160 je 4x viac [!!!!] nez 1920x1080
Full HD v pohode na rozlíšenie EČ stačí. Ale 30 fps nemusí stačiť na to, aby EČ vôbec bolo medzi dvoma snímkami zachytené a čitateľné, lebo pri vzájomnej rýchlosti 90+90 či viac km/h jedna môže byť x metrov pred autom, kde sa ešte prečítať nedá, a na druhej sa už budú míňať a vidieť ju nebude vôbec. Okrem toho pri 4K uložíš na rovnakú kapacitu karty len štvrtinu záznamu. Pri rovnakých ostatných parametroch by som ja osobne bral tú so 60 fps.

Táto moja stála pred 3,5 rokom 70 € a má 30 fps:
https://www.youtube.com/channel/UCoKDGX ... MLPAx2shEg


auto-kamera-dash-kamera-do-auta-poradte-t73407.html
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Tak čo je vác?Pocet pixelov,alebo frekvencia zaberov?Za 200 euro asi nekupim kameru aj s vysokym rozlisenim a zaroven 60 obrazkami za sekundu.Mozno taku ani nerobia koli vysokemu naroku na pamet.Moje podmienky su sklenena sosovka,f1.8,kvalitny zaznam a magneticky drziak na rychle odobratie.Neviem ci sem mozem dat link na mojich 2 favoritov.
Používateľov profilový obrázok
ziarska-alu
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.06.2020 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ziarska-alu »

Dôvody prečo radšej vyššie fps som ti napísal. Ja keď si na mojej 30 fps posúvam zábery po „okienku” tak pri vyššej rýchlosti sa protiidúce auto medzi dvoma posunie o dosť.

Keď si ale pozrieš niektoré ruské videá tak je tam v obraze niekde aj typ kamery. A čo som pozeral tak nie je treba dať 2 stovky na to, aby to bola kvalita a že by FullHD nestačilo.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tie videa ktore mas na youtube maju s 30fps spolocny akurat tak nazov ; v skutocnosti ak to bude 15fps tak by to bola vyhra.

Hentaky skackavy obraz som uz nevidel minimalne 15 rokov a to som teda toho videl vela.
Používateľov profilový obrázok
ziarska-alu
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.06.2020 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ziarska-alu »

[img]https://i.imgur.com/e9rj1cs.png[/img]

Nemám pocit, že by to bolo skackavé samo o sebe, ani v provnaní s inými.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pre mna je to video UZASNE skackave. Porovnaj si plynulost pohybu v tvojom videu :

https://www.youtube.com/watch?v=BmdCpSHdzxc

a v inych 30fps, prve co som nasiel na googli :
https://www.youtube.com/watch?v=WodC6slBjaw

a porovnanie 60 versus 30fps :
https://www.youtube.com/watch?v=vGgfoSGD2Sw
https://www.youtube.com/watch?v=7samEFJGzJY

ta tvoja kamera bude vcelku slusny krám a ospravedlnujem sa za negativisticky ton. Video je podla mna 15fps alebo 20fps alebo nejaky taky zradnik a resamplovane na 30fps ; zvuk mas 32kHz/mono, to som uz tiez dobre dlho nevidel... kamery tocia standartne 44kHz/mono (alebo stereo), 32 je z rise snov.

Co je to konkretne za typ, mozeme vediet ?


Argument ze 60fps je lepsich ako 30fps v plnej miere akceptujem, avsak hore je priame porovnanie videi z toho isteho auta.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

oco13 napísal:
Zaznam z kamery sa neda pouzit ako dokazovy material na sude
Ale poisťovňa aj policia na ne prihliadajú pri vyšetrovaní. Nemusia, ale ZVYČAJNE prihliadajú.
Teraz ,mesiac a pol dozadu som mal nehodu ,a poisťovňa okrem iného žiadala,ak mám ,kamerový záznam.
Používateľov profilový obrázok
ziarska-alu
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.06.2020 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ziarska-alu »

126° je na prednú kameru strašne málo!

mp3turbo, moja je táto: https://www.amazon.co.uk/dp/B01FU2IRB6/ ... 31_TE_dp_1
za tú cenu žiaden zázrak, ale ani taká tragédia ako píšeš, hlavne ak si pozerám originál, nie YT.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

VIOFO A129 DUO
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Niektoré poisťovne už dokonca dávajú zľavy na poistnom, ak si vodič namontuje GPS trackovacie zariadenie vrátane kamery do auta. To ale napr. mp3turbo nevie, on si stále tvrdohlavo ide svoje...
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

GPS a zlavy su uz viac nez dekadu (takmer dve) ; najlepsie je mat kameru v aute ktore ti cmajznu.

Aj s kamerou. Tam je kamera veeeeeela dolezita !
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných