Autofolie na sklo - demontovat alebo nie ??

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Autofolie na sklo - demontovat alebo nie ??

Príspevok od používateľa jeepers »

Ahojte, chcem si dat spravit folie na okna ,nasiel som ale firmy ktore rozoberaju dvere a velmi sa tych chvalia ze je to lepsie .. ostatne ako vacsina firiem naopak lepi folie bez demontaze ... co je lepsie ??? Mate skusenost ??? Bojim sa demontaze z dovodu ze auto moze zacat vrzgotat, alebo je to hlupost ?? Dik za rady ...
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Zalezi ako sa dvere a okna rozoberaju,kto to rozobera aby to nevrzgotalo.Ja som si dvere rozobral,vycistil,namazal pokym mi chlapik lepil folie a spolu sme to vsetko zmontovali.Ziadny problem.
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hamer »

Rozhodni sa podla toho o ake auto sa jedna a tiez aky rocnik. V principe 99% aut je mozne kvalitne instalovat bez vyberania okien. Nevyhody instalacie folii bez vyberania okien
1. Trva cca rok a treba nalepit cca 100 aut aby mal dotycny kvalitnu a cistu pracu hotovu do 2 - 2,5 hod.
2. Stare alebo spinave auta/interiery su narocne na cistotu roboty.

Preto stale existuju "profi" firmy ktore rozoberaju dvere a vyberaju okna. V dnesnej dobe a pri technolog. postupoch pri vyrobe aut je tento sposob instalacie folii cisty marazmus.

Zaver Vyber si firmu ktora nalepi bez vyberania okien a vyber si metalizovane folie (nie polyester).
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93: :28b7: Same blbosti sem pisete!!! vrzganie a kvalitne nalepena folia bez demontaze okna!!!! :40bd: :d :D
jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepers »

Je to nove auto 2017 BMW 2 ... a firma je to www.gilafol.sk
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

GILAFOL su o.k. firma. :41c2: :41c2:

Maximalna spokojnost. :41c2:

Trvaj na vybrati skla a nalepenie folie. :41c2:

Chces mat nalepenu foliu takto pozri link: http://gilafol.sk/autofolie/
jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepers »

A poznate niekto firmu www.autofolie-bratislava.eu ?? Stale rozmyslam ci rozobrat alebo nie ... 95% firiem nerozobera ,ale na tuto som teiz pocul dobre referencie ...
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Este raz to sem napisem!!!! ROZOBRAT!!! :41c2: :41c2:

Ale vidim ze ty nechces rozoberat !!! :40bd: :d :D

Tak rob jak myslis je to tvoje auto. :2f93: :28b7:
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

jeepers napísal:A poznate niekto firmu www.autofolie-bratislava.eu ?? Stale rozmyslam ci rozobrat alebo nie ... 95% firiem nerozobera ,ale na tuto som teiz pocul dobre referencie ...
Davali mi okenne folie na Prius-a cca 2 roky dozadu. Ziadna bublinka, kvalitna praca. Nechal som sa zlakat na drahsie folie, stali tusim o 30 ci 40eur viac, ale oplatilo sa. Na ciernom aute je to v lete vzadu citit.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Dá sa to poriešiť dvoma spôsobmi.

1,okno demontovať z vozidla,(časovo náročnejšie pre demontáž okna) práca je jednoduchšia .vzhlad je neporovnatelný.

2,okno zostáva na vozidle,(časovo nepodstatné) práca je zložitejšia nakolko je potrebné zarezávať kraje a nedostaneš sa na všetky okraje okna čo môže mať za následok pomalé odlepovanie folie.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Kvalitne folie,kvalitna praca a ide to aj bez rozoberania. Ja tak mam stvrty rok a zatial ziaden problem. Ale kazdy sa musi rozhodnut sam.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Mne rozoberali na Volve V70 a do oboch zadnych dveri som musel kupovat nasledne nove mechanizmy zamkov. Rozobrali to zle a pokazili to. Dvere sa nedali zamknut. Vo Volve mi vraveli, ze som mal prist s poziadavkou na folie k nim, ze ini rozoberu dvere, zavolaju firmu na lepenie folii, a oni to zas zlozia vyrobcom predpisanym sposobom...
balky231983
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.04.2007 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa balky231983 »

Robim okolo folii uz 15 rokov a stale rozoberame. Robota je cistejsia a krajsia. Bezny clovek si nema sancu vsimnut, ci sa folie lepili s alebo bez rozoberania.
Daj si pozor iba na vyber firmy a hlavne znacku folie.
Doporucujem 3M, Panther, Llumar a aj Suntek je obstojny.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Rozoberat netreba. Mam vsetky auta s foliami, bez rozoberania, a ziaden problem.

Odlepovat sa nema ako, resp. odlepovanie nema nic spolocne s tym, ci bolo okno vonku, alebo nie.
Oktrem tohj, zadne okno asi nikto vyhadzovat nebude..
intro
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.11.2005 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intro »

jeepers napísal:A poznate niekto firmu www.autofolie-bratislava.eu ?? Stale rozmyslam ci rozobrat alebo nie ... 95% firiem nerozobera ,ale na tuto som teiz pocul dobre referencie ...
www.autofolie-bratislava.eu - neodprucam. Zadne lave tapacko na kraji - zarezal do tapacirungu. Folie na povrchu zadnych stlpikov bublinky. Na zadnich oknach male bublinky....mozno sa chalan ponahlal predsalen to bolo v piatok.... folie mi nezarezal na hranu okna ked som mu povedal za ako to lepia dopredu tak vravel ze v predu zarezavaju na hranu....nie neodporucam. dlho som vyberal az som vybral- no blbo...folie su kvalitne ale praca naprd. druhe auto som tam nedaval robit.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní